FifaDelisi.NET

fifadelisi.net

FifaDelisi.net / Haberler

Siz Hala Fifacılaştıramadıklarımızdan mısınız?

Fifa 07 demoyu ilk kez bugün ağız tadıyla oynayabilme fırsatım oldu. Sözde ufak bi inceleme yazısı yazacaktım ama bu oyuna inceleme yazabilmek benim kapasitemi aşıyor.
Yani bir oyun 1 senede bu kadar mı geliştirebilir. Daha önce nerdeydin EA. "Niye yıllardır nizi PES çilerin diline düşürdün" demek geliyor içimden hatta diyorum. Fifa'yı multi harici çok fazla oynamayan biri olarak bile demoyu saatlerce oynamaktan sıkılmadım.
Paslar, şutlar, kaleciler, yapay zeka, tuş kombinasyonları her şey ama her şey değişmiş. Fifa 96'dan beri fifa oynuyorum ben ilk kez bir fifaya geçişte amatör modda bu kadar zorlandığımı hatırlıyorum.
Fifa 99'dan fifa 2000'e geçişde ben direk world class seviyesinde başlayıp golleri sıralamaya başlamıştım iyi hatırlıyorum. Burda saymakla bitmez ve oynadıkça da yeni şeyler keşfediyorum ama bir kaç güzel özellikden bahsetmek istiyorum

- Ceza sahası dışından şut çekmede büyük gelişmeler var.2006’daki gibi uzaktan her şutun kaleyi kolayca bulması önlenmiş. Ceza sahasından topa vurduğunuzda top yumurtaya koşan sperm gibi yolda çeşitli engellere takılıyor. Eskisi gibi oyuncuların içinden geçip kaleyi rahatça bulmuyor. Hadi önünüzde duran defansa çarptırmadan şutu attınız diyelim bu seferde topun dışarı gitme veya panter gibi duran kaleci tarafından önlenme şansı yüksek. Ama şu varki gerçek futbolda olduğu gibi topu sürüp şut çekmek yerine gelişine gelen toplara vurulan şutlar çok daha başarılı. Çok güzel goller ve şutlar attım gelişine toplarda.

- O kadar farklı tuş kombinasyonları eklenmişki şu an elimde bu tuş kombinasyonlarına ait bir döküman olmadığı için full oyunun çıkıp da antrenman modunda bu tuşları çözmeyi beklemekten başka yapacağım şey yok. Shift,Q ve Z tuşlarına çok değişik görevler yüklenmiş.

- Kornerlerden veya kanattan orta yaparak direk oyuncunuzun kafasına topu gönderip gol atmak neredeyse imkansız.

- Gol atmak için çok çeşitli varyasyonlar yapmak gerekiyor eskisi gibi bi kaç varyasyona mahkum edilmemişiz

- Kalecilerin yapay zekası süper.

- Hava toplarını kapma mücadeleleri görülmeye değer.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Umarım ilerleyen günlerde daha detaylı incelemelerle karşınıza çıkarım.Son olarak söyleyeceğim.

- Fifa bu sene PES'i ezer mi?
- Amına bile koyar.
Gelişmeler için bizi facebookta takip edin.

22.09.2006 6663 kez okundu. Anahtar Kelimeler :
0 yorum var :

Kapirayt © dabılyu dabılyu dabılyu.fifadelisi.net oll rayts rizörvıd