Mayıs 10, 2024, 10:11:29 öö

Gönderen Konu: Sound Master 08 ile Oyuna ses aktarım..İşte Burada!  (Okunma sayısı 5154 defa)

Çevrimdışı AgenT_47

• Profili Görüntüle
Sound Master 08 ile Oyuna ses aktarım..İşte Burada!
« : Ağustos 01, 2008, 23:46:13 ös »
Merhaba arkadaşlar, sizlere Sound Master 08 programı ile oyuna tezahurat, menü müziği ve spiker nasıl importlanır onu anlatacağım.
Adım adım gidelim:
1.Sound Master 08 programını açınca File-Open-Chants bölümüne geliyoruz. Bu bölümde kırmızı ile işaretlenen yere yani import bölümüne tıklıyoruz. Ve oyuna importlamak istediğimiz ‘wav’ uzantılı dosyayı seçiyoruz. Mesela ben bjk1 isimli dosyayı seçtim.

2 Şimdi de resimde gösterilen New Reference bölümüne tıklıyoruz. Ve en altta gördüğünüz boş kutucuk açılıyor.

3. Şimdi o kutucuğu seçili hale getirip:
a. "chant name" kısmından eklediğimiz dosyayı seçiyoruz.
b. "chant type"ı "team chant" olarak ayarlıyoruz
c. "used by" dan eklemek istediğimiz takımı seçiyoruz.

4. "event" kısmından ise tezahurat olarak eklemek istiyorsak "generic" , gol sonrası olarak eklemek istiyorsak "goal celebration" seçeneğini seçiyoruz.

5. işlemimiz bittikten sonra "File->Save" yolu ile kaydediyoruz..
araç çubuğundan "Patch->Create Chants Patch" ile kendi patchimizi hazırlayabiliriz.
bu yolla hazırlanan patchleride "Patch->Load Chants Patch" ile oyuna aktabiliriz.

aynı şekilde "file->open->commentary" yolu ile spikeri , "file->open->song" yolu ilede müzikleri editleyebilirsiniz.

Saygılar...

Alıntıdır..