Mart 28, 2024, 19:22:51 ös

Gönderen Konu: Yalanın İcadı - The Invention Of Lying  (Okunma sayısı 7419 defa)

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
Yalanın İcadı - The Invention Of Lying
« : Ekim 26, 2011, 17:23:55 ös »
Hiç yalan söylenmeyen hatta yalanın ne olduğunun bilinmediği bir dünya hayal edin. İnsanlara ne söylerseniz söyleyin sorgulamadan inanıyorlar.

Ve bir gün bir adam yalan söylemeyi keşfeder olaylar gelişir. Çok güzel bir filmdi tavsiye ediyorum. Özellikle adamın dini icat ettiği sahneler görülmeye değer.

Çevrimdışı ziyaretci

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yalanın İcadı - The Invention Of Lying
« Yanıtla #1 : Ekim 26, 2011, 19:22:36 ös »
İlgi çekici bi film,haftasonu izlicem.

Çevrimdışı ays

• Daimi Üye
  • Sorry For Party Fucking
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Temmuz 23, 2012, 05:42:01 öö »
izledim abi sağol güzeldi :D
-yokum.

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Temmuz 25, 2012, 23:16:47 ös »
filmin yarısı şuanda yaşadığımız hayatın ne kadar sahte olduğunu anlatmakla geçiyor , diğer yarısı da dinin tamamen yalan olduğuyla.
Açıkça söylemem gerekirse tamamen siyonist yapıyı aşılamak üzerine kurulmuş bir film gibi hatta gibisi fazla bile bence.
-----Film hakkında bilgi-----
dinin yalan olduğunu söyleyen bölümler espriler(gökyüzündeki adam korusun) dışında gerçekten iç gıcıklayıcı bence. Ne bileyim film boyunca "sefil" olarak tanıtılan birinin peygamber gösterilmesi , kızın karşısına bitmiş neredeyse ölü bir halde çıkan uzun saç ve sakallı " isa " figürü , pizza kutuları tutan adam şeklindeki haç gibi olaylar gereksiz olmuş yani bence dine yalan desen bile bunları yapmadan yapabilirsin. Ayrıca bu kadar gelişmiş bir dünyada insanların tamamen salak gösterilmesi bildiğin mason mantığı gelinim sana söylüyorum oğlum sen anla mantığıyla şu an ki insanlığa salak muamelesi yapılmış bence. Şu ana kadar yazdıklarımla aşırı dinci biri olarak görülüyorum sanırım ama yok öyle bir şey :) Gerçekten ılımlı bir müslümanım denebilir. Bir sürü ateist agnostik deist arkadaşım var mesela ya dur bi dakka ben niye savundum ki kendimi neyse film bence twitter daki allah cc gibi (bu arada allahı a'sı küçük yazınca yanlış yazılmış sayıyor chrome ilginç) komik okuyorum gülüyorum ama ne bileyim bi yandan da desteklemiyorum adamı sonuçta ben adamın inancıyla dalga geçmiyorum.
----Film hakkında bilgi----
Sonuç olarak ateistseniz sizin için mükemmel bir film ama sadece annen baban müslüman diye müslümansan hiç bir araştırma yapmadan inanıyorsan bu film senin için yeni bir ufuk bazı şeyleri araştırmanı sağlar sonucu ne olur bilemem ama aşırı müslümansan izleme bu filmi zaman kaybı sana ama eğer araştırıp karar verdiysen benim gibi film bazı yerlerde içini gıcıklasa da bir zaman kaybı değil izle esprilere gül fena değil ama kesinlikle iyi bir film değil bence dediğim gibi tamamen siyonist çerçevede hazırlanmış bir film neyse uzadı baya görüşürüz

Çevrimdışı ays

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Temmuz 26, 2012, 02:50:24 öö »
api haklı okuyun da izleyin :) sonra izleyip gelip annemize sövmeyin burda :D
-yokum.

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Temmuz 26, 2012, 17:01:53 ös »
ya bikaç eleştiri okudum da tam kararıma vardım. Fikir cidden güzel hatta manyaklık derecesinde yaratıcı(çılgınsın meeean). Ama Ricky(esas oğlan, filmin senaryo yazarı yönetmen) abimiz fazlasıyla ateist olduğu için ( adını sorsanız ben ateistim diyebilir) dine bok atıcam mantığıyla fikri bok etmiş diye biliriz. Kabul bir ateist olarak çok çekici bir konu dine bok atmak ama kendini azıcık dizginleyebilse mükemmel konuyu harika bir filme dönüştürebilirmiş. Zaten fark ettiyseniz 2. yarıda başladığı din yalanlaması ile film aşırı derecede yavaşlıyor espriler dışında çok ilerlemiyor film.
dediğim gibi harika konu ama kişisel ihtiraslarla harcanmış bir film

Çevrimdışı jesterone

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Ocak 27, 2013, 13:04:02 ös »
Abi bu film çok iyi ya, kadrosundaki adamların %60'ına tapıyordum zaten, bu film de bunu pekiştirdi. Ricky Gervais ve Stephen Merchant zaten The Office'in, Extras'ın, Life's Too Short'un yazarları aşmış insanlar. Üstüne Louis C.K (favori komedyenlerimden), Rob Lowe, Tina Ley gibi isimler eklenince çok fazla mükemmel insanın bir araya geldiği belli oluyor. Gerçi Louis C.K ve Ricky Gervais'in olduğu bir filmden milyon kat daha iyi bir şeyler beklerdim ben, fakat bu film de standartların altına düşmemiş bence. Rob Lowe'un rolü tam ona göre, cuk oturmuş bi kere. Louis C.K için de aynı şey geçerli. Ricky zaten umutsuz, rezil adamları oynamakta bir numara. Bu açılardan çok hoş fakat bu konudan 100 dakikalık bir film yerine daha geniş bir dizi çıkarabilecek bir kapasitede adam Ricky Gervais. Ayrıca ateizm görüşleri ile dine bok attığını düşünmüyorum, nerede bok atıldı mesela? Siyonist falan denmiş, Ricky Gervais ve siyonizm? Umarım ciddi değilsindir Apito.
« Son Düzenleme: Ocak 27, 2013, 13:50:43 ös Gönderen: jesterone »

Çevrimdışı ays

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Ocak 27, 2013, 15:35:28 ös »
dine nasıl bok atmamış lan filmin konusu dinin yalan olduğu :D
-yokum.

Çevrimdışı jesterone

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Ocak 27, 2013, 16:02:16 ös »
Abi bok atmakla din ile dalga geçmek çok farklı şeyler. Dinde olmayan bir şeyi dinde varmış gibi eleştirirsen o bok atmak olur, bu film onu yapmıyo ki.

Çevrimdışı ays

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Ocak 27, 2013, 18:18:51 ös »
abi din yalan,uydurma demek dine bok atmak değil mi yani :D değilse tamam atmıyodur
-yokum.

Çevrimdışı jesterone

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : Ocak 27, 2013, 20:17:04 ös »
Ne yani ben her gün bok mu atıyorum

Çevrimdışı ays

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Ocak 27, 2013, 22:33:58 ös »
evet :D
-yokum.

Çevrimdışı jesterone

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : Ocak 27, 2013, 22:43:19 ös »
HE AMK HE. Kaç yaşına geldim, bana da bu cümleyi kurdurttun lan. HE AMK HE

Çevrimdışı Thecollector

• Daimi Üye
  • İnsan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : Şubat 05, 2013, 19:44:51 ös »
----------- ----------------spoiler------------------

şimdi bu filmde yok islamı kötülüyor falan demek saçma olur. objektif olmak lazım. yukarıdaki adam kötü dediklerinde dublaj hatasından olduğunu sanıyorum kadın:"tanrım" dedi. dublaj hatası değilse başlı başına bir mantık hatası.

filmin başında kola reklamı var dublajda koka kola olarak geçiyor ama reklamda sadece coke yazıyor bu dublajın başka mallığı.

şöyle de bir şey var ki; filmin başında herkes ilk aklına geleni söyledi mesela bunun doğrulukla alakası nedir? mesela sen bir adamı yolda gördün yüzüne karşı sen muazzamsın vs. mı dersin? niye adamı gören sen pislik herifsin(dublajdan izledim) diyor ilk başta. garson mesela yaptığı işi unutup aklına ilk gelen şeyi yapıyor ve kızdan numarasını istiyor. bunun yalan söylememekle alakası ne ben hala çözemedim.

otobüsün üzerindeki pepsi reklamları güzeldi.

abi bir filmde bari şu dine bok atma şeysini unutun. her şeyi bırakıp gülmeye, farklı düşünmeye bakın. bir düşünün kapalı kutular ardında kalmayın.

oyunculuk anlamında iyiydi. zaten çoğu bilindik oyuncuydu.
-----------------------spoiler--------------------
"Only a human mind could invent something insipid as love"

Çevrimdışı ays

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : Şubat 05, 2013, 19:53:53 ös »
lan filmi götünle mi izledin amk :D
-yokum.