FifaDelisi.NET

fifadelisi.net

FifaDelisi.net / Sizden Gelenler

Fifa-PES Karşılaştırması

Gönderen : Emre Çankaya
Cevaplayan : WatCheR

Soru : Ben PES 3 ve PES 4 oyunları piyasaya sürüldüğünde Fifalardan iğrenmiştim adeta. Fakat ne zamanka Fifa 2006 çıktı o zaman dedim işte EA nın KONAMI ye en çok yaklaştığı an. PES 5 mi hayır olmamış. Belki çok iyi grafikleri olabilir Pes 5 in fakat asla Fifa 2006 kadar esnek hareketlere sahip değil. İyi goller olmuyor. Pozisyonlar heyecanlı değil. Şu var ki Fifa'nın tek ve en büyük eksiği grafikleri her zaman berbat. Son olarak... Ne zamanki Fifa, Pes'in o şahane grafiklerini yakalasın o zaman öpüp de başıma koycam Fifa'yı.

Cevap :
Selam Emre;
Valla bu PES ve Fifacıların PES-Fifa karşılaştırmalarından benim kafam o kadar karışıyorki artık bu tip konulara girmeyi hiç istemiyorum. Artık fifa ve pes çiler bile kendi aralarında ortak bir karara varamıyor. Bir kısım PES çi Fifanın sadece grafiklerinin iyi olduğunu,oynananabilirlikde PES in üstün olduğunu söylerken bir kısmı hem grafik hem de oynanabilirlik olarak üstün olduğunu ediyor.Bir kısmı da grafikleri üstün diyor.
Aynı şekilde Fifacılarda Fifanın pes'den üstün yanının grafikleri mi yoksa oynanabilirliği mi henüz karar verebilmiş değiller. Benim kişisel fikrimi soracak olursanız bu tip genellemeler yapmanın yanlış olacağıdır. İki oyunun da üstün yönleri var birbirlerine karşı. Ama şu bir gerçekki EA maddi yönden daha kuvvetli ve adamlar spor oyunlarını artık tekellerine almış durumdalar. Bu tekele tek direnense KONAMI ve onun da ne kadar direnebileceğini kestirmek güç

29.11.2005 7777 kez okundu.

Kapirayt © dabılyu dabılyu dabılyu.fifadelisi.net oll rayts rizörvıd