Mart 28, 2024, 14:43:10 ös

Gönderen Konu: Karma olayı bır bakın  (Okunma sayısı 12419 defa)

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Karma olayı bır bakın
« Yanıtla #45 : Temmuz 13, 2011, 23:41:07 ös »
abi - karma gelecek değil mi sadece + ile olmuyo

Herkesi memnun etmek mümkün değil gördüğün gibi. Herkesin farklı fikri var. Benim fikrim - karmanın olmamasından yana. Kavgalar çıkıyor çünkü.

Çevrimdışı By VeNoM

• Daimi Üye
  • Bilişim Öğrencisi
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #46 : Temmuz 13, 2011, 23:48:59 ös »

Herkesi memnun etmek mümkün değil gördüğün gibi. Herkesin farklı fikri var. Benim fikrim - karmanın olmamasından yana. Kavgalar çıkıyor çünkü.
Bence de çünkü nedensiz yere +/- vermektense sadece neden belirterek + vermek daha uygun ve sorun çıkartabiliyor. Zaten karmalar kişinin ne kadar yararlı olduğunu görmek içindir. Yani -5 ile +10 karmalı bir kişi arasındaki farkı anlayabiliyorsanız, +2 ile +40 arasındaki farkı da anlayabilirsiniz.

Çevrimdışı jesterone

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : Temmuz 14, 2011, 02:16:50 öö »
yani insanlari karmalardan taniyip faydali olan cok karmalidir bi boka yaramayan da az karnali midir? ima edilen bu yondeyse siradan bir forumdan cok az farkimiz kalir bence. kisiyi karmaya gire yargilamak sacmaliktir.
aslinda mesaj begenme gibi bir sistem varsa o olmali bence.

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : Temmuz 14, 2011, 02:27:54 öö »
yani insanlari karmalardan taniyip faydali olan cok karmalidir bi boka yaramayan da az karnali midir? ima edilen bu yondeyse siradan bir forumdan cok az farkimiz kalir bence. kisiyi karmaya gire yargilamak sacmaliktir.
aslinda mesaj begenme gibi bir sistem varsa o olmali bence.

İnsanları karma puanına göre değerlendirecek ağa paşa yapacak, taşaklarını öpecek değiliz elbet. Bu sistem sadece paylaşımı teşvik etmek amaçlı bir sistem. Ama dediğin gibi mesaj beğenme sistemi güzel olabilir varsa.

Çevrimdışı Equando

• Daimi Üye
  • 7 books, 7 days, 7 chances
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : Temmuz 14, 2011, 02:29:31 öö »
Geçen sefer mesaj beğenmeye yakındı.Sadece profilin altında olduğu için biraz farklı görünüyordu.
Karma istatistiklerine bakınca hangi mesaja,niçin +/- oy verdiğini görebiliyorduk.
Şahsen gayette memnundum.O sistemde de ''Sana - veriyorum çünkü sen salaksın.'' gibi sebepler oluyordu.

Çevrimdışı By VeNoM

• Daimi Üye
  • Bilişim Öğrencisi
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #50 : Temmuz 14, 2011, 02:54:47 öö »
Geçen sefer mesaj beğenmeye yakındı.Sadece profilin altında olduğu için biraz farklı görünüyordu.
Karma istatistiklerine bakınca hangi mesaja,niçin +/- oy verdiğini görebiliyorduk.
Şahsen gayette memnundum.O sistemde de ''Sana - veriyorum çünkü sen salaksın.'' gibi sebepler oluyordu.