Mayıs 21, 2024, 00:49:24 öö

Gönderen Konu: FifaDelisi nokta.net e nasıl ne zaman üye oldunuz?  (Okunma sayısı 5370 defa)

Çevrimdışı By VeNoM

• Daimi Üye
  • Bilişim Öğrencisi
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
FifaDelisi nokta.net e nasıl ne zaman üye oldunuz?
« : Ocak 31, 2010, 13:53:43 ös »
Herkesin bi hikayesi vardır. Kimsenin ''cumburlop'' bir şekilde üye olduğuna sanmıyorum. Benim hikayem:
2006'nın Şubat ayında üye oldum. Aslında amacım Freedom Fighters(özgürlük savaşcıları)isimli oyun için CD-KEY aramaktı. Bu şekilde burayı buldum. Sonra site hoşuma gitti ve artık bu sitenin 2006'dan beri ve ben ölene kadar üyesiyim. Yorum ve hikayelerinizi bekliyorum  Watcher (Ufuk Abi)de bize siteyi nasıl kurduğunu ve neden kurduğunu anlatabilir.

Çevrimdışı ziyaretci

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: FifaDelisi nokta.net e nasıl ne zaman üye oldunuz?
« Yanıtla #1 : Ocak 31, 2010, 14:02:25 ös »
herkesin profilinde yazıyo ki ne zaman üye olduğu :D ama hikaye istiyosan:
   Yıl 2009,bir Eylül öğleni.Dışarıda şimşekler çakıyor yağmurlar yağıyor.Ben ise evde pcnin başında öyle mal mal bakıyo ekrana.O sıralarda Bus Driverı arıyordum.Bir anda bura geldi karşıma.Öylesine üye oldum bişiler bulurum diye.O sıra tek link full oyunlar adlı bölümde gezinirken oyunu gördüm.Oyunu indirirkende siteyi geziniyim dedim.Öylesine bakınırken yorumlarıda okuyordum :D Okuyunca çok hoşuma gitti burası.Sorada bidahada ayrılmadım.Dur sayıyım ne kadar olmuş: 4 ay 7 gün 1 saat 42 dakika

Çevrimdışı ays

• Daimi Üye
  • Sorry For Party Fucking
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Ocak 31, 2010, 14:06:18 ös »
Üyelik Değiştirmiş Olabilir. Ben mesela İlk Üyeliğim Nisan 2006
« Son Düzenleme: Ocak 31, 2010, 14:09:17 ös Gönderen: ice_men »
-yokum.

Çevrimdışı By VeNoM

• Daimi Üye
  • Bilişim Öğrencisi
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Ocak 31, 2010, 14:37:38 ös »
Üyelik Değiştirmiş Olabilir. Ben mesela İlk Üyeliğim Nisan 2006
hocam hikayen yokmu?:)

Çevrimdışı Yağız!

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Ocak 31, 2010, 14:42:15 ös »
Ekim 2006
Lig 1 Galatasaray Menajeri

Çevrimdışı jesterone

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Ocak 31, 2010, 14:56:35 ös »
Benim hikayem cumburlop diye olma. O kadar.
Eylül 07 yazıyor jesterone'da, ama biz Şubat diyelim.

Çevrimdışı ays

• Daimi Üye
  • Sorry For Party Fucking
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Ocak 31, 2010, 15:05:28 ös »
hocam hikayen yokmu?:)
Ne hikayesi :D Eski üyeliğimin adını bile hatırlamıyorum :P
-yokum.

Çevrimdışı Equando

• Daimi Üye
  • 7 books, 7 days, 7 chances
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Ocak 31, 2010, 15:07:01 ös »
Beleş Oyunlar İçin Üye Oldum :D
Şimdi Oraya Uğradığım Yok.

Ne Zaman Üye Oldum Bilmiyorum.Çünkü Bu 3. Üyeliğim

Çevrimdışı BerkLy

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Ocak 31, 2010, 16:03:47 ös »
Ağbim skor tahmin oynuyordu. Ben oynamaya başladım. Sonra foruma girdim. Bi daha da çıkmadım c_heesy

Watcher sitenin kuruluş hikayesini anlatmasın bence. Çünkü bunu röportajda konuşmak istiyordum s_miley c_heesy

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Ocak 31, 2010, 16:10:48 ös »
Aslında daha önce bi kaç kez fifadelisi.net in kuruluş öyküsünü anlattım ama bi kez de sizin için anlatayım

Fifa ile tanışmam 96 yılında bir kafede Fifa'nın SEGA versiyonu ile olmuştu. Oyun bende bağımlılık yapmıştı ve bir süre sonra kafeye harcadığım para bayağı bir artmaya başlayınca gidip SEGA almıştım kendime.SEGA o zamanların Play Station ıydı. Neyse sonra üniversiteyi kazandım 99 yılında okul bitince bilgisayar aldım.Bilgisayar alır almaz da ilk aldığım oyun fifa 99 olmuştu. Sabahlara kadar oynuyordum fifa 99 u.Fifa 2001 e kadar sadece oyuncu olarak devam ettim fifa hayatıma.Sonra bir gün google da türk bi fifa sitesine rastladım.Fifa 2001'e Türkiye Ligi yapmışlardı.Sitenin adı fifa2001.gen.tr idi.Ben de bu yamaları indirip inceleyerek kendim de yama yapmayı öğrenmeye çalıştım.İlk yaptığım yama futbol topuydu.

Sonra bu site kapadı ve orda çalışan elik(şuani soccercenter in kurucusu)fifacenter.org u açtı. O sitede takılmaya başladım ben de. Turnuvalara filan katıldım, forumu vardı ki(Türkiyenin ilk forumlarından biridir) o zamanlar insanların büyük kısmı forumun ne olduğunu bile bilmezken biz o forumda fink atıyorduk. Sonra elik in kardeşi rahatsızlandı ve site uzun süre pasif kaldı. Site pasif kalınca ortaya bir takım düzenbazlar çıkıp fifa siteleri açıp ordan burdan çaldıkları yamaları kendi yamaları gibi yayınlayıp prim yapmaya başladılar. Ben de bu boşluğa daha fazla dayanamayıp bedava alan veren yerlerden biri olan tripod.com dan bir alan alıp http://fifadelisi.tripod.com u açtım. Orda ufak ufak kendi yaptığım yamaları yayınlıyordum. Site kısa sürede çok büyük ilgi gördü ve diğer sitelerin arasından sıyrıldı. Ama şöyle bir sorun vardı tripod.com 50 mn alan veriyordu size ve o alan dolduğu zaman başka bir alan daha alıp dosyalarınızı oraya atınca tripod ikinci üyeliğinizi kapatıyordu. Defalarca bundan dolayı dosyalarım silindi. Bende bu duruma daha fazla dayanamayarak siteyi bıraktım.

Bir süre sonra fifacenter.org dan Kerim Apaydın(O zamanlar dünya çapında tanınan bir patchmakerdı) fifacenter a katılmamı istedi ve kabul ettim ben de.Orda kısa süre içinde elik den sonra ikinci adamlığa kadar yükseldim.Elik bu işlerde çok iyidir siteyi çok büyütüp dünya çapında bir site yaptı ve sitede görev yapanlar da ziyaretçiler de aşırı derecede arttı. 2005 yılında artık bu insanlarla uğraşmaktan gına gelip siteden ayrıldım ve gene tek takılmaya karar verdim. Fifadelisi.net alan adını satın alıp kendi haber scriptimi yazarak başladım işe. Tek takılmak çok güzeldi.Sitede istediğim gibi yazıyordum. Soccercenter.net misyon olaak ciddi bir siteydi fifadelisi.net ise tam tersi. Birisi bana küfür mü etti ben de ona ediyordum. Küfürlü karikatürler yayınlıyordum. Hatta bir ara küfret rahatla diye bir bölüm bile açmıştım. Çok komik küfürler geliyordu siteye ama o kısmı bir süre sonra kapattım. Ondan sonra bir ara forum da açtım. Forumda küfretmek de serbestti.Ama o kurduğum forumda açık varmış hacklendi. Ben de forumu kapatıp gene forumsuz yola devam ettim. Şuanki forum da 2006 yılında açıldı.

Her zaman derim internet alemi gerçek alemden daha adaletli bir alem. Eğer çalışırsanız hakkınızı alıyorsunuz. Ama çalışmazsanız da tepetaklak aşağı düşüyorsunuz. Fifadelisi sitesinde de yaklaşık 1,5 yıl bir durgunluk oldu. Bunun da sebebi benim siteyle ilgilenmemem oldu tabiki. Siteyi gözden çıkartmıştım o aralar.Nolursa olsun deyip kendi haline bırakmıştım ama sonra sitenin geldiği içler acısı halini görünce bana yaışmaz deyip tekrar eski güzel günlerine döndürmek için çalışmalara başladım. Yaklaşık 3 aydır çeşitli çalışmalar yapıyorum ve meyvelerini de alıyoruz.İnşallah daha da iyi olacak. Başka da projelerim var gelecek için. Bu yolda çok büyük yardımlarını gördüğüm forum üyelerimize de teşekkür etmeden geçemiycem.

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : Ocak 31, 2010, 16:11:49 ös »
Ağbim skor tahmin oynuyordu. Ben oynamaya başladım. Sonra foruma girdim. Bi daha da çıkmadım c_heesy

Watcher sitenin kuruluş hikayesini anlatmasın bence. Çünkü bunu röportajda konuşmak istiyordum s_miley c_heesy

Geç kaldın :).Röportajda da anlatırız bişiler merak etme ;)

Çevrimdışı ziyaretci

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : Ocak 31, 2010, 16:20:22 ös »
Ufuk abi tekrar açsana küfret rahatla bölümünü :D nası küfürler gelir çok merak ettim şimdi :)

Çevrimdışı BerkLy

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : Ocak 31, 2010, 16:30:04 ös »
Küfür etmeyi severim. Bana göre kendini ifade etmenin bir yoludur. Ayıp bir şey olarak da görmüyorum s_miley
Aslında açılsa bizim açımızdan sorun olmaz. Ama görenlerde farklı etkiler yaratacaktır. Ne ahlaksız bir forum burası gibi yorumlar gelecektir. Daha çok sevenler de olacaktır tabi. Bana kalırsa tüm üyelerin yorum yapabileceği şekilde öyle bir bölüm açılsın içimizi dökelim a_ngry

Çevrimdışı jesterone

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : Ocak 31, 2010, 16:46:04 ös »
Ufuk Abi'nin mesajını okudum. Sonra hatırladım ki bu site bir Fifa sitesi lan. Valla iyi oldu.

Çevrimdışı Equando

• Daimi Üye
  • 7 books, 7 days, 7 chances
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : Ocak 31, 2010, 17:33:26 ös »
Aklıma Birşey Geldi :D
Nasılsa Görürsünüz :D