Mayıs 04, 2024, 20:16:55 ös

Gönderen Konu: Hava topları konusunda yardım lütfen  (Okunma sayısı 2888 defa)

Çevrimdışı mbpan

• Profili Görüntüle
Hava topları konusunda yardım lütfen
« : Haziran 04, 2010, 17:03:16 ös »
Sorunum başlıkta da görüldüğü gibi hava toplarıyla ilgili. Fifa 10'u pc'de klavye kullanarak oynuyorum. Online oyunlarda özellikle rakip yarısahadan benim sahaya şişirilen hava topları nedeniyle çok gol yiyorum, bazı oyuncuların tek marifetleri, bu topları ne olursa olsun kontrol edebilmeleri ama sadece bunu yaparak bazen 2-3 gol atabiliyorlar bana. Kendi sahasında topu çeviriyor biraz, sonra tam güçle benim ceza sahası önüne şişiriyor, rakipten bir oyuncu ve benim eleman topu bekliyoruz ve rakibin önünde de olsam arkasında da topu çoğunlukla alamıyorum.
C (pace kontrol) tuşunu denedim olmadı, Q (trigger run) tuşu olmadı, hatta bi ara biri "space" tuşunu kullandığını söylemişti rakibe üstünlük sağlamak için ( ki bu tuşa kontrol menüsünde herhangi bir fonksiyon atanmamasına karşın) onu bile denedim...yok.. olmuyor...deli etti artık beni...Lütfen bu işi bilen birileri varsa bi öneri alabilir miyim?

Çevrimdışı sabrei

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Hava topları konusunda yardım lütfen
« Yanıtla #1 : Haziran 04, 2010, 18:17:32 ös »
önündeki rakibinde üstene doğru E ye basarak ilerlebu arada sürekli Dye bas

bu arada fifayı online nasıl oynayabilirim yeri değil biliyorum ama konu bundan açılmışken sorayım bende oynamak istiyorum ama hiçbir bilgim yok...
Gün Geçer Ve Dost Geçer Azdır Yandaş Sayısı....2003-2010

forum eski nick Karakartalsabri

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Haziran 04, 2010, 18:36:23 ös »
önündeki rakibinde üstene doğru E ye basarak ilerlebu arada sürekli Dye bas

bu arada fifayı online nasıl oynayabilirim yeri değil biliyorum ama konu bundan açılmışken sorayım bende oynamak istiyorum ama hiçbir bilgim yok...
Orjinal fifan varsa üyeliğinle oyun odalarına girip yeni oyun kurup rakip gelmesini bekleyebilir veya kurulu oyunlara girebilirsin.
Orjinal fifan yoksa direct ip üzerinden yaparsın
Ayrıntı için :
http://www.fifadelisi.net/yazidetay-31-Online_Fifa_2010_Oynamak.html

Hava topunda da sabrei nin dediği gibi pace kontrol tuşuna basarken A,D veya S tuşlarından birine de basarak topu kafayla arkadaşlarına indirebilirsin

Çevrimdışı mbpan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Haziran 04, 2010, 19:01:32 ös »
Yanıtlar için teşekkür ederim arkadaşlar fakat aslında merak ettiğim şudur:

Ben topu uzaklaştırıken değil de, göğüsle rakip kale yönüne doğru yere indirmeyi başaramıyorum ve önce de söylediğim gibi goller aynen bu şekilde atılıyor bana.  Rakibin oyuncusuyla benim oyuncu havadaki topu itişerek bekliyorlar, hatta online oynarken farketmişsinizdir vücutlar birbirine giriyor adeta,  ben C (pace control) tuşuyla bunu başaramıyorum işi bilen birine karşı kesinlikle, top tam yaklaşırken extra bir şey yapıyor bu adamlar, bir ufacık göğüs kontrolü, bi bakmışım adam benim arkaya sarkmış kaleciyle başbaşa...
  :(

Yoksa C'yi sürekli basılı tutmak değil de tam top gelmek üzereyken mi tıklamak gerekiyor  ???
« Son Düzenleme: Haziran 04, 2010, 19:43:50 ös Gönderen: mbpan »

Çevrimdışı sabrei

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Haziran 04, 2010, 19:31:12 ös »
rakip kale önünde havadan gelen topu adamına indirmek için yine aynı şekilde itişe kakışa :D S ye basıcaksın kendi adamını oldugu yere doğru

Çevrimdışı mbpan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Haziran 04, 2010, 19:41:32 ös »
Yok dostum, anlatamadım sanırım. Topu arkadaşıma filan değil göğüs kontrolüyle rakip kale istikametine ve kendi önüme doğru indirmeyi kastediyorum. Pas değil niyetim. Online oynadığında beni anlayacaksın.

Çevrimdışı sabrei

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Haziran 04, 2010, 20:06:10 ös »
hımm o zaman havadan gelirken top adamın önüne geçip topu karşılaman gerekiyor sonra yön tuşlarıyla kaleye gdönersin

Çevrimdışı ziyaretci

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Haziran 04, 2010, 22:00:43 ös »
Yok dostum, anlatamadım sanırım. Topu arkadaşıma filan değil göğüs kontrolüyle rakip kale istikametine ve kendi önüme doğru indirmeyi kastediyorum. Pas değil niyetim. Online oynadığında beni anlayacaksın.
Pas kontrol tuşuyla yapıcaksın. Havadan veya yerden top adama gelmeden önce yön tuşlarıyla ne tarafa doğru hareket ediceksen ( sağ diyelim ) sağa ve pas kontrol tuşuna basıcan.Topu ayağından biraz aşabiliyor ama.