Nisan 29, 2024, 09:28:41 öö

Gönderen Konu: FİFa 09 vuruş teknikleri  (Okunma sayısı 8808 defa)

Çevrimdışı DeepAngeL

• Profili Görüntüle
    • E-Posta
FİFa 09 vuruş teknikleri
« : Mayıs 11, 2009, 16:03:32 ös »
Arkadaşlar bu konu daha önceden birçok kez tartışılmıştır ama hepinizin tecrübelerinizi burada paylaşmanızı rica ediyorum.
Fiafa 09 top vuruş teknikleri, nasıl ve hangi tuşlarla?
1- kaleci ile özellikle karşı karşıya durumlarda yerden düzgün vuruş nasıl yapılır?
2-yine aynı durumda sağa veya sola plase vuruş nasıl yapılır?
3- ceza sahası dışından düzgün şut nasıl atılır?
4-hava toplarında kafa ile etkili şut nasıl yapılır?...gibi mesela tecrübelirinizi yazarsanız memnun olurum,teşekkürler.

Çevrimdışı DeepAngeL

• Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: FİFa 09 vuruş teknikleri
« Yanıtla #1 : Mayıs 14, 2009, 15:46:39 ös »
Valla alayınıza yuh, ben fifacıyım deyipde buraya takılanlar yuh hepinize, bir gram bilginiz yokmuş meğersem, çoluk cocuk oyunu olmuş fifa, bu forumda burada boşuna, forumu forum olsun diye koyupda birşeye yarayacak diye bekleyen ileri-geri zekalılardan da anca bu beklenirdi...sıkıldım vede kınıyorum. burası 1 gram bile işe yaramıyor. Alayınıza yuh...

Çevrimdışı jesterone

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Mayıs 14, 2009, 16:35:13 ös »
Zorla tutan yok?

Çevrimdışı Barguti

• FifaDelisi
  • Dıd dırı dıd Dıd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Mayıs 14, 2009, 21:50:26 ös »
Valla attığın başlıktan olsa gerek kimse ilgilenmemiş konu ile. Bildiğim kadarıyla buraya takılan -ben dahil- çoluk çocuğun hepsi büyük turnuvalarda boy gösterebilecek kadar fifa bilen kişiler. Konu çok basit gelmiş anlaşılan tenezzül edip cevap atmamışlar. Yoksa cevap atarlardı bir bilmeyen daha çıksa bende merak ettim diye. :) herneyse Jester'ın dediği gibi zorla tutan yok biraz ya da daha sakin olabilirsin biraz.
Kişisel olarak bir not admin Ufuk abi ve moderator ben çok iyi cevap veririz, göz önünde bulundurursak güzel olur mesaj yazmadan önce.

Çevrimdışı DeepAngeL

• Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Mayıs 16, 2009, 22:42:59 ös »
Gayet sakinim ilk defa adam gibi bir cevap aldım teşekkür ederim, o fifa turnuvalarında boy ölçüşecek kadar derin!!! bilgiye sahip çoluk çocuk buraya demek lütfetmiyorlar- ben fifayı daha çok online oynuyorum, yani yabancılarla çeşitli ülkelerden çoluk çocukla maç yapıyorum, lakin online oyun öyle turnuva oyununa benzemiyor, oyunu sunan bir server var ve o serverin günü gününe asla uymuyor, tuttuğunuz takım ya bir gün iyi yada saçma sapan hareketler ağzınız açık izliyorsunuz ben bunumu yaptım, bu tuşamı bastım diye- bu bağlamda ilk mesajımda sorduklarım asıl bu online oyunun değişkenliğini bertaraf edebilmek içindi, yoksa hangi tuşun neye yaradığını gayet iyi biliyorum ama oyun içinde bildiğiniz teknik ve şut şekilleri işlemiyor, o derin bilgi sahibi gençler bunların farkındamı acaba? eğer yazabilecek varsa yazsın lütfen, bu forumun aslında daha aktif olması lazım, lakin çoluk çocuk için değil, adam gibi oynayıp bunu usatlık haline getirebielnler için, teşekkürler.

Çevrimdışı Barguti

• FifaDelisi
  • Dıd dırı dıd Dıd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Mayıs 16, 2009, 23:36:34 ös »
DeepAngel bende windows kullandığım dönemlerde fifayı çokca online oynardım yabancı ülkelerden çocuklarla. şut tekniklerine gelince uzaktan her zaman ters yön tuşu ile şut çekerim köşeye gitmesi için , plase vuruşu z+d aynı şekilde terse vurursan karşı karşıyayken gol olur , aşırtma q+d malum başka bir teknik bilmiyorum

daha yenemediğim adamda çıkmadı bu şekilde , ama online oynamayı bilmeyen çoluk-çocuk yüzünden bırakmıştım. kendi sahasından 4+3+3 taktikte q+w tuşları ile aşırtma yapıp oyunu katleden bir sürü adam var ki zevki çıkmıyor. benim bi felsefem var mesela total futbol :)
umarım yararı dokunur , sakin olduğunu belirtmişsin ben yinede hem sana hem diğer arkadaşlara buradan sesleniyorum

sakin gelin arkadaşlar , cevap yazmayanı dövemiyoruz malesef :)

Çevrimdışı DeepAngeL

• Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Mayıs 18, 2009, 10:40:41 öö »
Sayın Süper Moderatör, zaten online oynamaın keyfi bambaşka ama bağlantı hızının düşük ve bug lardan dolayı kafayı yememek elde değil maalesef, aynen dediğiniz gibi aşırtma oynayanlar oyunu katlediyorlar, bende sizin gibi bol paslı ve şut atma oyun şablonunu kullanıyorum ayrıca oyun taktikleride etkili oluyor, lakin örnek verdiğiniz z+d yi anlamadım, z : taktik seçici tuş değilmi, siz s+d demek mi istediniz? karşı karşıya pozisyonlarda eğer plase atamazsanız kaleci %100 topu kurtarıyor zaten zorunlu olarak fifa09 da kaleci seviyesi worldclass , ayrıca q+d aşırtma değil kontrollü şut atıyor, ben birde c tışunu space tuşuna ayarlıyorum daha kullanımı kolay oluyor, kalvye ile oynamak ölüm, ama gamepad kullananlar online oyunda daha avantajlı, şeçenekleri çok, biz yok shift, yok q, yok ctrl ararken onlar tek tuşla herşeyi halledebiliyorlar , yani demek istediğim online oyun çok zor ve dahada eğlenceli.

Çevrimdışı Barguti

• FifaDelisi
  • Dıd dırı dıd Dıd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Mayıs 18, 2009, 16:49:26 ös »
ya sen bana bakma ben uzun zamandır fifa oynamıyodum dün arkadaşlar illede fifa oynuyak dediler cafeye gittik 15-2

ben tuş ayarlarını kendime göre dizdiğimden karıştı biraz , dedim ya uzun zamandır oynamadığımdan aklıma gelmedi yazarken klavye ayarları kendime göre diye

yakın zamanda dual bot yapıp mac yanına windows 7 kurmayı düşünüyorum ama ne kadar performans alırım o ayrı bir konu internetteki haberler videolar reklam mı gerçek mi bilemedim en iyisi kendim kurayım dedim bende

eğer yükler üzerine de fifa kurarsam oynarız online , ayrıca gamepad'ım da var ama ben klavye ile büyüdüğümden daha rahat ediyorum online oyunda özellikle shift kombinasyonlarında , gamepad'i arkadaşla karşılıklı oynarken kullanıyorum birtek :)

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Mayıs 18, 2009, 20:51:43 ös »
Arkadaşlar bu konu daha önceden birçok kez tartışılmıştır ama hepinizin tecrübelerinizi burada paylaşmanızı rica ediyorum.
Fiafa 09 top vuruş teknikleri, nasıl ve hangi tuşlarla?
1- kaleci ile özellikle karşı karşıya durumlarda yerden düzgün vuruş nasıl yapılır?
4-hava toplarında kafa ile etkili şut nasıl yapılır?...gibi mesela tecrübelirinizi yazarsanız memnun olurum,teşekkürler.

Ah ah sanki kafam yarıldı.Forumu açan kişi olarak bolca taş yemişim sanırım. Atılan taşların bir kısmında haklılık payı var ama bu forumu daha ileri seviyelere taşımak da sizin gibi bilinçli kullanıcıların forumu daha sık kullanmasından geçiyor.
Fifa 09 u çok fazla oynamadım.Hatta hiç oynamadım desem yeridir ama geçmiş yıllardaki fifa deneyimlerime binaen sorularına cevap vermek istiyorum.

Kaleci ile karşı karşıya kaldıysan yapman gereken ilk şey hızlı koşma tuşunu kullanmamak.Yavaş hareket edip d ye de çok fazla basmamalısın.Benim kullandığım yöntem D tuşuna 2 kez ard arda çok kısa basmak bu durumalrda.Tık tık yani.

Fifa bu tip durumlarda yön tuşuyla şutuna yön vermene rağmen bazen kendi kafasına göre bi köşeye atabiliyor topu ama gene kısa aralıklarla D+D yapıp yön tuşlarıyla atmak istediğin köşeyi seçersen iyi bir vuruş yapabilirsin.

Fifa 08 den itibaren ceza sahası dışından gol veya düzgün şut atmak oldukça zorlaştı.Gelişine toplarda veya topla hareket halindiyken zamanlamayı iyi ayarlayıp,D tuşuna aşırı abanmadan yön tuşlarıyla topa yön vererek bazen çok nadir de olsa güzel goller atılıyor

4-hava toplarında kafa ile etkili şut nasıl yapılır?
Kafa topları benim de çok zayıf olduğum bir nokta.Burda vuruş kadar yaptığın ortanında önemi var.Ortayı açtığın yer çok önemli.C tuşu ile kafayı vuracak adamı zıplatıp zamanlamayı iyi yaparak gol şansını yükseltebilirsin

Çevrimdışı DeepAngeL

• Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Mayıs 19, 2009, 14:29:21 ös »
Hah şöyle, bilen insanların hali tavırları bir başka oluyor, düzgün cevaplarınız için çok teşekkür ederim Watcher kardeş, Fifa09 oynamadım diyorsunuz , Fifa09 bana göre heryıl üzerine birşeyler katıyor ama PES ilede yarışıyor, ben PES online oynayan görmedimde duymadımda, eğer bu konuda cahilsem afola...ama Fifa09 onlien ayrı bir kategori, normal lig-kupa-menejerlik oyununda bilgisayara karşı oynadığınız maçlardan çok farklı, karşınızda oynayan insandan çok server kuralları önemli, bunu çözdüm çünkü...karşı rakip ne kadar iyi olursa olsun eğer server istemezse !!! arada bug olup ve ping farkı varsa yenmeniz bile olası...geçen amerikadan çok iyi birine karşı 4-0 öndeyken adam oyundan çıktı, sonrada özür diledi, zira gamepade basarken 2-3 sn. sonra komut gidiyormuş ve buna dayanamazmış diye çıktı..:) bu gibi süpriz ve pürüzlere bağlı online oyun , emin olun.

Çevrimdışı cangg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : Mayıs 25, 2009, 13:18:19 ös »
DeepAngel sen konuyu açarken isme dikkat etmelisin. Mesela başına yardım edin yazabilirdin. sana saygı duyuyoum, çünkü bende yei bir fifa oyuncsuyum. çoğu şeyi bilmiyorum. bende öğrenmek isterim.