FifaDelisi.NET

fifadelisi.net

FifaDelisi.net / Haberler

Metin 2'ye Yasaklama Talebi

İl valiliklerine gönderilen genelge ile çocukları psikolojik ve fizyolojik olarak olumsuz etkileyen 'Metin2' isimli online oyunun yasaklanması istendi.

İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen genelgede, Asayiş Daire Başkanlığı'nın teknik incelemesi sonucu www.metin2.org adresli site ve bu siteyle eş ya da büyük oranda benzer içeriğe sahip olan 'Metin2' alan adına sahip diğer web siteleri ve oynanan oyunların şiddet içeren unsurlar barındırdığının tespit edildiği açıklandı.

Şiddet içeren diğer oyunların da bu şekilde yasaklanıp yasaklanmayacağıyla ilgili bir açıklama yapılmadı...

Sanal dünyada yaşıyor hissi

Oyunda bulunan şiddet içeriği, grafik ve animasyonların gerçekliği, oyundaki sanal dünyanın, oyuncuyu gerçek dünyadan uzaklaştırarak sanal dünyada yaşıyormuşçasına his uyandırması nedeniyle oyunu oynayan çocukların psikolojik ve fizyolojik gelişimlerine olumsuz yönde etki edeceğinin değerlendirildiği belirtildi.

18 yaşından küçüklere oynatılmayacak

Bakanlık tarafından yayımlanan genelgede, özellikle internet kafeleri kullanan çocukların web sitesinden korunabilmelerinin sağlanması, 18 yaşından küçük çocuklara oyunun oynatılmasının engellenmesi için 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu gereğince oyunun yasaklanması ve denetiminin yapılması istendi.
Metin 2
Gelişmeler için bizi facebookta takip edin.

01.01.2010 9979 kez okundu. Anahtar Kelimeler : metin 2 tuva alesta tramola ninja şeytan kanadı çakram

Kapirayt © dabılyu dabılyu dabılyu.fifadelisi.net oll rayts rizörvıd