FifaDelisi.NET

fifadelisi.net

FifaDelisi.net / Sizden Gelenler

Rapidshareden Dosya İndirme

Gönderen : EMRAH JUNIOR GÜNTAV
Cevaplayan : WatCheR

Soru : EWT WATCHER GERCEKTEN MUKEMMELSIN SUPER BIR SITE YAPMISSIN AMA HER SITENIN KUSURLARI WARDIR BEN BIRAZ KUCUGUM DAHA BOSWER KOTU YANLARINI SOYLMIYIM TERS TEPKI YAPIYOSUN OKUDUM CUNKU MSJLARIDA :) SOLEMICEM AMA II YANLARI DAHA COK AMA BEN BIR SEY YAPAMIYORUM SENDENDE YARDIM ISTIYORUM SADECE BURDA KARSILASMIYORUM BU ENGGELLE BAZI YERLERDEDE KARSILASIYORUM RapidShare OLAYINI BECEREMIYORUM YANI ORDAN BIR SEY INDIREMIYORUM BANA BUNU ANLATIRSAN COK SEVINIRIM CUNKU BU SADECE BU SITEDE DEGIL HER YERDE KARSIMA CIKIYO WE COGU SEYI BURDAN BIR SEY INDIREMEDIGIM ICIN KACIRIYORUM KARDESINE BI İYİLİK YAPIP ANLATIRSAN SEVINIRIM TESEKKURLER...

Cevap : Emrah kardeşim;
Şunu belirtmek isterimki daha önce cevap verilmemiş ve bizi ilgilendiren bir konu hakkında adabıyla soru soran herkese elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Ama yordam bilmez bazı veletler bana küfretme yolunu seçince onların anlıyacağı dil ile karşılık veriyorum. Bunun kimsede aman bana da laf sokar korkusu yaratmasına gerek yok. Dediğim gibi benim tepkim iyiliğe küfürle karşılık verenleredir.

Sorunun cevabına gelelim.Rapidshare den dosya indirmek aslında çok basit sizi korkutmasın. 3 aşamalı bu olayı şekillerle anlatıyorum. En altta şekilleri bulabilirsiniz.
Bir rapidshare linkine tıkladığınızda ilk başta şekil 1 deki gibi bir sayfa gelir. Burda kırmızı ile işaretli Free tuşuna basıyoruz. Yazıda yalnız size gerekli şeyleri anlatacağım yazının sonundaysa işin mantığını bulabilirsiniz. Free tuluna bastıkdan sonra 2. şekildeki gibi bir pencere açılacak.
Bu pencerede yaklaşık 30 saniyeden geriye doğru sayılmaktadır. Sürenin dolmasını beklemeniz gerekmektedir. Süre dolunca otomatikman 3. resimdeki gibi bir görüntü gelecektir. Bu pencerede kırmızı ile işaretli sayı ve harfleri kutucuğa yazıp yandaki download butonuna tıkladığımız zaman olay biter ve dosya indirilmeye başlar.

Rapidshare de 1 saat içinde dosya indirme limiti vardır. Yani belli boyutta bir dosyayı indirdikden sonra 1 saat beklemeden 2. bir dosya indiremezsiniz. Eğer böyle bir durum varsa zaten size şu kadar dakika sonra tekrar deneyin tarzında bir mesaj verilir. Bir diğer sorunda indirmeye çalıştığınız dosyanın silinmiş olma ihtimalidir. Eğer böyle birş ey varsa gene bir uyarıyla(içinde delete geçen bir uyarı varsa bilinki böyle bir durum var) dosyanın silinmiş olduğu size bildirilecektir.
Gelelim rapidshare in herkesi bıktırıp usandıran çalışma mantığına.Bu kısmı okumasanız da olur sadece bilgilendirme amaçlıdır. Rapidshare bedava hizmet veren bir sitedir. Dosyalarınızı buraya upload edersiniz ve insanlar burdan indirir. Uzun süre hiç download edilmeyen dosyalar sistemden silinir. Bir saat bekleme ve boyut limitiyse insanları paralı üyelik almaya itmek içindir. Rapidshare in premium denilen paralı üyeliğinde zaman ve boyut kısıtlaması yoktur. Bu da ufak bir hatırlatma olsun.İşte resimler.


27.02.2006 6925 kez okundu.
0 yorum var :

Kapirayt © dabılyu dabılyu dabılyu.fifadelisi.net oll rayts rizörvıd