FifaDelisi.NET

fifadelisi.net

FifaDelisi.net / Sizden Gelenler

Notebooktaki Aşırı Hızlılık Hakkında Bilgilendirme

Gönderen : Erencan Sağıroğlu
Cevaplayan : WatCheR

Soru : Merhaba,

Ben geçenlerde Fifa 2007 kopya aldım ve benim notebook da oynamaya başladım. Birincide sorun yoktu ama ikincide adamlar çok hızlı oynuyordu.

Bu sorunu internetten aradım ve sana da bu tarz sorunlar geldiğini gördüm. Ve ekran kartından olduğundan bahsetmişsin yanlış hatırlamıyorsam.

Aynı sorun Fifa 2006’da da vardı. Ve ben oyunu ilk yüklediğimde registerin tamamen yedeğini almıştım ve oyun oynayacağım zaman o yedeği yeniden yüklediğimde adamlar yine normal hızda oynuyordu.

Fifa 2007 ‘de ise daha sonra oyunun orjinal versiyonunu aldım. Sistemimi sıfırfan kurdum.(Zaten kurmam gerekiyordu) Ve sonra fifa 2007 yi yükledim herhangi bir sorun yok oyunda... Gayet güzel notebookda oynuyor.

Muhtemelen kopya oyun kurduktan sonra program internete bağlanınca tespit ediyor ve kendini bozuyor.

Aslında benim bu işin çözümü için fifayı da kurup çalıştırmadan yedeğini almıştım. Sonra çalıştırdıktan sonra yine registeri export edip aradaki farklarına bakacaktım ama gerek kalmadı.

Velhasıl kısaca bilgilendireyim dedim..

Cevap : Merhaba;
Bencillik yapmayıp bildikelrini diğer fifacılarla paylaştığın için teşekkür ediyorum öncelikle. Ortaya attığın fikir doğru mudur bilmiyorum. Eğer gerçekten böyle bir şey varsa yani Fifa 07 oyunu bizden habersiz internete bağlanıp bilgisayarımız hakkında bilgileri EA sunucularına gönderiyorsa bildiğim kadarıyla bu bir suç.
Ama gerçekten böyle bir şey varsa neden sadece notebook sistemlerde bu tür bir hata çıkıyor o da bir muaamma şimdilik. Ayrıca senin de belirttiğin gibi ilk kurulduğunda sorunsuz çalışıp sonradan sorun çıkartması da olayı içinden çıkılmaz bir hale sokuyor

18.12.2006 6856 kez okundu.
0 yorum var :

Kapirayt © dabılyu dabılyu dabılyu.fifadelisi.net oll rayts rizörvıd