Nisan 28, 2024, 19:53:33 ös

Gönderen Konu: Birbirimizi Kandırıryoruz...  (Okunma sayısı 15457 defa)

Çevrimdışı Hasanovic

• Profili Görüntüle
    • E-Posta
Birbirimizi Kandırıryoruz...
« : Ağustos 27, 2008, 00:14:50 öö »
Her sene olduğu gibi yine fifa çok şişirildi...Her sene oynanış videosuna bakarak way be gerçekten bu sene süper olcak dedik.Bence Fifa 06 harici hiçbir seride beklentiler karşılanmadı bu yüzden bnce yine boşuna ümitlenmeyelim diyorum.
Ben fifa 08 wideosuda izledim ve kesinlikle bundan sadece az birşey daha kötü idi ve boşuna BİRBİRİMİZİ KANDIRMAYALIM.Ve at gözlüğünü çıkarın diceksiniz ama at gözlüğünü takınca muhteşem derin ara pasları atabiliyoruz 250 tane saç stili yapabiliyoruz adidas ve reebok kramponları geliyor
Bnce size de tawsiye ederim bu at gözlüğünü..!!
iyi forumlar..

Çevrimdışı Barguti

• FifaDelisi
  • Dıd dırı dıd Dıd
    • Profili Görüntüle
Ynt: Birbirimizi Kandırıryoruz...
« Yanıtla #1 : Ağustos 27, 2008, 00:41:01 öö »
Canımın içi ;

Öncelikle Fifa 09 sistem gereksinimleri diye başlayan konuya ve altta bulunan yorumlara bir bak. İnsanların "lan benim sistem buna yetmez" haykırışlarını duyucaksın! Öngörülen sistem değerleri yüksek maliyetli olursa otomatikmen oyun her kesime hitap etmez , dolayısıyla satış rakamları fazlasıyla düşer.

Ticaretle uğraşsaydın eminim ki sende EA'ın yapmak istediğini ve yaptığını anlardın. Olaya şu açıdan bak , sence Apple inc. gibi bir dev iPhone ' a 5 mp kamera yerleştiremez miydi ? Soruma kendim cevap vereyim elbette yapabilirdi. Ama yapmadı peki niye Nokia'nın yaptığını yapmak istemediğinden

Ea bu sene next-gen konsollarda uyguladığı sistemi Pc'ye uyarladı ve daha şimdiden birçok kişiden sistem gereksinimleri çok yüksek tepkisini aldı. Ama hamle zamanı yerinde , zira Konami Pes'e yıllardır saç modeli eklemekten başka ne yapıyor görüyoruz. Ha nokia n serisi ha konami pes serisi

Oyun karşılaştırmalarını PS3 gibi yeni jenerasyon konsollar üzerinden yaparsan EA ile Konami arasındaki farkı rahatlıkla anlarsın.

Microsoft EA gibi alanında tekel konuma gelmiş firmaların çalışma yöntemini daha fazla araştırmalısın bence ;)

Çevrimdışı henege

• Daimi Üye
  • uzun bir aradan sonra!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Ağustos 27, 2008, 09:22:14 öö »
Canımın içi ;

Öncelikle Fifa 09 sistem gereksinimleri diye başlayan konuya ve altta bulunan yorumlara bir bak. İnsanların "lan benim sistem buna yetmez" haykırışlarını duyucaksın! Öngörülen sistem değerleri yüksek maliyetli olursa otomatikmen oyun her kesime hitap etmez , dolayısıyla satış rakamları fazlasıyla düşer.

Ticaretle uğraşsaydın eminim ki sende EA'ın yapmak istediğini ve yaptığını anlardın. Olaya şu açıdan bak , sence Apple inc. gibi bir dev iPhone ' a 5 mp kamera yerleştiremez miydi ? Soruma kendim cevap vereyim elbette yapabilirdi. Ama yapmadı peki niye Nokia'nın yaptığını yapmak istemediğinden

Ea bu sene next-gen konsollarda uyguladığı sistemi Pc'ye uyarladı ve daha şimdiden birçok kişiden sistem gereksinimleri çok yüksek tepkisini aldı. Ama hamle zamanı yerinde , zira Konami Pes'e yıllardır saç modeli eklemekten başka ne yapıyor görüyoruz. Ha nokia n serisi ha konami pes serisi

Oyun karşılaştırmalarını PS3 gibi yeni jenerasyon konsollar üzerinden yaparsan EA ile Konami arasındaki farkı rahatlıkla anlarsın.

Microsoft EA gibi alanında tekel konuma gelmiş firmaların çalışma yöntemini daha fazla araştırmalısın bence ;)

bravo barguti çok güzel cevap vermişsin :)
uzun bir aradan sonra!

Çevrimdışı ultrAslan80

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Ağustos 27, 2008, 12:03:09 ös »
ewt müthiş cvp :D

Çevrimdışı yolcu03200

• Daimi Üye
  • www.yolcu.biz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Ağustos 27, 2008, 12:31:55 ös »
ben iyice kararsızım
arkadaşlar en iyisi bir ay daha sabredelim ondan sonra görecez zaten akı karayı
ama içimden bir ses şişirilmiş diyor
“Onlar sanıyorlar ki, biz sussak mesele kalmayacak.
Hâlbuki biz sussak, tarih susmayacak.
Tarih sussa, hakikat susmayacak

Çevrimdışı gameman

• Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Ağustos 27, 2008, 13:43:32 ös »
8800 gt ve 3 gb ram alın görün kandırmayı yaaa biz zor bela oynıyabilirmiyiz diye bakalım adam birbirimizi kandırıyoruz diyo.Ben nasıl oynıcam onun derdindeyim :'(

Çevrimdışı Hasanovic

• Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Ağustos 27, 2008, 17:01:21 ös »
@barguti
kardeşim boş şeyler annatıorsun görürüz fifa 09 cıkınca hüsran kötü irenç konuları açılır ;)

Çevrimdışı henege

• Daimi Üye
  • uzun bir aradan sonra!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Ağustos 27, 2008, 17:07:10 ös »
@barguti
kardeşim boş şeyler annatıorsun görürüz fifa 09 cıkınca hüsran kötü irenç konuları açılır ;)
sen fifayı kötüleyeceğine PC nin  sistemlerini "yükselt ondan sonra hem pes hem de fifa 2009 oyna o zaman  görürsün farkı ;) ve pes 2008 ps2 ve ps3 arasında pek bi fark yok sadece koşular farklı biliyorum çünkü ikisini de oynadım
« Son Düzenleme: Ağustos 27, 2008, 20:54:16 ös Gönderen: henege »
uzun bir aradan sonra!

Çevrimdışı jesterone

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Ağustos 27, 2008, 18:04:29 ös »
sen fifayı kötüleyeceğine PC nin  sistemlerini "yükselt ondan sonra hem pes hem de fifa 2009 oyna o zaman  görürsün farkı;)ve pes 2008 ps2 ve ps3 arasında pek bi fark yok sadece koşular farklı biliyorum çünkü ikisini de oynadım
PC'da tüm oyunlar konsollara kıyasla kötüdür. ;)
@Hasanoviç,bir PSP Slim ya da XboX 360 al.Oyunu oynayınca PC'ından uzak duracağından şüphem yok. ;)

Çevrimdışı Barguti

• FifaDelisi
  • Dıd dırı dıd Dıd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Ağustos 27, 2008, 21:03:35 ös »
EA çalışanı değilim fanatiği de değilim ama "büyük" olanların gücüne inanırım.

Ben ; 512 mb ram , 256 mb 16 bitlik bir ekran kartı ile oyunu açmaya çalışıp düşük ayarda oynayanların yorumlarını "kötü" olarak dikkate almam , ön görülen sisteme bile sahip değilsen oyun hakkında kötü yorumu yapmana hakkın yok demektir.

Ama ps3 ya da xbox 360 gibi sabit sistemler üzerinden pes-fifa karşılaştırması yapabilirsin , bence pes 2008 ile pes 2009 arasında da bir kıyaslama yapmalısın.

Yalnız sonuç olarak " Pes süper +251+ tane saç modeli adidas ile reebok'un yanına da puma ! eklemişler. " cümlesini kurma.

Kimin kendini ne kadar tekrarladığını farkedersin , ama bunun için hakkını ödemen gerekiyor.

Sonuçta oyunlar çıkmadan kesin birşey söylemek mümkün değil , bizde herkes gibi bekleyip görücez dostum.

99'dan beri fifa oynarım , 99 sene daha fifa oyanayabilirim.

Ama EA'in Take-Two'yu almasına karşıyım , her sene bir gta çıkarsa durum facia olur.

Çevrimdışı henege

• Daimi Üye
  • uzun bir aradan sonra!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : Ağustos 27, 2008, 21:30:19 ös »
EA çalışanı değilim fanatiği de değilim ama "büyük" olanların gücüne inanırım.

Ben ; 512 mb ram , 256 mb 16 bitlik bir ekran kartı ile oyunu açmaya çalışıp düşük ayarda oynayanların yorumlarını "kötü" olarak dikkate almam , ön görülen sisteme bile sahip değilsen oyun hakkında kötü yorumu yapmana hakkın yok demektir.

Ama ps3 ya da xbox 360 gibi sabit sistemler üzerinden pes-fifa karşılaştırması yapabilirsin , bence pes 2008 ile pes 2009 arasında da bir kıyaslama yapmalısın.

Yalnız sonuç olarak " Pes süper +251+ tane saç modeli adidas ile reebok'un yanına da puma ! eklemişler. " cümlesini kurma.

Kimin kendini ne kadar tekrarladığını farkedersin , ama bunun için hakkını ödemen gerekiyor.

Sonuçta oyunlar çıkmadan kesin birşey söylemek mümkün değil , bizde herkes gibi bekleyip görücez dostum.

99'dan beri fifa oynarım , 99 sene daha fifa oyanayabilirim.

Ama EA'in Take-Two'yu almasına karşıyım , her sene bir gta çıkarsa durum facia olur.

sağol barguti yine çok güzel cevap vermişsin :o
uzun bir aradan sonra!

Çevrimdışı linc10ln

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Ağustos 28, 2008, 23:26:36 ös »
Canımın içi ;

Hasanoviç cevabını almışsındır sanırım

Çevrimdışı Insect

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : Ağustos 28, 2008, 23:36:32 ös »
Fifa Futbol Menejerlik Oyunudur.(yani modları falan filan menejerliği eğlenceli.)

Pes Futbol Maç Oyunudur. ( oynayışı iyidir)

fifa gerçekten bu yıl gerçekçi olacak gibi görünüyor ama sorun o değil.''Eğlence'' kavramında sorun var.Zaten fifa bu açığını kapatırsa pes yanına yaklaşamaz.

Barguti nin dediği gibi EA çok daha profosyonel bir firma.Ama işte lanet olsun PES daha eğlenceli geliyo.  :D

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : Ağustos 29, 2008, 12:41:19 ös »
yaw akıl var mantık var gördük pes gereksinimleri ilerletti ve bunları sadece seyircileri 3 boyutlu yapmak için harcadı
fifa 08 in gereksinimleri fifa 09 a oranla fifa 09 un ayağına halı olamayacak cinsten ve ss lerde gördüğümüz gibi seyirciler çok az gelişmiş hala 3D deil ama biraz gelişmiş yani ağırlığı oyuncu grafiği saha içi grafik(fark ettiyseniz çimler çok gerçekçi,kambur durma sorunu çözülmüş gibi)ve oynayışa vermiş gibi görünüyor bu yüzden
Hasanoviç bi saçmalada defol git manyakmısın ne sin??
cevabına aşırı katılıyorum birde bu anlattıklarımı okuduktan sonra düşünün şişirmemi deilmi
son olarak barguti harika cevaplar vermişsin
herkese sevgiler saygılar

Çevrimdışı Insect

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : Ağustos 29, 2008, 18:08:40 ös »
ben katılmıyorum hasanoviç sadece fikrini söylemiş.hatta haklı bile sayılır.linç ettiniz adamı be.Saçmalama deilki adam kaç yıldır fifa bizi uyutmuyor mu? uyutuyor. O zaman niye böyle sert eleştiriyosunuz.Doğru düzgün cevap verin.