Mayıs 24, 2024, 01:04:37 öö

Gönderen Konu: FIFA 11 | İlk İnceleme  (Okunma sayısı 1977 defa)

Çevrimdışı Insect

• Moderator
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
FIFA 11 | İlk İnceleme
« : Temmuz 20, 2010, 12:26:00 ös »

Fifa 11'in PC İzlenimi

Başlayalım! Fifa 11'i PC'de ilk deneyenler olmak üzere yollandık. Masaya oturdum, xbox gamepadini aldım, kulaklığımı taktım ve oyuna başladım. Menü yapımı çok hoş. Oyun şimdiden bütün takım ve kulüpleri içeriyor. Oyunun şu an %75'i hazır.

İlk maçta M Utd.'i seçtim. Oyun başladı, ilk izlenimler, oyun harika, Fifa 2010'un PS3 versiyonundan daha iyi. Evet, tümüyle yeni nesil. Tüm hareketler yumuşak, gerçekçi animasyonlar açıkça Fifa 2010'un PS3 versiyonundan daha iyi. Oyuncular taş gibi değiller, gerçek gibi görünüyorlar. Realistik zorluk (zorluk derecesinden bahsediyor sanırım) hava kapışmasında ve zeminde tam bir savaş içerisindeydi. Oyuncular topu kapmak için gerçek hayattaki gibi savaşıyorlar. Örneğin: Rooney kanat boyunca koşuyor, koşma tuşuna basıp tek tuşla defansı geçeceğinizi ummayın, işe yaramayacak çünkü defans oyuncusunun vücudu seni itecek ve ya topu hızla kaybedeceksin, ya da defansı iteceksin (cpotknetes nedir yahu)

Kaleciler yükselmeden kurtarış yapabiliyorlar, çok hoş. Oyundaki fizikler ideal seviyeye oldukça yakın. Forma ve kramponlar güzel görünüyor. Sonunda gerçekçi çimler, 3 boyutlu ve çok güzel. 360 derece koşu çok iyi tamamlanmış, bu geliştirmeyle daha iyi çalımlar yapılabiliyor.

Prodüktör Ian'a göre (ve bana göre de), diyor ki Fifa 11 sadece bir PS3 portu değil, PC'de bayağı bir daha iyi (evet, konsoldan daha iyi deniyor burada). World Cup 2010 ile Fifa 11'in en iyi yeniliklerini harmanlamışlar.

Maçtan sonra serbest arenadayken başka şeyler denemek istedim. Arena kusursuz yapılmış. Tüm çalımlar PS3'dekinden daha abartılı görünüyor.

İkinci maç Rusya - Hollanda (Rusya takımı lisanslanmamış ama merak etmeyin WC 2010'da olduğu gibi lisanslanacak) Maçı 3-1 kaybettim.
Son real Madrid - Barcelona maçında, Messi ile C.Ronaldonun hareketleri birbirine benzemiyor (ki bu da gösteriyor ki kişisel hareketler mevcut). Real ve Barca en iyi takımlar.

Son olarak, Fifanın büyük bir fanı olmadığımı söyleyeceğim, PES'in bir çok versiyonunu oynadım fakat bu yıl Fifa 11 aşmış yarmış bir şey olarak geliyor (uzun zamandır beklediğimiz üzere) Tabii ki oyun hala bir çok bug içeriyor çünkü %75'i tamamlanmış. Ama yapımcı ekip büyük geliştirmeler içerisinde. Oyunun kapağında (tüm platformlarda) Sergei Semak olacak.

Çeviri: Dante

Çevrimdışı Equando

• Daimi Üye
  • 7 books, 7 days, 7 chances
    • Profili Görüntüle
Ynt: FIFA 11 | İlk İnceleme
« Yanıtla #1 : Temmuz 20, 2010, 13:47:08 ös »
Gaza geldim ya inşallah bu sene mükemmel bir fifa oyunuyla karşılaşırız.

Çevrimdışı fifa_delisiyiz

• Daimi Üye
  • I'm RocK
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: FIFA 11 | İlk İnceleme
« Yanıtla #2 : Temmuz 20, 2010, 16:34:30 ös »
İnşallah sistemimde kaldırıyor kasar biraz ama olsun ;D

Çevrimdışı ztcbaba

• Daimi Üye
  • zтcвαвα
    • Profili Görüntüle