Mart 29, 2024, 16:23:50 ös

Gönderen Konu: Kanuni'nin Fransa Kralına Yazdığı Mektup  (Okunma sayısı 15992 defa)

Çevrimdışı ziyaretci

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kanuni'nin Fransa Kralına Yazdığı Mektup
« Yanıtla #45 : Eylül 10, 2011, 22:43:07 ös »
O yazı kuranda felan yazıyorsa mahkemeden bahsetmesi garip.kuranın indiği yıl,ki bilmiyorum ne zaman indiğini,avukatlar savcılar felan varmış(!).Baksana mahkeme kararıyla hakkını alır diyor

Çevrimdışı By.GereDeLy

• Daimi Üye
  • fDnet
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #46 : Eylül 10, 2011, 23:23:48 ös »
O yazı kuranda felan yazıyorsa mahkemeden bahsetmesi garip.kuranın indiği yıl,ki bilmiyorum ne zaman indiğini,avukatlar savcılar felan varmış(!).Baksana mahkeme kararıyla hakkını alır diyor
o kurandan değil bir defa

başka bir alıntı bu sefer kurandan nisa suresi :
Alıntı
Eğer, velisi olduğunuz mal sahibi yetim kızlarla evlenmekle onlara haksızlık yapmaktan korkarsanız onlarla değil, hoşunuza giden başka kadınlarla iki, üç ve dörde kadar evlenebilirsiniz; şayet, aralarında adaletsizlik yapmaktan korkarsanız bir tane almalısınız veya sahip olduğunuz ile yetinmelisiniz. Doğru yoldan sapmamanız için en uygunu budur.
21.10.2013

Çevrimdışı fıfat2

• Daimi Üye
  • Yok ben almıyım
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : Eylül 10, 2011, 23:25:02 ös »
Hakim olmadan avukat ve savcıların ne yapacağını çok merak ediyorum.Sen medeniyeti çok dar bir zaman dilimine hapsediyorsun ancak medeniyet ve adalet sistemi çok daha eskiye dayanır en basitten bugün kullandığımız hakim ve hakem kelimeleri arapçada bir fiil olan hakeme den gelmiştir ayrıca Kuran'ın indiği yıllarda mahkeme ve kura memuru zaten vardı senin korktuğun,küçümsediğin,savaş açtığın şeriat aynı zamanda İslam toplumunun adalet sisteminin kurallarınıda içinde barındırıyordu hatta Şeriat'ı modern hukuk un başlangıcı olarak bile görebiliriz çünkü o devirde mahkeme(Güvenilir sözü geçer bir kişiyi hakem tayin etme)bugünkü gibi tam olarak sabit kanunlara bağlı değildi.

Çevrimdışı By.GereDeLy

• Daimi Üye
  • fDnet
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #48 : Eylül 11, 2011, 00:22:04 öö »
Hakim olmadan avukat ve savcıların ne yapacağını çok merak ediyorum.Sen medeniyeti çok dar bir zaman dilimine hapsediyorsun ancak medeniyet ve adalet sistemi çok daha eskiye dayanır en basitten bugün kullandığımız hakim ve hakem kelimeleri arapçada bir fiil olan hakeme den gelmiştir ayrıca Kuran'ın indiği yıllarda mahkeme ve kura memuru zaten vardı senin korktuğun,küçümsediğin,savaş açtığın şeriat aynı zamanda İslam toplumunun adalet sisteminin kurallarınıda içinde barındırıyordu hatta Şeriat'ı modern hukuk un başlangıcı olarak bile görebiliriz çünkü o devirde mahkeme(Güvenilir sözü geçer bir kişiyi hakem tayin etme)bugünkü gibi tam olarak sabit kanunlara bağlı değildi.
sanıyolar ki o zaman adalet yoktu sadece şeriat vardı felan filan arkadadş en iyi şekilde açıklamışın bravo
21.10.2013

Çevrimdışı Hacker II

• Administrator
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : Eylül 11, 2011, 00:27:05 öö »

Çevrimdışı jesterone

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : Eylül 11, 2011, 00:28:17 öö »
Oha adamlar şimdi adalet var sanıyorlar bayağı.
Neyse ya takılın siz ben arada gelip yazarım.