FifaDelisi.NET

fifadelisi.net

FifaDelisi.net / Dökümanlar

Fifa 06 Menajerlik İncelikleri

Ekleyen : WatCheR

Simgeler Ne Anlama Geliyor
Şekil 1'de 1-2-3 ve 4 numaralı simgelerin ne anlama geldiklerini açıklamakla başlayalım işe.
-1 ile işaretlenmiş çark şeklindeki simge takım kimyasını gösterir. Takım kimyası başarılı sonuçlar almanızdaki en büyük etken. Oyuncularınızın güçleri düşük bile olsa takım kimyanız yüksek ise hem balarılı sonuçlar alırsınız hem de genç oyuncularınızın güçleri daha çok artar. Takım kimyanızı yükseltmek için ipuçlarını yazının ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz.
-2 ile işaretlenmiş kilit şeklindeki simge iş güvenliğinizi gösterir. Bu puan belli bir seviyenin altına düşerse takımdan kovulursunuz.Başarısız sonuçlarda veya maçlarda kasanızdaki para eksilere gittiğinde bu puan düşer. Paranızın eksilere gitmemesi için yapmanız gerekenler de yazının ilerleyen bölümlerinde.
-3 ile işaretlenmiş mavi bayrak taraftarların takıma bağlılığıdır. Ne kadar yüksek olursa maçlarınıza o kadar çok seyirci gelir ve bilet gelirleriniz artar.Aldığınız sonuçlara göre bu puan artar veya azalır.
-4 ile işaretlenmiş yukarı doğru ok ve altındaki 1 den oluşan simge menejer olarak saygınlığınızı gösterir. Ne kadar yüksek olursa oyuncuların saygınlığını o kadar çok kazanırsınız ve istediğiniz oyuncuyu o kadar rahat takıma alırsınız.

Şekil 1


Oyunun İncelikleri

Takım Kimyanızı ve Maç Başı Gelirinizi Yükseltin
Menejerlik moduna ilk başladığınızda paranızı hiçbir yere harcamadan direk Team Managementtan Player Contractsa girin. Bu bölüm oyuncularınızın kontratlarını uzatabileceğiniz bölümdür.Bir oyuncunun kontratını arttırdığınız zaman oyuncunun morali yükselir ve dolayısıyla takım kimyanızda yükselir. Şimdi biz kontrat bölümünde yapacağımız hile ile bir taşla 2 kuş vurup hem oyuncuların morallarini yükselteceğiz hem de maç başı gelirimizi arttıracağız.
Player Contracts bölümünde bir oyuncunun üstüne tıkladığınız zaman solda şekil 2 deki gibi bir görüntü gelir.Bu görüntüdeki Salary Per Game bilgisi oyuncuya maç başı ödediğiniz ücrettir.Tüm oyunculara tek tek bakıp maç başı ücreti yüksek olan bir oyuncuya 2 kez tıklıyoruz. Önümüze gelen kontrat yenileme seçeneklerinde Player Salary Per Game seçeneğini mantıklı bir seviyede düşürüyoruz. Oyuncu büyük bir ihtimalle yeni kontrat önderimizi kabul edecek ve böylece hem morali yükselecek hem de maç başı ödediğiniz ücretler düşeceği için kasanıza daha çok para girecek. Önemli bir hatırlatma bir oyuncuyla kontrat yenilediğiniz zaman kasanızdan para çıkar.Çıkacak paranın miktarı bu bölümdeki Renewal cost seçeneğinde gösterilir.Kısa vadede kayıp gibi görünsede maç başı geliriniz artacağı için uzun vadede daha çok para kazanacaksınız.
Şekil 2

Takım kimyasının düşmemesi için sezon başında kendinize ideal bir diziliş ve ideal bir 11 belirleyip sürekli aynı 11 ve taktikle oynayın.Diziliş ve 11 de yapacağınız her değişiklik takım kimyanızı düşürecektir.
Ayrıca sezona ilk başladığınızda Transfer market/Club player List seçeneğine girip oynatmadığınız 30 yaş üzeri futbolcuları satıp gene transfer marketten ucuz 20 yaş altı futbolcuları alın.Yeni futbolcu alacağınız zaman oyuncuya teklif yaparken maç başı ücretinde artırıma gitmek yerine transfer ücreti teklifini arttırmanız her zaman yararınıza olacaktır.

Yardımcı Teknik Direktörler
Yardımcı teknik direktörler ne işe yarar güçlerini nasıl arttırabiliriz.Hangisine önem vermeliyiz gibi soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.
Yardımcı teknik direktörlerin listesine Office/Staff Upgrades bölümünden girebilirsiniz.Paranız arttıkça yardımcılarınızı da güçlendirebiliyorsunuz.İlk sezona başladığınızda Fitness koçunuza daha fazla önem vermeniz takımınızın gücünü arttıracaktır.
Diğer yardımcılardan negotiator para işlerinizi yürütür ve yaptığınız transferlerin daha ucuza kapatılmasını vs sağlar.
Scout genç oyuncu avcısıdır.Adamı bazı kıtalara gönderip ucuz ve genç oyuncular bulmasını sağlayabilirsiniz.Bunu yapmak için Office/Scouting seçeneğine girmeniz gerekmektedir.
Stadium Managerinizin gücünü ne kadar arttırırsanız stadınız o kadar büyür ve bu da bilet gelirlerini arttırır.

Bunları yaptınız ve ilk haftalar başarısız sonuçlar aldıysanız sabırlı olun ve takım düzeninizde değişikliğe gitmeyin. Yazının başında belirttiğim gibi takım kimyası her şeyin başı.Takım kimyanız yüksekse sizi kime durduramaz.

Takım kimyası,taraftarın bağlılığı ve iş güvenliğiniz size gelen maillere vereceğiniz cevaplarla da artar veya azalır. Bu maillere vereceğiniz cevaplar sizin ingilizcenize bağlı biraz da.

09.02.2006 17973 kez okundu.
0 yorum var :

Kapirayt © dabılyu dabılyu dabılyu.fifadelisi.net oll rayts rizörvıd