FifaDelisi.NET

fifadelisi.net

FifaDelisi.net / Sizden Gelenler

WE9-Pes5 İnceleme

Gönderen : Whiteman
Cevaplayan : WatCheR

Soru : Siten fifa temelli olduğu için bu oyunlara taş atman normal ama bu oyunların Türkiyede hayranları çok söylesene bana Türkiyede hangi Ps2 kafeye gitsen Fifa var makinede ya araba yarışı var yada pes-we serisi bir oyun sence fifa tutsa kafeciler niye koymasınlar adamlar para mı kazanmak istemiyor? Bence fifa 2006 güzel olmuş hatta pes serisini biraz yakalamış ve we9-pes5 te biraz oynanabilirlik düşmüş kabul ediyorum ama yinede pes-we serisini fifaya tercih ederim. Üstelik sölermisin? Bir futbol oyunu Fifa gibi bir dev dünya pazarını eline almışken nasıl çıkıyorda ona kafa tutmaya başlıyor ondan sonrada onu geçiyor? Diğer başka futbol oyunlarıda piyasaya çıktı ama hiç biri tekel olan fifanın yanına yaklaşamadı pes-we serisi dışında. Şimdi soruyorum; Pes-we ilk başta pes-fifa tekel olsaydı fifa serileri pes-wenin yanına yaklaşabilirmiydi??? Bu aşamada herkes konamiyi kutlamalı hem fifayı daha iyi oyun yapmaya ittiği için hemde bizlere böyle bir oyun sunduğu için....

Cevap :
Selam;
Benim PES veya WE oyununa karşı hiç bir garezim ve kinim yok. Tepkim sadece fifayı yıllardır aşağılayıp duranlara ve fifa oynadığımız için bizi hakir görenlere. Yıllardır bütün fifa incelemelerinde Fifa ve EA firması yerden yere vurulup PES oyunu göklere çıkartılır. Bir delikanlı da çıkıp kral çıplak demeye cesaret edip de PES'i eleştiremedi. Tama Fifa'nın hala bir çok eksik yönü var kabul etmek lazım ama PES'de sütten çıkmış ak kaşık değil. Ayrıca zaten PES'in PS2 platformundaki üstünlüğünü herkes kabul ediyor. Ama PC'de fifa'nın yanına bile yaklaşamıyor hala.
Fifayı yerden yere vuranların böyle davranmalarının sebebi EA firmasının yıllardır çok ufak değişikliklerle fifa oyununu makyajlayıp makyajlayıp önümüze sunması ve bizi enayi yerine koymasıydı. Bu yüzden bir çok insan fifa düşmanı oldu.Ama bu sene Fifa 06 ile kendilerini affettirdiler ve gelecekte çok daha iyilerini yapabileceklerinin sinyallerini verdiler. Ben de EA firmasından nefret ediyorum bu bağlamda ama EA dan nefret ediyorum diye de çıkarttığı oyundan da nefret edecem diye bir kural yok. KONAMI daha iyisini çıkartsın onu oynayalım. Ama KONAMI firması kapitalist EA karşısında daha ne kadar dayanabilir muamma. Bu sene Fifa 06 daki PESe benzerlikler bize gösteriyorki EA bir çok adam kapmış KONAMI den.
Ben de size şunu sormak istiyorum Fifa 06'yı EA değilde KONAMI firması aynen alıp PES adıyla piyasaya sürseydi siz hangi oyunu oynardınız. Önyargılarınızı silin artık. Kral tahtını geri aldı.

19.11.2005 6108 kez okundu.
0 yorum var :

Kapirayt © dabılyu dabılyu dabılyu.fifadelisi.net oll rayts rizörvıd