Nisan 28, 2024, 06:52:59 öö

Gönderen Konu: Markajcıyı itmek  (Okunma sayısı 3502 defa)

Çevrimdışı mbpan

• Profili Görüntüle
Markajcıyı itmek
« : Nisan 16, 2010, 17:39:52 ös »
Fifa 10 pc oynayan arkadaşlar, oyunu klavyeyle oynuyorum. Acaba başlıktaki konu hakkında bir fikriniz var mı, nasıl yapılıyor? Şöyle anlatayım derdimi; online oyunlarda rakibi bazen tek bazen iki adamımla kovalıyorum, adam aslında hızlı bile değil o anda ama bi türlü müdahele edip topu alamıyorum, adam sırtında iki adamımla fink atıyor. Beni bu markajcıyı itme hikayesiyle mi uzak tutabiliyor acaba? Eğer öyleyse klavyede bunu nasıl uyguluyoruz?

Bir de hava topu mücadelelerinin çoğunda (arkadan ileri doğru şişirilen topları kastediyorum, bi sürü gol yedim böyle) önde de olsam arkada da usta oyuncular topu alıyor muhakkak, bunu püf noktası nedir?
« Son Düzenleme: Nisan 16, 2010, 17:49:43 ös Gönderen: mbpan »

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Markajcıyı itmek
« Yanıtla #1 : Nisan 16, 2010, 18:47:53 ös »
Şimdi fifa 2009'dan itibaren tuş kombinasyonları değişti ben klasik fifa tuş dizilimine göre anlatmak istiyorum.
Top kapma olayı tek bir kombinasyınla olacak iş değil. Bir kaç kombinasyonu bir arada kullanman gerekiyor.Buna alışman zaman alır. Top kapmaya çalışırken adama yaklaşmışsan hızlı koşma tuşundan elini çekmen gerekiyor.Hızlı koşarken top almak zor.Yön tuşlarıyla adama önden veya yandan iyice yaklaşıp bir yandan da D'ye basılı tut. Baktınki adama yetişemeyecek bir yerdesin hemen adam değiştirip önden veya yandan karşılayabilecek bir adamına geç. Hiç bir şey yapmadan direk E+D tuşlarını kullanarak top almak kolay değil. E'yi de D'yi de yerine göre kullanman lazım. Ben bu tuşların dışında Q tuşunu da kullanıyorum. Yönettiğin adam dışında biri daha topa basıyor o zaman.Yani 2 kişi pres yapıyor adama. Hatta çoğu zaman yönettiğim adamı, hücumcunun gidebileceği veya pas atabileceği boşluklara götürüp, Q ile gelen adamla basıyorum.Yani adamın hem önünü kapatıyorum hem de ayağındaki topa basıyorum böylelikle.

Hava toplarını almak için zamanlama çok önemli. C tuşunu kullanarak hava toplarına çıkmayı dene

Çevrimdışı mbpan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Nisan 19, 2010, 12:10:42 ös »
Önerilerin için teşekkürler. Markaj altında top sürerken Q (trigger run) tuşunu da basılı tutmak gerektiğini nihayet farkettim.

Çevrimdışı fifa_delisiyiz

• Daimi Üye
  • I'm RocK
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Haziran 05, 2010, 17:58:35 ös »
2010 da efsanede nasıl gol atcaz atıyorum ama çok zor 1 tane maç başına karşı kaşıya kalıyorum atamıyorum  Q + d flan olmuyo başka varmı böyle tuşlar

Çevrimdışı ziyaretci

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Haziran 05, 2010, 18:03:40 ös »
Z+D var.Plase vuruyor.Shift+D var.Ayak dışı vuruyor.

• Daimi Üye
  • I'm RocK
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Haziran 08, 2010, 19:13:15 ös »
plaseyi çok deniyorum ancak kaleye yanaşıp orta yada pas atınca atıyok kalecide efsanede tabi

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Haziran 08, 2010, 20:52:21 ös »
Karşı karşıya legandary seviyesindeki kaleciye gol atmak gerçekten zor.
Takım arkadaşlarında bu tip pozisyonlarda boş yerlere pek kaçamıyor. Şut çekmeyip pas atarsan rakibe gidiyor çoğunlukla. Eğer pozisyonda seni sıkıştıran bi oyuncu yoksa en güzeli mesela sağa doğru gidiyorsan kaleciye bir hız tuşuna basmadan yaklaşığ soluna atmak. Genelde ters köşe yapılıyor böyle.
Buna benzer bi gol atarsam videolu bir anlatım yaparım

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Haziran 09, 2010, 12:41:10 ös »
Kaleciyle karşı karşıya gol atma deneyimleri. Videolardan göreceğiniz gibi gittiğiniz yöne değil ya düz ya da tersine vurursanız kaleci genelde terse yatıyor.

• Daimi Üye
  • I'm RocK
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Haziran 19, 2010, 11:11:11 öö »
sağol ufuk abi bende bunu deniyorum ama yinede kalecinin çıkardığı oluyor ben genelde kaleciden kaçıp  orta açıyordum şmdi ikisinide deniyiorum tşk..