Mayıs 10, 2024, 13:05:27 ös

Gönderen Konu: PES Yapımcısı: "FIFA 12 Daha Gerçekçi"  (Okunma sayısı 14202 defa)

Çevrimdışı Insect

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
PES Yapımcısı: "FIFA 12 Daha Gerçekçi"
« : Ağustos 29, 2011, 03:08:55 öö »

FIFA mı PES mi tartışmlarına bir yorum da PES yakasından geldi. İki oyunun da hayranları arasında hararetli tartışmalara yol açan gerçekçilik ve oynanabilirlik özelliklerini bakın Pro Evolution Soccer 2012 yapımcısı nasıl yorumladı:

"FIFA 12, PES 2012'den daha gerçekçi görünüyor." - Shingo Seabass

Oyunun yapım yönetmeni olan Seabass, bu cümleyle başladığı açıklamasını Digital Life'a verdiği röportajda şu şekilde devam ettirdi:

"Bir futbol oyunundaki en zor şey gerçekçilik ve eğlence arasındaki dengeyi sağlayabilmektir. Ve biz bunu PES 2012'de yaptığımıza inanıyoruz."

Kaynak: Gamepur

Çevrimdışı By VeNoM

• Daimi Üye
  • Bilişim Öğrencisi
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: PES Yapımcısı: "FIFA 12 Daha Gerçekçi"
« Yanıtla #1 : Ağustos 29, 2011, 03:11:38 öö »
Bence "PES" daha eğlenceli ama fifa 11 gerçekciliği de müthiş oyunu yükler yüklemez gamerangerla bir sürü maç yaptım. Ama fifa 11'le ilgili kalecilerin her topu içine aldığını söylemeden edemem. :D

Çevrimdışı Insect

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Ağustos 29, 2011, 03:15:34 öö »
Bence "PES" daha eğlenceli ama fifa 11 gerçekciliği de müthiş oyunu yükler yüklemez gamerangerla bir sürü maç yaptım. Ama fifa 11'le ilgili kalecilerin her topu içine aldığını söylemeden edemem. :D

Oyuncudan oyuncuya değişiyor o.
Van Persie,Messi gibi adamlarla vurduğunda gol olması zaten gerçekçi olanı,ama oyunda kalkıp Guiza ile her topu gole çeviremezsin.Bence Fifa 11 hem gerçekçi,hem de sıkmayan bir oyun.
Özellikle Hybrid Gameplay gibi oyunu PS3 seviyesine çıkaran yamalarla birlikte,rakibi nasıl alt ederim diye kafa yoruyorsunuz,hamleler yapıyorsunuz bu gibi şeyler bence çok eğlenceli.Transferde oyuncu tercihlerinizi ona göre yapıyorsunuz falan.
Peste ise bakacağınız tek şey Acceleration.Bu da bana eğlenceli gelmiyor işte..

Çevrimdışı By VeNoM

• Daimi Üye
  • Bilişim Öğrencisi
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Ağustos 29, 2011, 03:19:42 öö »
Bana oyuncu zekasını geliştirecek bir yama bulurmusun. Pro word class falan hepsini ezip geçiyorum. :D

Çevrimdışı Insect

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Ağustos 29, 2011, 03:26:30 öö »

Çevrimdışı Barguti

• FifaDelisi
  • Dıd dırı dıd Dıd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Ağustos 29, 2011, 04:32:54 öö »
Fifa oynamıyorum ne zamandır , hatta ne kadar sevmesemde canım sıkıldığım zaman Pes 2011 oynuyorum diye bir itirafta bulunayım. Pes ne kadar mantık hataları ve kötü oynanılabilirlik ile delirtsede insanı, oyunun akıcı olması sizi bağlıyor. Fifa bir türlü karelerden kurtulamadı bu konuda nedense oyuncular ve saha orantısız, hareketler aşırı mekanik geliyor bana. PS3 ya da XBOX360 gibi ortamlarda bile durum aynı. O yüzden sanırım PES oynanmaya devam edecek , Fifa ne kadar kalite yükseltsede eskisi kadar ezici taraf olamayacaktır.

Çevrimdışı ays

• Daimi Üye
  • Sorry For Party Fucking
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Ağustos 29, 2011, 04:53:08 öö »
Fifa oynamıyorum ne zamandır , hatta ne kadar sevmesemde canım sıkıldığım zaman Pes 2011 oynuyorum diye bir itirafta bulunayım. Pes ne kadar mantık hataları ve kötü oynanılabilirlik ile delirtsede insanı, oyunun akıcı olması sizi bağlıyor. Fifa bir türlü karelerden kurtulamadı bu konuda nedense oyuncular ve saha orantısız, hareketler aşırı mekanik geliyor bana. PS3 ya da XBOX360 gibi ortamlarda bile durum aynı. O yüzden sanırım PES oynanmaya devam edecek , Fifa ne kadar kalite yükseltsede eskisi kadar ezici taraf olamayacaktır.
+1
-yokum.

Çevrimdışı Insect

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Ağustos 29, 2011, 06:06:01 öö »
+1

Oyunların oynanma oranları ülkeden ülkeye değişiyor.
İngiltere'de Fifa 11,Pes 2011'i katladığı gibi Türkiye gibi ülkelerde durum farklılaşabiliyor.
İki oyunun oynanma oranlarına baktığımızda çok da bir fark yok,bunu söylüyorum yani.
Pes 2011'in ise akıcı olduğunu falan düşünmüyorum Fifa ile kıyaslanınca.Fifa 2011'de oyuncuları kontrol etme hissi çok iyi verilmiş,Pes'te bu yok.Dönüşler de çok hantal.Top ağır.Şimdiye kadarki pes oyunları arasında akıcılık açısından en kötü oyundu 2011.
Avantaj sistemi denen bir şey yok ki oyunda,oyun da akıcı falan değil.

Alıntı
fifa attıaaaa 2 olduuaaa! sadece tek şeyi denemeniz bile yeterli: fifa'da 1-on-1'ı açın, pes'de de training'i açıp oyuncu kamerasına alın. kaleye doğru koşarken r2'ye basılı tutarak şut çekin, şutunuzu köşeye hedeflemeyi de unutmayın tabii. fifa'da bu şekilde attığınız gol, hatta kalecinin kurtarışı bile inanılmaz gerçekçi, estetik ve tatmin edici. resmen ayak içi plaseyle topu doksana takmanın zevkini hissediyorsunuz. pes'de bunun onda biri yok, zaten istikrarlı bir şekilde o ayak içi plaseyi görme gibi bir durum da yok, çoğu zaman kafasına göre vuruyor. kaleciler de makina gibi atlıyor. şut esnasında topun balonlaşması da can sıkıcı. paslar, top kontrolleri, sağ analog stickle yapılan hareketler de bu kategoride fifa'yı pes'in çok daha önüne taşıyor.

Ayrıca da sahayla oyuncuların orantısız olduğunu ilk defa duyuyorum ve ilginç bir yorum gerçekten.Öyle bişey yok çünkü c_heesy
Fifa 10'un PC versiyonunda vardı en son,ama 11'de durum farklı.Ve abi eğer o "ne zaman" 'dan kastın 1 yıl falansa ve Fifa 11'i oynamadan bu yorumu yapıyorsan mutlaka denemelisin derim 11'i.
Oynayıp da yapıyorsan,oyunun neresinin "kare kare" olduğunu ve neresinin akıcı olmadığını açıklarsan mutlu olurum şahsen.Katıldığına göre ays da açıklayabilir,farketmez.

Çevrimdışı By VeNoM

• Daimi Üye
  • Bilişim Öğrencisi
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Ağustos 29, 2011, 06:10:11 öö »
http://www.turkcespiker.com/forum/cikti_fifa_11_ps3_hybrid_gameplay_gameplay_patch_5_0-t58398.html

Bu da son transferler;

http://www.turkcespiker.com/forum/son_transferler_burada_gel_kacirma_26_08_2011_alternatifli-t60377.html

Bir kariyer yazarsın artık hacım :P
Ya Beşiktaş ya da Nottingham Forest düşünüyorum. :D sen ne dersin var mı öneri :D
Edit:Yamayı yükledim legendary yapıp bir deneme maçı yaptım gayet iyi. İyi pas yapıyor topu kaleye sokmak için elinden geleni yapıyorlar. Fakat şu top kapmanın "S" olmasına akıl almaz uyuz oldum. Bunu düzeltmenin yolu yok mu?
« Son Düzenleme: Ağustos 29, 2011, 06:47:43 öö Gönderen: By VeNoM »

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Ağustos 29, 2011, 12:06:20 ös »
Aa ali dayı x2 sen gelir miydin yahu buralara özlettin kendini

Alp başlık süper olmuş. "Allah" diyen maymun bulundu Darvinciler panikte! Tadında :D

neyse gelelim konuya Pes takım liderinin sonradan lafı "ama bizim oyun daha eğlenceli" diye toplamaya çalışması komik yahu sadece komik. BF3 ün "gerçek savaş deneyimine sonunda ulaştık" demecinden sonra MW2 yi ısıtıp MW3 diye sunacak slaggehammer ın "ama bizim oyun 60 fps de çalışıyo" demesi kadar komik. Gerçekçi olan oyun daha eğlencelidir. Ben eğer bi oyunda attığım gole " nasıl gol bu şimdi " diyosam o oyun eğlenceli falan değildir.
Şunu da belirtmek isterim. Şu aralar "bırak yae fifa ne abi hep aynı goller kareli oynanış gel pes oyna" diyen kesim fifa 06 yada 07 den sonra fifa oynamamış insanlar fifayıda oynayıp hala pes oynayan az kişi var onlara da saygı duyuyorum. Ama yeter ki çıkarın at gözlüklerini çıkarın kafanızdan pes=simülasyon fifa=arcade ön yargısını çünkü yok öyle birşey hiç bir spor oyunu arcade olsun diye yapılmaz (wii için yapılanlar hariç)
size şöyle örnek veriyim MW2 simülasyondur Bulletstorm arcade Total war serisi simülasyondur age of arcade bu çerçevede bir daha değerlendirin oyunu
« Son Düzenleme: Ağustos 29, 2011, 12:41:38 ös Gönderen: api_duman »

Çevrimdışı By VeNoM

• Daimi Üye
  • Bilişim Öğrencisi
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Ağustos 29, 2011, 16:04:33 ös »
+1

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : Ağustos 29, 2011, 16:12:55 ös »
Venom sen ne acayip(kibarlığımdan acayip diyorum) adamsın yahu bi dediğin bi dediğini tutsun bi kere de be

ayrıca tutturmuşunuz +1 +1 örnek verin kardeşim dediklerinize

Çevrimdışı By VeNoM

• Daimi Üye
  • Bilişim Öğrencisi
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : Ağustos 29, 2011, 16:33:43 ös »
Venom sen ne acayip(kibarlığımdan acayip diyorum) adamsın yahu bi dediğin bi dediğini tutsun bi kere de be

ayrıca tutturmuşunuz +1 +1 örnek verin kardeşim dediklerinize
Ben söyledim zaten fifa 11 çok hoşuma gitti yine de PES'deki o mükemmeliteyi bulamadım. Ayrıca pes'den beklentim olmadığı içinde "Aman Allah'ım Bu ne rezillik Fifa'nın yanına bile yaklaşamamış."demedim dolayısı ile. :)
Edit:Equando(Barni)'ye cevabım:Ben fifa'yı da seviyorum pes'i de ama o pes'deki sadelik ve akıcı oynanışlık fifa'da yok. Bu yılda Fifa 94 den beri "D" olan top kapma tuşunu gidip "S" yapmışlar. Pes bunu yapsa bile düzeltme seçenekleri de mutlaka verirdi. Ki şunu da bilelim ki fifa da artık playstation için çıkıyor.
« Son Düzenleme: Ağustos 29, 2011, 16:36:31 ös Gönderen: By VeNoM »

Çevrimdışı Equando

• Daimi Üye
  • 7 books, 7 days, 7 chances
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : Ağustos 29, 2011, 16:33:55 ös »
Ben bir insanın Pes'i sevip Fifa'yı sevmemesini anlayamıyorum.Gerçekten çok ilginç geliyor.

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : Ağustos 29, 2011, 16:51:23 ös »
Bekle canım 30 eylül de götünle ağzın bir olacak(ağır oldu biliyorum ama kaç konu daha açmamız lazım kaç kere daha söylememiz lazım bilmiyorum FIFA 12 ANA PLATFORMLAR İÇİN AYNI OLACAK)