Mayıs 05, 2024, 03:21:08 öö

Gönderen Konu: Fifa 2010 Torquay United kariyerim Sezon 2  (Okunma sayısı 4057 defa)

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
Fifa 2010 Torquay United kariyerim Sezon 2
« : Haziran 05, 2010, 20:44:21 ös »
İlk sezonum : http://www.fifadelisi.net/forum/menejerlik-kariyerleriniz/fifa-2010-torquay-united-kariyerim/

İkinci sezonu oynama şeklim :
Bu sezon da maçları 2'şer dakikadan kaleci ve oyun zorluk seviyesi legandary de oynuyorum

2. sezona başlarken skor olarak hedeflerimizi gerçekleştiremezsek de kadromuz, mali durumumuz ve antrenör kadrosu yavaş yavaş istediğimiz seviyelere geliyor.

Geçen sezon 500 bin € bütçe ile geldiğimiz kulüp de sezon başı itibari ile 832 bin € paramız var. Bu paraların büyük kısmını teknik ekibi yenilemeye harcayacağız.

Teknik direktör olarak henüz başarılı bir kariyere ulaşamadığım için transfer yapmakta zorlanıyoruz. Ben ve futbol şubesi sorumlumuz başarılı oyuncuları takımımızda oynamaları için ikna edemiyoruz. Bu yüzden yola genç bir kadro ile devam etmek bir transfer politikasının yanında zorunluluk da oldu. Bu sezon gelecek vaad eden bir genç kaleciyi kadromuza katıp ilerisi için yatırım yapmak istiyoruz. Bunun dışında takıma takviye gerektirecek bir boşluk bulunmuyor. Tabi scout antrenörümüzün önereceği genç yeteneklere kapımız her zaman açık. İstediğimiz ilerlemeyi kaydedemeyen gençlere de teşekkür edip kendilerine başka bir kulüp bulmalarını istedik. Genç oyuncularımızın satışı için çeşitli takımlarla görüşmelerimiz sürüyor.

Bu sezonki lig hedefimiz kesinlikle ilk beş. Katılacağımız 3 kupadan en az birinde son 16 takım arasına kalmak istiyoruz. Böylece hem kulüp kasasını doldurabilir hem de seyircilerimize bir Premier Lig takımı izletebiliriz. Oyuncularımın güçlü takımlarla yaptıkları maçlarda çok iyi konsantre olup iyi sonuçlar almaları beni bu konuda umutlandırıyor.

2. sezon başı itibari ile genel görünüm :

Yardımcı Antrenörlerin durumu :

İdeal 11 imiz :

Yedeklerimiz :

« Son Düzenleme: Haziran 06, 2010, 03:58:23 öö Gönderen: WatCheR »

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fifa 2010 Torquay United kariyerim Sezon 2
« Yanıtla #1 : Haziran 05, 2010, 23:13:49 ös »
İkinci sezon beşinci hafta sonunda For For Two dergisine verdiğimiz röportaj

FFT : Sn. Arslan öncelikle röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz teşekkürler. Torquay United takımında 2. sezonunuz. Geçen yıl başarısız bir sezon geçirdiniz. Bu sezon ilk 5 maç itibari ile genel bir değerlendirme yapar mısınız?

U.A : Öncelikle geçen sezon başarısız olduğumuzu düşünmüyorum. Geleceğe yönelik çok güzel yatırımlar yaptık. Aldığımız skorların kötü olması taraftarları yanıltmasın. Onlardan biraz daha sabretmelirini istiyorum. Güzel günler yakında.
İlk 5 haftada sadece 5 puan toplayabildik ama son 2 maçta görüldüki bu takım güzel şeyler başaracak. Ayrıca sezon başında 1 milyon € harcayarak stadımızı genişlettik. Bilet gelirlerimizde büyük artış sağladık. Tüm taraftarlarımızı desteğe davet ediyorum.

FFT : Son 2 maçtan konu açılmışken, sezon başında 3-4-3 taktik dizilişinde ısrar edeceğinizi ve hücum futbolu oynatacağınızı söylemiştiniz. Ama 4. haftaki maçtan sonra takım dizilişini değiştirdiniz ve ondan sonra oynadığınız bir kupa ve lig maçında takım çok güzel oynadı. Bize bu değişikliğin nedenini anlatır mısınız?

U.A : Evet, doğru söylüyorsunuz. Öyle bir açıklama yaptım. ama ilk 4 hafta sadece 1 gol atıp 2 puan alınca bazı şeylerin ters gittiğini düşündük. Takım mantalitesi hücuma yönelik olmasına rağmen zor pozisyona girip, kolay pozisyon verip çok gol yiyorduk.

Teknik heyetle toplandık ve bu konuyu aramızda görüştük. Sonunda klasik Torquay taktiğine yani 4-4-2 çakılı defans taktiğine döndük. Bu taktikle oynadığımız maçlarda görüldiki rakip takımlara pozisyon bile vermedik ve bol bol pozisyona girdik.

Eğer işler iyi gitmiyorsa inat etmenin faydası yok. Yanlışları görüp ders almak önemli.

FFT : Taktik değişikliğine gittikten sonra ilk maçınız İngiltere Kupası'nda güçlü takımlardan Leeds United ile idi. Bu maçta taktiği ilk kez denediniz ve Leeds'i rahat elediniz. 4-4-2 taktiğini deneyeceğiniz ilk maçın bu kadar zorlu olması sizi korkuttu mu ve bu büyük zafer hakkında ne söyleyeceksiniz?

U.A : Leeds United dediğiniz gibi seviyemizin çok üstünde bir takım. Kupanın ilk turunda, üstelikte kötü sonuçlar alıp revizyon sürecine girdiğimiz bir dönemde bu kadar güçlü bir takımla karşılaşmak istemezdik. Ama kaybedecek bir şeyimiz yoktu. Futbolcularıma "çıkın savaşın, kaybetseniz bile şerefinizle oynayın" dedim ve onlarda beni utandırmadılar. Göreve geldiğimden beri en büyük başarımı aldım ve umarım devamı gelir.

FFT : Teşekkür ediyoruz ve başarılar diliyoruz hocam

U.A : Ben teşekkür ediyorum...

Torquay United 5. hafta itibari ile 5 maçta 5 puan ile 20 sırada bulunuyor ve İngiltere Lig kupasında güçlü Leeds United'i yenerek 2. tura yükseldi.

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Haziran 06, 2010, 08:44:46 öö »
2. Sezonda 23. Hafta tamamlandı :

Değerlendirmelere geçmeden evvel belirteyim takımın aldığı sonuçlar berbat. Geleceğe yönelik yatırımlarsa tam hız devam ediyor. 11. hafta genç bir kaleci transfer ettik ve o haftadan sona yediğimiz gollerde büyük düşüş var. Gelene geç diyen kalecimizin yerine aldığımız kaleci henüz 17 yaşında ve yaptığı kurtarışlarla göz dolduruyor.

Ligde 23. hafta itibari ile 23 puanla 23. sırada bulunuyoruz.

İngiltere kupasında 2. turda Middlesbrough takımına 1-0'lık sonuçla elendik. Diğer 2 kupadan da aynı sonuçlarla ilk turda elendik.

Son 4 maçtır ligde yenilmiyoruz. Taraftar sayısında ve dolayısı ile bilet gelirlerinde büyük düşüş var. Kasamızda 100 bin € civarı paramız var. Umarım bir dahaki raporumda daha iç açıcı haberler verebilirim
« Son Düzenleme: Haziran 06, 2010, 08:47:11 öö Gönderen: WatCheR »

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Haziran 06, 2010, 11:39:31 öö »
39. Hafta değerlendirmesi ile tekrar birlikteyiz.

Son değerlendirmemizi 23. haftada yapmıştık(İlk yarı bitimi).23. haftada 23 puanla 23. sırada olan takımımız 39 hafta sonunda maç eksiği ile 58 puanla 13. sırada. Altta görüntülerini vereceğim puan durmunundan da anlaşılacağı üzere üst takımlarla aramızdaki puan farkı çok az. Bu hafta 62 puanla 3. sırada Gillingham ile oynuyoruz ve maçı kazanırsak puan farkını 1'e indireceğiz. İlk 2 için bile şansımız devam etmekte.

Taraftarlarımızla da aramızı düzelttik ve maç gelirleri ilk yarıya oranla 70 bin  € civraında arttı. 21. haftadan itibaren üst üste aldığımız seri galibiyetlerle üst sıralara tırmandık. Bu galibiyetlerin gelmesinde son vuruşlardaki sorunumuzu gidermemiz, defansa takviye yapmamız ve oyuncuların takıma alışıp takım kimyasını yükseltmeleri oldu.

39 Hafta puan durumu ilk 10 :

39 Hafta 11-20 Puan durumu :

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Haziran 06, 2010, 21:49:40 ös »
2. Sezon sonu :
Kariyerimin ikinci yılında üst lige çıkmayı kıl payı kaçırdım. Son 2 maçımızda berabere kalarak ligi 4. sırada bitirdik. Son 2 maçtan birini kazanabilseydik 2. olup direk üst lige çıkma imkanımız varken, dördüncü olup play off oynadık.

Play off larda karşımıza çıkan ilk rakibimizi 1-0 ve 2-0 lık sonuçlarla elememize rağmen, daha sonraki final maçında 2-0 yenilerek üst lige çıkamadık.

Aslında kadro olarak üst lige hazır olmadığımız için bizim için bu sonuç daha hayırlı oldu. İkinci sezomumuzda yönetimin beklentilerini de karşılayarak menejerlik puanlarımızı arttırdık.

Üst üste aldığımız galibeyetler sayesinde de taraftar destek puanımız 99'a çıktı. Artık taraftarlar stadyuma sığmıyor ve bizden stadyumu genişletmemizi istiyor. Ama stadyum için bize çıkartılan masraf 4 milyon € olduğu için en az 2 sezon daha paramızı stadyuma yatırma imkanımız bulunmuyor.

2. sezon nihai puan durumu :

Çevrimdışı ziyaretci

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Haziran 06, 2010, 21:55:13 ös »
Heyecanlı oluyordur ya,bende yapmak isterimde kaldırmıyor Fifa 2010'u ;D Bu arada Ufuk abi Legendary modunu açmak için channels modunu bitirmek gerekiyor dimi ? 

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Haziran 06, 2010, 22:00:15 ös »
Heyecanlı oluyordur ya,bende yapmak isterimde kaldırmıyor Fifa 2010'u ;D Bu arada Ufuk abi Legendary modunu açmak için channels modunu bitirmek gerekiyor dimi ? 

Eskiden öyle bişey vardı ama fifa 2010'da öyle bişey gerekmiyor. Oyunu kurdum hiç maç yapmadım ve açıktı legandary modu. Legandary'den daha zor bir seviye varsa bilemiycem hiç araştırmadım.

Ayrıca burda sadece fifa 2010 kariyerleri yayınlanacak diye bir kural yok, başka oyunlarla ilgili kariyerlerini de yayınlayabilirsin. Gerçekten burada paylaşmak oyunu daha zevkli hale getirdi. Yıllardır bu kadar çok fifa oynamamıştım :)

Çevrimdışı ziyaretci

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Haziran 06, 2010, 22:10:07 ös »
Fifa 2007'de başladım bu kadar güzel değildi :) Sarmadı beni,bende bıraktım.Bilgisayarında Pes olanlar Become A Legend kariyerini de yazabilir buraya belki ::)

Çevrimdışı ߣRK@Y

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Haziran 06, 2010, 23:04:51 ös »
Ben aslında yazmak için yeni bir tane Become A Legend'a başlamıştım ama La Liga'da Düsseldorf felen çıkınca bıraktım o kariyeri. Şimdi yeniden yükleyip bir tane açıcam. Onu yazabilirim :P

Çevrimdışı onurgsli

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Haziran 06, 2010, 23:14:28 ös »
en sonunda 2010u yüklemişsin hacı