FifaDelisi.NET

fifadelisi.net

FifaDelisi.net / Dökümanlar

Online Fifa Oynamak

Ekleyen : WatCheR

Online fifa oynamak için gereken malzemeler :
Fifa 06 kurulu ve oynatan bir bilgisayar ve internet bağlantısı
Aynı şekilde fifa kurulu ve internet bağlantısı olan bir bilgisayar sahibi partner

Elinizde bu malzemeler varsa orjinal cd niz olmasa bile fifayı internet üzerinden oynayabilirsiniz.
İlk başta kimin host kimin connect olacağına karar verilir.Host olan taraf oyunu kuran kişidir.Connectte kurulu oyuna bağlanacak olan kişilik.

Host olacak kişi diğer tarafa ip numarasını verir.(İp numaranızı www.ipadresimne.com dan öğrenebilirsiniz.)Sonra fifaya girip sırasıyla Game Modes/Multiplayer/Direct ip menülerine girer ve hosta basıp karşı tarafın bağlanmasını bekler.

Bağlanacak 2. tekil şahıssa gene Game Modes/Multiplayer/Direct ip menüsüne girip New e tıklar.Name kısmına sallama bir isim yazıp ip kısmınaysa Host'un ip adresini yazıp OK e basar.OK e basar basmaz sağ taraftaki menüde yazdığı isim be ip adresi belirir.Bu ismin üstüne tıklayıp Sol taraftan Connecte bastığında host olan oyuncuya bağlanır.Geri kalan kısımsa ağ üzerinden maç yapmak gibidir.

Dikkat etmeniz gereken hususlar :
1- Oyuna girmeden evvel internet hızınızı yavaşlatacak her türlü zımbırtıyı kapatmak.MSN,ares vs benzeri download programları zart zurt da bunlara dahil.
2- İlk maddeyi okuyupda "siktir et bişi olmaz msn im açık kalsın karı kız gelir mesaj yazar belki" dememek
3- İlk maddeyi okuyupda "şu porno filmi indiriyimde ondan sonra kapatırım aresi" dememek

Tüm bunları yaptığınız halde bağlantı kurulamayabilir.Bunun nedeni Fifa 06nın 3658 numaralı port açık değilse bağlantı kuramamasıdır.Modem ayarlarından girip 3658 numaralı portu açmanız gerekmektedir.Bazı modemlerde böyle bir ayar yapmaya gerek yoktur.Bazı modemlerde de admin panele girip yapmak gerekmektedir.Öte yandan bazı modemlerdeyse böyle bir ayar yapacak yerin nerde olduğunu kimseler bulamamıştır şimdiye kadar.

08.01.2006 23142 kez okundu.

Kapirayt © dabılyu dabılyu dabılyu.fifadelisi.net oll rayts rizörvıd