Nisan 27, 2024, 18:04:46 ös

Gönderen Konu: Fifa 13 l No two matches are ever the same l Demo İnceleme  (Okunma sayısı 6158 defa)

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
Fifa 13 l No two matches are ever the same l Demo İnceleme
« : Eylül 11, 2012, 21:06:02 ös »
Yine eylül ayının ortaları yine bir Fifa demosu ile karşı karşıyayız. Bu sene geçen sene kadar büyük yenilikler vaat etmese de EA yine karşımıza dolu dolu bir demo sunuyor. Bize de incelemek düşer.

Oyunu Originden indirdik. Origin oyunu kurdu. Grafik ayarlarını yaptık ve başlıyoruz !

Menü görünümünde bir kaç değişiklik var. Oyunun trailerlarında da gördüğümüz "altıgen" tema menüye yansıtılmış ve artık sadece arenadaki oyuncumuz görünüyor arena değil.

Demoda yapabildiklerimiz sınırlı :
İstersek arenada takılabiliyoruz, bu arada yeni arena pek bir hoş olmuş bence

Ya da direk maça dalabiliyoruz.

Maç ayarlarında maçın saatini ayarlayabilmemiz çok hoş bir detay olmuş bence

Maça başlamadan önce demoda olacağı söylenen yeni oyun modu "Skill Games" bizi karşılıyor. Ama sadece bronz levellar var ve rastgele geliyor. Yani hangi bölümü oynayacağımızı seçemiyoruz.

Skill games gerçekten eğlenceli bir mod olmuş. PES 6 da vardı çok iyi hatırlarım. Baya oynamıştım o zamanlar. Şimdi bunu fifa da görmek gerçekten büyük zevk sadece bronz levellar bile sizi baya tutabiliyor. Oyun çıkınca diğer bölümleri de oynamak eğlenceyi baya arttıracaktır diye düşünüyorum.

Sıra geldi maça !

Ambiyans olarak sanırım hiçbir spor oyunu Fifa ile yarışacak düzeyde değil. Maça girmeden önce çalan LOTR tarzı gaza getiren müzik baya güzel olmuş. Taraftarlar her zamanki gibi şahane. Maçın içine girmenizi sağlıyor. Arkanızdaki desteği hissederek oynuyorsunuz resmen. Özellikle Agüero'nun sakatlandığı bir pozisyonda oyuna devam eden Arsenalin ıslıklanması çok hoşuma gitti resmen inledi stadyum.

Grafik olarak oyunun daha iyi göründüğünü söylemek yalan olmaz herhalde. 12 ye nazaran daha tatmin edici bir görüntüye sahip oyun. Renk tonları biraz daha açılmış çimler daha yeşil ve canlı görünüyor. Yenilenen oyuncu yüzleri daha gerçekçi ve güzel olmuş.

Gelelim oynanışa
Yeni özellik "First Touch Control" gerçekten oyunu değiştirmiş. Oyuncularımız eskisi gibi her gelen topu şak diye kontrol edemiyorlar. Top kontrolünde topun gelişi hızı oyuncunun topu karşılaması artık baya bir etkili ki genelde top kayıpları bu yüzden yapılıyor. Gerçekten gerçekçiliği arttıran önemli bir etken.

Peki yapay zeka ...
Hiç olmadığı kadar iyi bir yapay zeka var bu oyunda. Geçen senenin sıkıcı ötesi yapay zekasına gelen şikayetleri dikkate almış EA. Gerçekten çok komplike bir oyun oynayan bir yapay zeka var karşımızda. Kanatlara top atıyor , hareket yaparak çalım atıyor , yeri geldiğinde sizi öyle bir pazara gönderiyor ki aklınız şaşar :D. Profesyonel zorlukta sıradan bir online oyuncusuyla oynuyor gibiyiz. Zorluğu World Class a alınca gerçekten dişli bir rakip çıkıyor karşımıza. Geçen seneki iğrenç yapay zeka ve online ın çekiciliği ile kariyere hiç bakmayan ben bu sene ciddi ciddi düşünüyorum kariyerde coşmayı :D

Yok mu arkadaş bu oyunun eksileri?
Tabi ki var. First touch control hala geliştirilmeli oyuncular topu kontrol ederken çok fazla elle müdahale oluyor ve hakem bunu çalmıyor. Oyun demo olduğu için bunun düzeltilebileceğini düşünüyorum. bunun dışında kafa toplarında anlamadığım şekilde fauller oluyor. Hakem neyi görüyor da çalıyor emin değilim. Ayrıca bir de bug var. Şöyle ki "Rainbow Variation" adlı skill i yaptığımız zaman oyuncu topa değilde düm düz koşuyor ve saha dışına çıkana oyuncunuzu kontrol edemiyorsunuz. Sanırım düzelir bu da.

Sona gelmeden bir konu var değinmem gereken
Milana nolmuş ya öyle geçen oyunun en iyi 2 takımından biriyken şimdi düştüğü hale bak. Sanırım demonun en kötü takımı Milan. İnsanın giden oyuncuları düşündükçe içi acıyor. İbrahimoviç , T.Silva , Pirlo hatta daha öncelerinden Kaka gerçekten yazık takıma tarihine yazık

Genel olarak Yapılan hataların düzeleceğini düşünürsek gerçekten hoş bir oyun bizi bekliyor.
Herkese iyi eğlenceler :) 

Çevrimdışı Thecollector

• Daimi Üye
  • İnsan
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fifa 13 l No two matches are ever the same l Demo İnceleme
« Yanıtla #1 : Eylül 11, 2012, 22:08:50 ös »
şunu söyleyeyim bir kaç küçük değişiklik dışında hiç bir farkı yok geçen seneden oyunun.

not oyunu oynamadım buradaki görüntülere göre konuşuyorum.
"Only a human mind could invent something insipid as love"

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Eylül 11, 2012, 22:24:53 ös »
Unuttuğum birkaç detay
Faul olduğunda artık diğer oyuncular topu faul bölgesine atıp hızlı başlama için imkan sağlıyorlar.
Bir de ilk yarı bitince kameraman abinin sahaya girip oyuncuları yakından çekmesi ve yürüdüğünü adımlarını falan kamera sallanışından hissetmemiz tv yayını hissini arttırmış. Ayrıca bana şunu hatırlattı güldürdü
http://www.youtube.com/watch?v=BEDSFBb1QwA :D

Çevrimdışı ziyaretci

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Eylül 11, 2012, 23:27:02 ös »
ekşi sözlükte yorumları okuyodum maç sırasında taç çizgisinde ısınan oyuncuları felan görebiliyomuşuz ayrıca tribünü 10 kişiden 9u övmüş resmen psne düşse de oynasam diye kuduruyorum şu an.

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Eylül 11, 2012, 23:39:58 ös »
ekşi sözlükte yorumları okuyodum maç sırasında taç çizgisinde ısınan oyuncuları felan görebiliyomuşuz ayrıca tribünü 10 kişiden 9u övmüş resmen psne düşse de oynasam diye kuduruyorum şu an.
aa evet onu da unuttum oyuncular falan ısınıyor güzel bir detay

Çevrimdışı ays

• Daimi Üye
  • Sorry For Party Fucking
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Eylül 12, 2012, 02:25:56 öö »
ben beğendim oyunu
inceleme de güzel olmuş eline sağlık
-yokum.

Çevrimdışı ziyaretci

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Eylül 12, 2012, 14:12:42 ös »
oynadım demoyu güzel olmuş baya.ayrıca yağmurlu havada penaltı kullanırken oyuncunun ayağı kayıp topu uzaya gönderebiliyor.

http://www.youtube.com/watch?v=eErHVv3X6TE
tıpkı şurdaki gibi düşüyor oyuncular.

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Eylül 12, 2012, 14:41:31 ös »
oynadım demoyu güzel olmuş baya.ayrıca yağmurlu havada penaltı kullanırken oyuncunun ayağı kayıp topu uzaya gönderebiliyor.

http://www.youtube.com/watch?v=eErHVv3X6TE
tıpkı şurdaki gibi düşüyor oyuncular.
o yağmurdan değil sen penaltıda kırmızının ucunda durdurursan ya da tam güç abanırsan oluyor senin beceriksizliğin yani :D

Çevrimdışı ziyaretci

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Eylül 13, 2012, 03:37:29 öö »
yo hayır şut barını tam 2ye ramak kala bırakmıştım yere kapaklandı.adam kötü desen david silva

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Eylül 13, 2012, 13:13:18 ös »
yo hayır şut barını tam 2ye ramak kala bırakmıştım yere kapaklandı.adam kötü desen david silva
tam güç değilse aşağıdaki ortası yeşil kenarları kırmızı bar la alakalı kesin yeşilde değildi

Çevrimdışı ziyaretci

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : Eylül 13, 2012, 14:07:39 ös »
onu görmedim bak o yüzden sanırım :D

Çevrimdışı Thecollector

• Daimi Üye
  • İnsan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : Eylül 14, 2012, 01:03:16 öö »
az önce demoya update gelmiş sanırım. değişen bir şey var mı?
kaynak ekşi sözlük
"Only a human mind could invent something insipid as love"

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : Eylül 14, 2012, 01:19:20 öö »
az önce demoya update gelmiş sanırım. değişen bir şey var mı?
kaynak ekşi sözlük
küçük bi update di zaten. Her fifa demosu gibi pc de kasan bir demo vardı şimdi daha az kasıyor