Mayıs 05, 2024, 03:17:46 öö

Gönderen Konu: FIFA 14 SPOR TOTO SÜPER LİG  (Okunma sayısı 4136 defa)

Çevrimdışı saim

• Profili Görüntüle
FIFA 14 SPOR TOTO SÜPER LİG
« : Ağustos 01, 2013, 14:29:42 ös »
FIFA 14'te üç yıl aradan sonra ligimizin olması tabi ki hem ülke futbolumuzun tanıtımına katkısı açısından hem de futbol kulüplerimizin Avrupa ve dünya futbolunda önemli gelişmeler kaydedeceğine yönelik olumlu sinyaller vermesi adına çok iyi olur. Fakat ortada bir gerçek var ki Türkiye'de lisanslı oyun satışları özellikle Avrupa ülkelerine oranla vergilerden kaynaklı yüksek fiyatlara bağlı olarak çok düşük seviyelerde. Türkiye'de yirmi bin FIFA serilerinin tutkunu varsa bunun en fazla bin tanesi orijinal oyun kullanıyordur. Ayrıca Türkiye'de genellikle FIFA ve benzer oyunlar internet kafelerde oynandığı için EA Sports Türkiye pazarından çok önemli bir kar elde edemiyor. Bence Türkiye Süper Ligi'nin son iki yıldır (FIFA–12 VE FIFA–13) oyuna dahil edilmemesindeki en önemli etmen orijinal oyun satışının çok düşük olmasıdır. İkinci önemli neden futbol kulüplerimizin ve federasyonun oyunda yer almak için gerekli girişimlerde bulunmaması veya durumu çok fazla önemsememeleridir. Diğer önemli etmen ise son yıllarda Türk futbolunun geldiği noktadır. Hem yaşanan şike olayları hem de futbol kalitesinin düşmesi Türkiye Süper Ligi'nin oyunda yer alacak kadar üst düzeyde olmadığı kanaatini oluşturdu dünya futbol kamuoyunda. Ayrıca son yıllarda oyuna dahil edilmeyen tel lig bizim ligimiz değil. Çek ligi de oyundan çıkarıldı. Yunan ligi ise çok uzun yıllardır kendine yer bulamıyor oyunda. Yunanlıların tek avantajı "Rest of World" bölümünde dört takımla temsil edilmeleri. Macaristan, Romanya, Ukrayna, Bulgaristan, Letonya, Litvanya, Azerbaycan gibi özellikle Avrupa Kupalarının ön elemelerinde ve ileri turlarında gayet iyi sonuçlar alan ülkelerin takımları da "Rest of World" bölümünde bulunmuyor oyunda. Oyunun daha zevkli olmasını sağlayacak takımların da dahil edilmesi gerekir aslında FIFA'nın adını taşıyan bu oyunda.     

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: FIFA 14 SPOR TOTO SÜPER LİG
« Yanıtla #1 : Ağustos 02, 2013, 01:06:39 öö »
bence artık Türkiye Ligi'nin oyunda yer almamasının sebebi orjinal oyun satışlarındaki düşüklük değil. Sonuçta Türkiye Ligi takımlarını sadece Türkler seçmiyor. Online oyunda Galatasaray'ı seçen bi ton yabancı da var.

Ayrıca da alın gardaşım orjinal oyun alın. İlk çıktığında 70-80 TL oluyor. Nolcak yani yılda 1 kez sevdiğiniz oyuna bu kadar para ayırın internetten rekabetin dibine vurun. Korsan oyun alıyorsun ya bilgisayara karşı oynuyorsun ya bi kaç arkadaşına karşı. İnternette bütün dünyaya karşı oynayabiliyorsun. Asıl zevk bu.

Çevrimdışı aquerafifa

• Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Ağustos 07, 2013, 01:40:05 öö »
ben bu oyuna fifa 2012 serisinde başladım yani ben fifa da hiç stsl göremedim.Artık nasipse FİFA 14 de görücem çok heyecanlıyım bir an önce oyunun çıkmasını bekliyorum  :) :)

Çevrimdışı yo£cu

• Daimi Üye
  • www.saripapatya.net
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Eylül 10, 2013, 00:12:07 öö »
inş bu sene olur
بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم
inandığın gibi yaşamazsan
yaşadığın gibi inanırsın