Mayıs 13, 2024, 02:32:41 öö

Gönderen Konu: Kobe Bryant'a Dünyanın En Hafif Basketbol Ayakkabısı  (Okunma sayısı 2274 defa)

Çevrimdışı okanbjk74

• Moderator
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Kobe Bryant'a Dünyanın En Hafif Basketbol Ayakkabısı
« : Nisan 29, 2009, 10:58:19 öö »
Nike, 10 kez NBA All-Star seçilen Kobe Bryant'ın imzasını taşıyan, yaklaşık 328.8 gramlık ağırlığı ile gelmiş geçmiş en hafif basketbol ayakkabısı olan ve yeni bileksiz tasarımlı Nike Zoom Kobe IV adlı basketbol ayakkabısını tanıttı.

Nike, 10 kez NBA All-Star seçilen Kobe Bryant'ın imzasını taşıyan, yaklaşık 328.8 gramlık ağırlığı ile gelmiş geçmiş en hafif basketbol ayakkabısı olan ve yeni bileksiz tasarımlı Nike Zoom Kobe IV adlı basketbol ayakkabısını tanıttı.
Basketbol, gün geçtikçe hızlanan ve değişimden geçen, dinamik bir oyun. Bu oyunun tüm özelliklerine uygun tasarlanmış, devrim yaratan ayakkabının arkasındaki isim ise ünlü basketbolcu Kobe Bryant. Eşsiz özellikleriyle Nike Zoom Kobe IV'ün tasarımına Kobe Bryant'ın, efsanevi Nike Hyperdunk'tan (368.5 gram) daha hafif bir ayakkabı talebinde bulunmasıyla başlandı.
"Nike'ın bu zamana kadar tasarladığı en hafif basketbol ayakkabısını, bileksiz bir tasarımla hazırlamasını istediğimde odaya bir anda sessizlik çöktü. Ancak şimdi görüyorum ki, Nike tasarım ekibi basketbolda çıtayı bir üst seviyeye çıkaracak bir ayakkabı tasarlamış" diyor Bryant.
Nike Performans Ayakkabıları Yaratıcı Direktörü Eric Avar, Kobe'nin basketbol sahasında yaptığı hareketleri kolaylaştıracak ve aynı zamanda ona denge ve rahatlık sunacak son derece hafif bir ayakkabı tasarlamak amacıyla, Nike Hyperdunk'ta kullanılan tasarım yeniliğini esas aldı ve ayakkabının üst bölümünde ayakları desteklemek için ince ve çok güçlü naylon fiberler kullanan performans harikası Flywire'ı tercih etti. Avar, ayakkabının ön bölümüne Nike Air'dan bu yana en yenilikçi dolgu sistemi olan ve
enerjiyi emmekten ziyade atılan her adımda enerjiyi ayaklara yansıtan LunarLite süngeri ekledi. Ayrıca topukta Nike Zoom ünitesi ve orta tabanda da tam bir ayak boyundaki Phylon taban kullanıldı.

Nike Zoom Kobe IV'ün daha geniş kapsamlı perakende satışı 1 Ocak 2009'dan itibaren başlayacak.

Çevrimdışı Astenic`

• Daimi Üye
  • Creeping Death..
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kobe Bryant'a Dünyanın En Hafif Basketbol Ayakkabısı
« Yanıtla #1 : Nisan 29, 2009, 11:42:42 öö »
"Nike Zoom Kobe IV'ün daha geniş kapsamlı perakende satışı 1 Ocak 2009'dan itibaren başlayacak."

Buna anlam veremedim xD Sanki haber eski xD Ama öyle basket ayakkabısımı olur lan kuş kadar nasıl sıçrayacak acaba xD

Çevrimdışı okanbjk74

• Moderator
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Nisan 29, 2009, 12:09:55 ös »
Evet haber eski.Ama ben sadece nasıl bir ayakkabı olduğunu tanıtmak istemiştim :)

Çevrimdışı yo£cu

• Daimi Üye
  • www.saripapatya.net
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Mayıs 04, 2009, 18:40:02 ös »
ya bu adam benim çizmelerimi giyse gene potaları inletir :D
بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم
inandığın gibi yaşamazsan
yaşadığın gibi inanırsın

Çevrimdışı okanbjk74