Mayıs 04, 2024, 22:13:02 ös

Gönderen Konu: hayaller  (Okunma sayısı 8790 defa)

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: hayaller
« Yanıtla #15 : Eylül 26, 2008, 22:55:25 ös »
Astronot olmak isteyen alpere sesleniyorum. İstediğin mesleğin yolu Havacılık ve Uzay Mühendisliğidir. Türkiye'de  ODTÜ , İTÜ ve Hava Harp Okulu'nda vardır bu bölüm. Başarılı oldun mu NASA'ya kadar yolu var. Yalan söylemeyeyim, elindeki yanık ve gözlük Harp Okulu için sorun teşkil edebilir ancak, diğerleri için çalış.

yaw biliyorum ama elimdeki yanık seeçe parmağımı normal insanlar kadar kullanmamı kısıtlıyo  ve astronot olmak için neredeyse mükemmel olmak gerekiyo göz numaran 0.00 olacak vücudunda hiç bir ameliyat izi bulunmayacak ve her uzvunu mükemmel kullanıyo olman gerekiyo bu yüzden oxford u birinci bitirsem harvard da master yapsamda ben maalesef sadece yer ekibinde(houston) da çalışa biliyorum ama o da ilgimi çekmiyo genede ilgin için çok teşekkürer

Çevrimdışı Barguti

• FifaDelisi
  • Dıd dırı dıd Dıd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : Eylül 27, 2008, 01:05:01 öö »
konuların anlamsız yere uzatılmasına karşı olduğumu ve gereksiz geyiğe izin vermicemi söylemiştim arkadaşlar.

bu uyarıya dikkat ederek "içi dolu geyikler" yaparsanız sevinirim, şimdilik bu küçük not ile geçiyorum bu konuyu.

benim olmayan hayalime gelicek olursak; hep bir bmw arabam olsun isterdim, şimdi bmw bana ceoluk teklif etse kabul etmem. illede audim olacak çünkü taktım kafaya :)

Çevrimdışı yolcu03200

• Daimi Üye
  • www.yolcu.biz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : Eylül 27, 2008, 04:27:32 öö »
benim en büyük hayalim vatanım milletim  için şehit olmak inşallah gerçeklerşir
“Onlar sanıyorlar ki, biz sussak mesele kalmayacak.
Hâlbuki biz sussak, tarih susmayacak.
Tarih sussa, hakikat susmayacak

Çevrimdışı cartcurt

• Daimi Üye
  • Acces denied
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : Eylül 27, 2008, 13:28:06 ös »
Benim en büyük hayalim pisi pisine ölmemek. Ölmeden önce bu ülkeye veya dünyaya yararlı şeyler yapmak. Veya bu yolda ölmek. Ne karamsarım hep ölüm özlemi...

Çevrimdışı ߣRK@Y

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : Ekim 17, 2008, 19:22:37 ös »
okulun bitmesi ;D ;D ;D ;D ve her zaman dünyadaki en iyi pc ye ve en hızlı internete sahip olmak ;) ;) ;) ;) ;)

Çevrimdışı BerkLy

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #20 : Ekim 18, 2008, 00:17:03 öö »
Aşağıdaki maddelerde önem sıralaması yoktur.Rakamlar öylesine kondu.

1-Kabataş Lisesi ve ardından Boğaziçi Üniversitesi'nde öğrenim görebilmek.Üniversitedeki bölümümün Proglamlamacılık olması.

2-Ayrıca iyi bir araba tasarımcısı olmak.Kendi arabalarımı modifiye edip güzellik yarışmalarına katılmak.Arabam ve benim adımızın herkesçe bilinmesi.

3-Modifiyesiz bir Porsche 911 Turbo sahibi olmak.

4-Bir motorsiklet de fena olmaz.Sesine aşık olacağım bir motorsiklet!

5-Şuanda aşık olduğum kızın bana aşık olması

6-İlk arabamı üniversiteye başlamadan önce alabilmek.

7-Gitar veya baterinin ustası birisi olabilmek.

8-İstanbul'da yaşamak.

9-İyi bir şair ve yazar olabilmek.Proglamacı olarak çalışıp sizlere proglama yaparken sizler benim kitaplarımı okursunuz :)
Ya da
 - Sadece yazar ve şair olup hayatımı bu iki öge üzerine kurmak.

10-Kesinlikle Türkiye'nin sayılı zenginlerinden birisi olabilmek.

11-Türkiye'deki yoksul insanların birçoğuna yardım edebilmek.

12-Türkiye'nin daha yeşil olabilmesi için gerekirse bütün paramı harcamak(Arabalarım atmosferi kirleteceği için vicdan azabı çekmek istemiyorum aslında.)

13-pkk ve şeriatı destekleyen bütün ticari kuruluşları en ucuz yoldan satın alarak onları islaf ettirmek.

14-Ve yine şuanda aşık olduğum kız ile birlikte özgürce hayatımı yaşayıp her şeyimi onunla birlikte başarmak :)

Çevrimdışı jesterone

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : Ekim 18, 2008, 00:18:33 öö »
8 hariç hepsi harika Berk.

Çevrimdışı Barguti

• FifaDelisi
  • Dıd dırı dıd Dıd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : Ekim 18, 2008, 01:05:24 öö »
evet istanbul'da yaşamak pek akıllıca bir seçim değil gibime geldi benimde berk. istanbul'da yaşamıyorum ama teyzemler var avrupa yakasında yanlarında her sene kalırım 1 ay kadar ve ilk iki haftadan sonra antalya diye iç geçirmeye başlarım hele antalya serik dünyanın hiçbir yerine benzemez benim için.

istanbul'da ikamet edersen bunun ne kötü bir durum olduğunu daha iyi anlarsın. ayrıca eğitim anlamındaki hayallerin içinde baya bi çalışmalısın çünkü biliyorsun özellikle boğaziçi şu an türkiye'nin bir numarası

bende gitmek istiyorum ama okuldan 76 puan aldım üniye gitmeyi düşünmediğim için hiç ders çalışmadım lise boyu sonra bu sene arkadaşlarım gidince yalnız kaldım çok sıkıcı akşama kadar boş durmak bu sene özel ders alıyorum seneye boğaziçi olmazsa bile hacettepe'ye yerleşicemi umut ediyorum

Çevrimdışı BerkLy

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #23 : Ekim 18, 2008, 08:05:08 öö »
İstanbul'da yaşamak bir heves benim için.Daha önce birkaç kez bulundum İstanbul'da.Ne kadar kötü olduğunu bilsem de oradaki trafik benim hoşuma gidiyor :o Hız sınırı falan olmaması ilgimi çekiyor yani ;D

Bir de İstanbul'da ne zaman bir konser arasan rahatça buluyorsun.Her gece müzik zevkine uygun birden fazla konser bulabilirsin.Barlarda bile olsa...

Ama şuanda beni İstanbul'dan soğuttunuz.Helal olsun >:( .Düşünücem o sekizinci hayalimi.. :-\

Ve başarılar sana da :) Bak eğer seneye ikimizde İstanbul'da olursak buluşucaz söz ver xD

Çevrimdışı jesterone

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : Ekim 18, 2008, 08:28:35 öö »
Berk'cim gideceksen İzmir,Çanakkale civarında bulun.Antalya'da harika.Ama yaşadığın yerin değerini bilmiyosun galiba,mis gibi Balıkesir. =)

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : Ekim 18, 2008, 12:29:03 ös »
Berk'cim gideceksen İzmir,Çanakkale civarında bulun.Antalya'da harika.Ama yaşadığın yerin değerini bilmiyosun galiba,mis gibi Balıkesir. =)
gel izmire yaw süper yer belki istanbul kadar aktivite yok ama apayrı biryer izmir

Çevrimdışı Barguti

• FifaDelisi
  • Dıd dırı dıd Dıd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : Ekim 18, 2008, 12:52:11 ös »
kimileri balıkesir'den kurtulmak ister benim gibisininde 3. tercihi balıkesir'dir xD

necati bey eğitim fakültesine giden arkadaşım var bu sene o ikna etti zaten sınava tekrar gir tercih yap bu sefer yanıma gel hiç değilse balıkesir sakin bir yer sevicen dedi :)

izmir tam eğlence yeridir oradaki üni ortamları istabul'da yok. izmir'de de yine baya bi faaliyet var ama api az değil balıkesir'den gelicek birisi için

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : Ekim 18, 2008, 13:21:29 ös »
kimileri balıkesir'den kurtulmak ister benim gibisininde 3. tercihi balıkesir'dir xD

necati bey eğitim fakültesine giden arkadaşım var bu sene o ikna etti zaten sınava tekrar gir tercih yap bu sefer yanıma gel hiç değilse balıkesir sakin bir yer sevicen dedi :)

izmir tam eğlence yeridir oradaki üni ortamları istabul'da yok. izmir'de de yine baya bi faaliyet var ama api az değil balıkesir'den gelicek birisi için
orası kesin canım ben zaten istanbula göre yorum yaptıydım

Çevrimdışı BerkLy

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #28 : Ekim 18, 2008, 17:24:15 ös »
Hepiniz Balıkesir diyorsunuz.Orası bana 110 kilometre.Ben Bandırma'da yaşıyorum.Belki ticari anlamda Balıkesir'in merkez dahil en büyük şehridir.Ama bir gelseniz buradan kurtulmak istersiniz.Bandırma yolları ile meşhurdur.Tamamen sağlam tek bir cadde bulamazsınız.Her yeri çukurlarla doludur.Konser vesaire açık alanda yılda bir kez olur.Kuşcenneti Festivali'nde.Ama zevkimle uyuşmayan kişileri getiriyorlar.

Fakat Balıkesir'de yaşamak isterim.Bandırma'dan daha düzenli bir yer olduğunu da biliyorum.

İzmir'e ise daha önce hiç gitmedim.Ama giden arkadaşlarım çok fazla övüyor.Merak ediyorum açıkçası.

Çanakkale ise hiç düşünmüyorum.Bana göre bir yer değil.Antalya çok isterim.Antalya ya da Kuşadası...

Bu arada bir dipnot:
Bandırma büyüyor mu ne yaa?Aziz Nesin'in bir tiyatrosu gelmiş.Gidicem umarım...Şimdi sevdim burayı

Çevrimdışı Insect

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : Ekim 18, 2008, 17:28:27 ös »
Mersin gibisi yok..Gerçi çoğunuz güler bu söylediğime ama insan kalitesi anlamında Mersin'in üstüne tanımam.. ;)