Nisan 25, 2024, 10:22:56 öö

Gönderen Konu: top rakipteyken nasıl oynuyorsunuz  (Okunma sayısı 2353 defa)

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
top rakipteyken nasıl oynuyorsunuz
« : Ekim 22, 2012, 11:02:05 öö »
arkadaşlar çok merak ettiğim bişey var senelerdir. Top rakipteyken rakibim çok rahat paslaşıp pozisyona giriyor. Oyunculara baskı kıramıyorum. Ama tam tersi olduğunda yani top bendeyken, rahat hareket edemiyorum. Yanımda hep biri bitiveriyor ve ya topu kapıyor ya da attığım paslar rakibe gidiyor.

Top rakipteyken baskı kurmak için ne yapmak gerekiyor. Sürekli press tuşuna mı basılacak, 2. defans oyuncusunu çağırıp kendi yönettiğin oyuncuyla rakibi kapatmak mı nedir bunun sırrı. Yoksa ayarlarda pressing i filan mı seçmek gerkiyor.

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: top rakipteyken nasıl oynuyorsunuz
« Yanıtla #1 : Ekim 22, 2012, 11:46:38 öö »
pres tuşu ya da tek adamla yaradana sığınıp baskı yapmak , pas yapan elemanlara karşı etkisiz kalır. Ben genelde 2. adam ile topu ayağında tutan adama basarım kendi kontrolümdeki adamla da pas olanaklarını azaltmaya çalışırım. Hala yeterli olmuyorsa ultra atak yaparak hücumdaki adam sayısını arttırır ve baskıyı daha etkili kılarım.
Böyle işe yarıyor bende

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Ekim 22, 2012, 14:55:50 ös »
pres tuşu ya da tek adamla yaradana sığınıp baskı yapmak , pas yapan elemanlara karşı etkisiz kalır. Ben genelde 2. adam ile topu ayağında tutan adama basarım kendi kontrolümdeki adamla da pas olanaklarını azaltmaya çalışırım. Hala yeterli olmuyorsa ultra atak yaparak hücumdaki adam sayısını arttırır ve baskıyı daha etkili kılarım.
Böyle işe yarıyor bende

Ben de dediğin gibi oynuyordum da bugün farkettimki yeni aldığım joypad de RB tuşuna çok sıkı basmak gerekiyormuş, yoksa çalışmıyor. Ondan amk kaç aydır 2. adam sız oynuyormuşum

Çevrimdışı halftipsy

• Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Ekim 25, 2012, 09:58:32 öö »
ben de hücum eden adamın önündeki savunmacıyı asla seçmeyerek oynuyorum. her zaman hücum eden oyuncunun arkasında kalanı seçiyorum. önde olan zaten otomatik olarak hücumcunun önünde duruyo arkadaki adam da baskı yapıp hataya zorluyor.