FifaDelisi.NET

fifadelisi.net

FifaDelisi.net / Dökümanlar

Neden Oturarak İşemeliyiz?

Ekleyen : AnTi_PaTHy

Dikkat! Bu soruya son derece bilimsel cevaplar vereceğim. Ama cevaplara geçmeden önce, konuyu “erkekler için” ve “kadınlar için” olarak ikiye bölmek suretiyle bilimselliğime bilimsellik katacağım.

Kadınlar için: Bu bölümde bilimselliğe fazla gerek olmadığı kanısındayım. Bir kadının ayakta işemesi teorik olarak mümkün olsa da, pratikte olayın farklı bir boyutu vardır. Yaratıcı; kadını yaratırken, kadının işerken sidiğine yön verebilmesini sağlayacak herhangi bir organ yapmamıştır. Yani kadın ayakta işerken, sidik kontrol dışıdır. Unutmayın ki kontrolsüz güç, güç değildir. Bir kadın ayakta işerse, ortaya hijyenik açıdan hiç hoş olmayan bir durum çıkar. Bu nedenle “kadınlar ayakta işeyebilir” tezini çürütmeye çalışmıyorum. Sadece bunun tasvip edilen bir davranış olmadığını vurguluyorum.

Erkekler için: Erkeklerin işeme organı ayakta işemeye uygundur. Fakat az da olsa erkekler için de ayakta işemek hijyenik değildir. Bunun nedeni şudur: işeme işlemi bittikten sonra, işeme organının yönü aşağıya doğru döner. Ne kadar sallansa da boruyu boşaltmayan sidik damlacıkları, Newton’un yer çekimi kuralına uyar ve aşağıya doğru uzanan yolu izleyerek kişinin iç çamaşırını berbat eder. Birazdan size organın sallanmasına rağmen neden borunun boşalmadığını, son derece bilimsel olarak ifade edeceğim.

Sıkı durun başlıyorum. Sidik torbasındaki sidik, vücuttan çıkarken “S” şekline benzer bir yol izler. İşeme işleminin bittiğini sandığımızda, aslında borunun bir kısmında hala sidik vardır. Bu sidiğin bir kısmı vücut hareketine bağlı olarak dışarı çıkar ve yukarıda da belirttiğim gibi hijyenik problem yaratır.

Buraya kadar olayın hijyenik sorunlarını anlattım. Fakat asıl korkulması gereken, diğer bir sorundur. Hijyenik sorunun sebebinin; S şeklindeki borunun içinde kalan sidiğin bir kısmının dışarı çıkmasıyla oluştuğunu söyledim. Asıl sorun ise boruda kalan sidiktir. İçeride kalan sidik birinci dereceden prostat sebebidir. Prostat hastalığından burada bahsetmek yerinde olmaz kanısındayım. Bu ancak başka bir yazının konusu olabilir. Burada sadece prostatın kötü bir şey olduğunu bilmeniz yeterli.

Bu sorunların çözümüne gelince; tahmin ettiğiniz gibi tek bilimsel çözüm oturarak işemektir. Çünkü apışarak oturduğumuzda; bahsettiğim S şeklindeki boru düze yakın bir hale gelir. Ayrıca mesaneye(sidik torbası) basınç uyguladığınızdan dolayı daha verimli işersiniz. Düzleşen borudaki sidik tamamen boşalır. Böylece hem sağlık hem de hijyen açısından son derece başarılı bir işeme eylemi yapılmış olunur. Fakat siz hala ayakta işemekte ısrar ediyorsanız, benden günah gitti, ben son derece bilimsel olarak uyardım.

Okuduğunuz için teşekkürler…

Benzer Yazılar :
16.10.2005 27623 kez okundu.

Kapirayt © dabılyu dabılyu dabılyu.fifadelisi.net oll rayts rizörvıd