Mart 28, 2024, 13:52:52 ös

Gönderen Konu: FIFA 09 Çağ Atlayarak Geliyor!  (Okunma sayısı 4051 defa)

Çevrimdışı linc10ln

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
FIFA 09 Çağ Atlayarak Geliyor!
« : Temmuz 19, 2008, 16:37:50 ös »
FIFA 4 Fans sitesi FIFA 09 için yepyeni ve inanılmaz heyecan uyandırıcı bilgiler yayınladı!

Yıllardır çok değişiklik yapmadan aynı çizgide ilerleyen FIFA'nın PC serisi geçtiğimiz yıl çoğu kişi tarafından grafikleri çirkin ve oynanabilirliği yetersiz olarak değerlendirilmiş ve isteklere cevap verememişti. Ama 09 ile oyun yeni bir boyut kazanıyor,oyunu oynadık ve çok daha iyi gözüküyor,siz daha iyi şekilde oynayabilir ve iyi hissedebilirsiniz,sonuç olarak-çok daha iyi bir FIFA!

PC İçin Tasarlandı

Son yıllarda hep PS2 versiyonu ile PC versiyonu aynı oldu,bu seride bu olay bitiyor. En önemlisi,bu versiyon tamamen PC için özel geliştirildi,herhangi bir konsoldan çevirme değil.PS2'nin karakteristik yapısından tamamen arınmış yepyeni bir FIFA ile karşı karşıyayız.

Parlatılmış,Derin Bir Oynanabilirlik

Oynanabilirlik bariz bir şekilde değişmiş. İkili mücadeleler,özellikle hava toplarında bunu gördük ki,son derece gerçekçi. Tamamen yeniden yazılan oyun mantığı 350 yeni animasyonla birlikte geliyor ve ikili mücadelelerde inanılmaz gerçekçi bir hale geliyor. İki oyuncu hava topuna çıkarken topu kazanma ihtimaliniz mücadele ettiğiniz oyuncunun havadaki dayanıklılığına ve fiziksel gücünün ne kadar iyi olduğuna bağlı. Oyuncunun ağırlığı ve uzunluğu da sadece hava topu mücadelesinde değil tüm ikili mücadelelerde topa ve rakibe müdahale hızını ve dengesini doğrudan etkiliyor.

Pratikte,oyunun son derece akıcı ve hantallıkla alakasının kalmadığını görüyoruz. Paslar diğer oyuncuya daha hızlı gidiyor,oyuncu animasyonları zarif ve estetik. Top artık daha gerçekçi zıplıyor ve oyuncudan daha anlaşılabilir,daha gerçekçi bir şekilde sekiyor. Sonuç olarak,FIFA'yı bu oynanabilirlikle oynamak gerçekten çok eğlenceli.

Bu oyunu XBOX 360,PS3 versiyonları ile karşılaştırınca çok fazla bir fark çıkmadığını görüyoruz ve bu oldukça sevindirici. Kendi fikrim,hala geliştirilmesi gereken birkaç nokta var ancak neredeyse 4 yıldır aynı oynanabilirlikle oynadığımızı düşünürsek geçen yıla göre bu konuda inanılmaz bir gelişme gösterildiği ve oyunun next-gen seviyesine geldiğini söylemek mümkün.

Yeni Menü

Bir yenilik de menü dizaynındaki değişim. Menü yeni grafiklerle optimize edilmiş ve HD monitörlerde gerçekten harika göründüğünü söylemeliyim.

Klavye ve Fare Kullanılan Yeni Kontroller

Eğer gamepadiniz yoksa,her zaman klavyeyle oynamak zorunda kalmışsınızdır. Bu kesinlikle klavyeli oyuncuları için bir dezavantaj. Çünkü gamepadde yapılan hareketlerin çoğunu ya yapma imkanları yok ya da çok zor. EA SPORTS yeni geliştirdiği sistemle klavye-fare kombinasyonuyla oynama fırsatını veriyor.

Açıklaması çok basit,normalde W,A,S,D tuşlarıyla hareket eden oyuncularımızı istersek fare ile hareket ettirebiliyoruz. Bunu yapabilmek için bir 'Fareyi Takip Et' modumuz var. Fareyi nereye hareket ettirirsek oyuncu o tarafa doğru hareket ediyor. Space'e bastığımız zaman oyuncu hızlı koşuyor.

Sol klik yönelilen yere pas atıyor,uzun bastığımızda ise orta. Sağ klik ise şut özelliği taşımakta.

Bunlar kulağa çok kafa karıştırıcı gelebilir ama öyle değil. Birkaç kez fare ile pratik yaptıktan sonra çok özellikli ve kullanışlı bir kontrol opsiyonumuz oluyor. Yine de,gamepad ve klavyeden memnunsak bu iyi bir alternatif olarak kalacaktır.

Yeni Jenerasyon(Next-Gen)Grafik

Şimdi herkesin heyecanla beklediği başlığa geldik. FIFA 09'un PC versiyonu bu yıl Next-Gen grafiklere yükseltildi ve konsol Fifalarıyla yarışabilecek duruma gelerek büyük bir adam attı.

Oyuncu modellemeleri şimdi çok daha hoş ve gerçekçi,tıpkı PS3 ve Xbox 360 gibi. Oyuncular kaslarına kadar son derece gerçekçi bir şekilde modellenmiş. 3 boyutlu yeni jenerasyon çimler ve hoş yansıma efekleri eklenmiş. Ayrıca oyuncuların modellenmesine gelirsek tekrar gerçekten çok iyi yapıldıklarını ve ten renklerinin doğal bir şekilde yansıtıldığını belirtmek lazım.

Bunların yanında eksikler yok değil. Stadyumlar,taraftarlar ve stad görevlileri hala next-gen yapılmamış. Ancak bunun bilgisayarları daha az kasacağını ve sonunda oyunda yeni jenerasyon grafik görebilmek gerçekten çok iyi.

Sonuç olarak grafikler hakkındaki genel kanım çok pozitif.

EA yetkilileri next-gen için çalışmaların devam ettiğini ve yeniliklerin süreceğini de belirtti.

Tamamen Değiştirilen Kontrol İmkanı

Bir başka yenilik de tamamen değiştirilebilen yeni kontrol sistemi. Örneğin;eskiden kayarak müdahale ile orta aynı tuş olurdu(A),ancak artık tıpkı PES serisindeki gibi bunları farklı tuşlara ayarlamak mümkün olacak.

Sistem Gereksinimleri

Geldik heyecanla beklenen bir başka konuya. Yeni jenerasyon grafiklerin gelişi doğal olarak sistem gereksinimlerini oldukça yükselten bir etken. Tam anlamıyla nasıl bir sistem gereksinimi istendiği henüz açıklanmadı,çünkü EA hala oyunun grafik kalite-performansını artırmaya çalışmakta.

Eğer Geforce 8800 gibi bir ekran kartınız ve 3 GB raminiz varsa,bu oyunu en yüksek performansta oynamak için önünüzde hiçbir engel yok.

Eğer daha düşük bir sisteminiz varsa detayları adım adım düşürerek oynayabilirsiniz doğal olarak. Sonuç olarak sistem gereksinimleri tam olarak açıklanmadan sizlerin kafasını karıştırmak çok doğru olmaz. Tek yapabileceğimiz şey açıklanması için beklemek.

Sonuç

FIFA 09,inanılmaz bir gelişme göstererek karşınızda. Grafikler Next-Gen,oynanabilirlik yine Next-Gen seviyesinde. EA SPORTS bu yıl gerçekten harika bir iş başarmış. FIFA 09 oynamak gerçekten büyük bir keyif olacak. Hepinize iyi oyunlar..

FIFA 09-Multi Platform Buluşması 8.7.2008-Almanya,Münih

Bu haber Türkiye'de ilk defa scn.Net aracılığıyla yayınlanmıştır.Tüm hakları scn.Net'e aittir.(Reklam yapmak için değil sitede böyle yazdığı için koymak zorunda kaldım)

Çevrimdışı Mexicaly

• Adios Amigos Patos Doritos :D
    • Profili Görüntüle
Ynt: FIFA 09 Çağ Atlayarak Geliyor!
« Yanıtla #1 : Temmuz 19, 2008, 17:14:58 ös »
Çok süper inşallah doğrudur adamın dediği gibi seyriciler felan 3D olursa çoğu pc zorlanır kasar yani next-gen tuttum bunu şimdiden ağzımın suyu aktı ayrıca mouse olayı ve tamamen pc olarak yapılmasıda harika bu bilgi için teşkkür ederim linc10ln.

Çevrimdışı muhamm@

• EN BÜYÜK FİFADELİSİ
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Temmuz 19, 2008, 18:40:21 ös »
pek zannetmiyorum euro 2008 gibi olacağına inanıyorum

Çevrimdışı linc10ln

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Temmuz 20, 2008, 09:22:29 öö »
Çok süper inşallah doğrudur adamın dediği gibi seyriciler felan 3D olursa çoğu pc zorlanır kasar yani next-gen tuttum bunu şimdiden ağzımın suyu aktı ayrıca mouse olayı ve tamamen pc olarak yapılmasıda harika bu bilgi için teşkkür ederim linc10ln.
Önemli değil

Çevrimdışı muhamm@

• EN BÜYÜK FİFADELİSİ
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Temmuz 20, 2008, 09:31:02 öö »
pc için tasarlanması çook iyi oldu bence

Çevrimdışı str1ker

• Your Nightmare İs Back Again geri döndüm :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Temmuz 22, 2008, 17:54:06 ös »
hersene bu röportajları okuyup demo ile beklentilerimizin kırılması ve ardından oyunun çıkması ile eh fena da olmamış dicez gene heralde
FutboL basittir. Zor olan şey basit futbolu oynamaktır.

JOHANN CRUYFF 14
kestane geri döndü c_ronaldo16 > Ahme_7 > str1ker

Çevrimdışı yolcu03200

• Daimi Üye
  • www.yolcu.biz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Temmuz 26, 2008, 12:52:26 ös »
fifa 08 den tek farkı o sondaki 8in 9 olması olacak bence
“Onlar sanıyorlar ki, biz sussak mesele kalmayacak.
Hâlbuki biz sussak, tarih susmayacak.
Tarih sussa, hakikat susmayacak

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Temmuz 27, 2008, 16:09:58 ös »
pek zannetmiyorum euro 2008 gibi olacağına inanıyorum
fifa 08 den tek farkı o sondaki 8in 9 olması olacak bence
ben fifa dan bu sene ii bir oyun bekliyorum fifa nın verdiği ss lerde bu beklentimi karşılayacak türden
kim ne derse desin fifa bu sene harika olacak

Çevrimdışı DE JONG

• Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Temmuz 30, 2008, 08:08:41 öö »
ya arkadaşlar fifa 2009 ne zaman çıkacak ??? ??? ???

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Temmuz 30, 2008, 09:50:28 öö »
ekim sonu kasım başı gibi çıkıyor bütün fifalar buda öle olur her halde

Çevrimdışı forekalx

• ßé$IKT@$
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Ağustos 01, 2008, 01:17:13 öö »
yaa arkadaşlar bende hersene fifanın yeniden dandik bir oyun çıkaracağını düşünürdüm ama bu sefer verdihi ss lerden dolayı bide bu makalelerden dolayı FİFA 09'un süper bişi olacağını düşünüyorum ;)
çArşı - Alayına Gider !...

Çevrimdışı 19efsane41

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : Ağustos 02, 2008, 21:58:24 ös »
fifa 2009 yarın burda olacakmı?

Çevrimdışı jesterone

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : Ağustos 03, 2008, 18:34:18 ös »
fifa 2009 yarın burda olacakmı?