Nisan 28, 2024, 11:44:30 öö

Gönderen Konu: Fifa 12 ULTIMATE TEAM  (Okunma sayısı 12557 defa)

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
Fifa 12 ULTIMATE TEAM
« : Haziran 24, 2012, 22:32:40 ös »
Selam millet
bu başlık altında söz verdiğim gibi ultimate team olayını genişçe anlatıcam.
Başlıyoruz.
Nedir bu UT?

UT Fifa 12 nin bir online modudur. Oyuncular bu bölümde dünya üzerindeki gerçek oyuncuları kullanarak kendi ÜSTDÜZEY(ultimate) takımlarını yaratırlar. Webapp ve oyunun kendisinden oynanabilir. Webapp link: http://www.ea.com/uk/football/fifa-ultimate-team
Nasıl başlanır?
Başladığınızda size klüp adı gibi şeyler isteyecek bunları hallettikten sonra bronze başlangıç paketiyle başlıyorsunuz. Maç yaptıkça alacağınız paralar ile kendi takımınızı oluşturuyorsunuz.
Takım nasıl olurşturulur?

Takımı oluştururken dikkat etmeniz gereken tek şey CHEMISTRY. Diğer oyun modlarında pek de önemli olmayan "takım kimyası"  UT'nin belkemiği adeta. Takım kimyasını kazanmanın yolu oyunculardan geçiyor. Bir oyuncu en fazla 9 kimya puanı getirebiliyor. Ayrıca takım taktiğinize uygun menajeri takımınızın başına koyduğunuz zaman +10 kimya puanı alıyorunuz.

Oyunculara kimya puanı kazandırmanın yolları ise şöyle:
1. Oyuncuyu kendi milletinden oyuncuların yanında oynatmak
2. Oyuncuyu kendi liginden bir oyuncuyla oynatmak

Gördüğünüz gibi ikisi de Brezilyalı olan Lucio ve Rafinha'yı yan yana oynatarak ikisine de puan kazandırdım. Aynı şey Barclays PL de oynayan taiwo ve toure için de geçerli.
3.Oyuncular hem kendi milletinden hemde kendi liginden oyuncularla oynarsa ve ya aynı takımda oynadıkları oyuncularla yan yana oynarsa daha fazla puan kazanıyorlar.
Örnek-Leandro Damiao ve Wagner Love , aynı lig aynı millet
           Toure ve Kompany , aynı takım

4. Oyuncular oynadıkları pozisyon ve dizilişten de puan alıyorlar. Her oyuncunun bir mevkisi ve kendine ait bir dizilişi var.

Mesela gördüğümüz Boateng CAM pozisyonunda oynuyor ve dizilişi 4-1-2-1-2
Aşağıda ise oyuncuların pozisyon ve dizilimden nasıl faydalandıklarını göreceğimiz bir ss var.

Gördüğünüz gibi Doumbia hem dizilimden hem pozisyondan tam puan alıyor. Kendi pozisyonunda oynayan fakat dizilimi aynı olmadığı için birinden tam birinden yarım puan alıyor. Kalou içinse durum tam tersi. Buffon ise pozisyondan puan alamazken dizilişten tam puan alıyor. Brezilyalı ibson içinse durum yine tam tersi. Bastos ise ne dizilimden ne de pozisyondan puan alamıyor.

Devam edecek...

Çevrimdışı ziyaretci

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fifa 12 ULTIMATE TEAM
« Yanıtla #1 : Temmuz 28, 2012, 20:35:43 ös »
Devam etmeni bekliyorum api yeni başladım oynamaya chemistry 38 daha.Şu kartları,yeni menajer almayı felan gösterirsen çok iyi olur c_heesy

Bir de bu chemistry neden önemli açıklar mısın?Maçları kendim yapıyorum zaten 100 olsa ne fark eder 10 olsa ne fark eder?
« Son Düzenleme: Temmuz 28, 2012, 20:40:29 ös Gönderen: ziyaretci »

Çevrimdışı Equando

• Daimi Üye
  • 7 books, 7 days, 7 chances
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Temmuz 28, 2012, 23:33:18 ös »
Api chem konusunda fikrini değiştiren ne ? :D

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Temmuz 29, 2012, 09:11:40 öö »
Api chem konusunda fikrini değiştiren ne ? :D
Momentum bebeğim :D
bugün atıyorum devam mesajını

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Temmuz 29, 2012, 23:16:27 ös »
Gelelim Transfer Olayına
2 yol var takıma oyuncu katmak için
Pack Açmak

Marketten satılıkları almak

Transferi yaptık ve oyuncumuzda problem var diyelim.
Problemler şunlar olabilir
Oyuncunun dizilişi bize uymaz.
Oyuncunun pozisyonu bize uymaz.
Şekil A da gördüğümüz gibi dünyalar çirkini bir Tevezimiz ve Mükemmel insanımız Wallyson var. Fakat istediğimiz şekilde değiller. Hemen teveze bir diziliş kartı , wally ye de bir pozisyon kartı basıyoruz. Artık tevez ve wallyson daha kullanışlı(tevez hala çirkin onun için bir kartımız yok :D)

Kontratlar
Her oyuncunun kontratı vardır ve maç yaptıkça bir kontrat puanı eksilir. Ve bir süre sonra biter. Bitince adamı oynatamazsınız. Fakat çözüm basit.
Bakıyoruz elimizde en hayvanisinden bir hulk var fakat o da ne kontratı bitmiş basıyoruz kontratı ve hulk emrimize amade :D

Takım Kimyasını Önemi ve Momentum
Gelelim zurnanın zırt dediği yere. Ziyanın dediği gibi nedir arkadaş bunun önemi ve nedir bu momentum allasen?
Takım Kimyası (ve tabi oyuncunun kendi kimyası) Momentumun size karşı çalışmasını azaltır yada momentumu szin yanınızda çalıştırır. Bu gerçekten önemlidir.
Peki Momentum ?
Momentum oyunun oyuna müdahalesidir. Bir nevi hiledir. Ama kimsenin bilinçli kullanamadığı bir hile. Momentum bilgisayarın birinin kazanmasını istemesidir. Her zaman olmaz ama olduğunda çıldırtabilir. Olay şöyle işler : Bilgisayar maçın başında birini seçer. Genelde Kimyası daha iyi olanı ve ya güçsüz olanı. Ve seçtiği tarafın kazanması için elinden geleni yapar. Eğer momentuma karşı oynuyorsanız : penaltılarınız verilmez , paslarınız gitmez , adamlarınız çarpışır , şutlarınız ihtiyar sidiği gibi gider , gerçek anlamda oynayamazsınız buna karşın rakibiniz bütün takım ronaldoymuş gibi oynar , 40 metreden gol atar , 10 kişiyi hiç zorlanmadan geçer boş beleş penaltı kazanır , kalecisi 10 kaplan gücündedir falan ( tabi bu dediklerin momentum en üst seviyedeyse olur ve bu cidden çok nadirdir genelde momentum daha zayıftır. Herşeye rağmen momentuma karşı oynerken bile kazanabilirsiniz.)
Sonuç olarak kimya momentumu azaltır. Bu sebepten takım kalitesi kadar önemlidir.
Şimdi görsel bir örnek momentum için
Hazır olun momentumu göreceksiniz.
Olayı anlatayım. Rezil bir takıma karşı(bana göre rezil) oynarken 2-0 geriye düştüm. 1i penaltı golüydü yukarıda anlattığım herşey oldu gerçekten verilmeyen penaltı mı dersin adam çarpışması mı dersin hepsi oldu. Ama güç bela durumu 2-2 yaptım. Dakika 90 olana bakın şimdi.
http://www.ea.com/uk/football/videos/ugc/125697490
Momentum Budur işte böyle yamultur adamı
Neyse bu kadar yine devam edicem bi ara yeni başlayanlar için süper herifler önermeye başlayacağım hadi hayırlısı :D

Çevrimdışı ziyaretci

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Temmuz 29, 2012, 23:30:50 ös »
Eline sağlık api anladım kimyanın önemini :D yeni başladım süper herifleri bekliyorum....

Çevrimdışı Equando

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Temmuz 30, 2012, 04:28:10 öö »
Bazıları momentuma rakip takımın küçümsenmesi de diyor.Güçsüz bir takıma karşı mağlup duruma düşmekte momentumu etkileyen faktörlerden.
Bunlar doğrulanmayan bilgiler.

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Temmuz 30, 2012, 06:51:35 öö »
Momentum bebeğim :D
bugün atıyorum devam mesajını

O momentumun ben taaa....
head to head de division 2 deydim.
6 maçta 5 galibiyetim var. 1 mağlubiyeti de bağlantım koptuğu için aldım.
4 maçım kalmış, 3 puan daha alırsam div 1 e çıkcam.
İlk maça çıktım çok üstün oynamama rağmen 1-1 bitti.
İkinci maça çıktım. 2-1 öndeyim, çok da güzel oynuyorum. maçın sonlarına doğru da 2-3 tane %100 lük kaçmayacak pozisyon kaçtı. Herif bi geldi 85. dk da saçma sapan bi gol attı 2-2 oldu. Hadi buna da razıyım dedim. Oynuyorum, 90. dakkada kornerden bi gol daha yedim 3-2 yenildim. Puanım 16.
3. maça çıktım 0-0 bitti, Gene 3-4 tane %100 lük kaçan pozisyonum var. Puanım etti 17. Son maçta 1 puan alırsam div 1 deyim.

Son maça başladım 17. dk da 0-0 ken bağlantım koptu serverdan. 3-0 yenik sayıldım ve div 2 de kaldım. O zamandan beri de 25 e yakın maç yaptım 4 tane filan galibiyet alabildim şuan div 3 e kadar düştüm.

Çevrimdışı Equando

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Temmuz 30, 2012, 07:07:44 öö »
O momentumun ben taaa....
head to head de division 2 deydim.
6 maçta 5 galibiyetim var. 1 mağlubiyeti de bağlantım koptuğu için aldım.
4 maçım kalmış, 3 puan daha alırsam div 1 e çıkcam.
İlk maça çıktım çok üstün oynamama rağmen 1-1 bitti.
İkinci maça çıktım. 2-1 öndeyim, çok da güzel oynuyorum. maçın sonlarına doğru da 2-3 tane %100 lük kaçmayacak pozisyon kaçtı. Herif bi geldi 85. dk da saçma sapan bi gol attı 2-2 oldu. Hadi buna da razıyım dedim. Oynuyorum, 90. dakkada kornerden bi gol daha yedim 3-2 yenildim. Puanım 16.
3. maça çıktım 0-0 bitti, Gene 3-4 tane %100 lük kaçan pozisyonum var. Puanım etti 17. Son maçta 1 puan alırsam div 1 deyim.

Son maça başladım 17. dk da 0-0 ken bağlantım koptu serverdan. 3-0 yenik sayıldım ve div 2 de kaldım. O zamandan beri de 25 e yakın maç yaptım 4 tane filan galibiyet alabildim şuan div 3 e kadar düştüm.
Ben benzer şekillerde Div 1'da 4 kere şampiyonluk maçı kaybettim.Momentum Fifa gerçeği..

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Ağustos 03, 2012, 15:21:09 ös »
EA SANA KAFAM GİRSİN
az önce bir takımla oynadım resmen momentum için ayarlanmış bir takım, bütün takım bronz forvetler agbonlahor ve beckford biri 75 biri 76 lık adamlar ve sadece hızları var bütün millet nefret ediyor bunlardan sırf hız adamlar durduramıyosun kalan takımda bronz olunca maç baştan aşağı momentumdu 2-1 kaybettim şimdi yediğim golleri izliyoruz
gol 1
çok enteresan bişey oldu iki golü arka arkaya upload ettiğim için sadece 2.gol var elimde 1. golü anlatıyorum
çaprazdan beckford karşı karşıya çekti şutu j.cesar kurtardı seken topa defans adamım david luiz koşarken O DA NE?? cesara takılıp düştü ve arkadan koşan beckford boş kaleye attı
şimdi izliyoruz 2. gol
http://www.ea.com/uk/football/videos/ugc/130105830
bu gol kime yazıldı peki? AGBONLAHOR !!!!!!!!
Son söz
http://www.youtube.com/watch?v=853xmlimrqg

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : Ağustos 05, 2012, 19:50:31 ös »
FUT12 İNSAN OLMAYAN OYUNCULAR
Toplanın bizim çocuklar başlıyor kamu hizmetimiz. Burada çok pahalı olmayan adamları paylaşacağım dolayısıyla bazen oyundaki çok iyi adamları fiyatları sebebiyle es geçebilirim eğer merak ettiğiniz adamlar olursa sorabilirsiniz.
KALECİLER
Rui Patricio

190 cmlik boyuyla kalede güven veren bir eleman. Portekiz karması için vazgeçilmezdir.
Piyasası:1k-1,5k
Fabio

Liginin şüphesiz en iyisi. 1,88mt lik boyuyla 1e1 de bir deve dönüşebiliyor. Fakat uzaktan yapılan güçlü şutlarda(bkz. R.Carlos) biraz etkisiz. Tek eksiği bu diyebilirim
Piyasası:600-1000 kuruş
Hart

BPL de uzun boyu(1,96) sayesinde belki de en iyi kaleci 1e1 de iyi, finesse shot(ayak içi falsolu şut) atmak neredeyse imkansız. 10 cm daha kısa olsa ortalama bir kaleci olacakken bu haliyle gayet iyi BPL için kullanılmalı
Piyasası: 3k-4k
Buffon

Fazla söze gerek yok. İtalya takımı yapıyorsanız mutlaka almanız gereken bir oyuncu cidden çok iyi.
Piyasası:2,5k-3k
Neuer

Liginin ve ülkesinin en iyisi. Ben hiç kullanmadım fakat rakipte varken gol atmak gerçekten çok zor. Çok yetenekli komple bir kaleci diyebilirim fakat biraz pahalı.
Piyasası:15k-20k
STEKELENBURG

Tartışmasız ve açık ara oyunun en iyi kalecisi. Bazen ben bile diyorum " oha stek o da tutulur mu lan" diye. İmkansız 5-6 top kurtarmışlığı var ve sadece 2 haftadır kullanıyorum ben. 100 k falan olsa değer o kadar iyi bir adam. İNSAN DEĞİL.
Piyasası:5k-6k
SAĞ VE SOL BEKLER
Criscito

İtalyanın en iyisi. Boyu uzun kafa vurur falan iyi adam
Piyasası:1k
Marcelo

Eğer maddi açıdan bakacaksak oyunun en iyisi. Defansı iyi hücumu iyi harika bir oyuncu
Piyasası:3k-4k
Taiwo

Açık ara oyunun en iyisi. Rakipteyse bela olur. Bütün takımı çalımlarsınız Taiwo gelir oturur ağlarsınız çok fena bi adam . İNSAN DEĞİL fakat pahalı
Piyasası: BPL:8k-10k Seria A:30k-35-k
Richards

BPL nin en iyisi. BPL kardosunda kesinlikle bulunmalı
Piyasası 7k-8k

Bugünlük bu kadar yeter yoruldum yahu sizin bu 2 dk de okuduğunuz şey baya uzun yapılıyor aslında ondan yani
neyse yarın ya da öbür gün  merkez bek ve orta sahaları tanıtacağım

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : Ağustos 05, 2012, 20:28:54 ös »
para kazanmanın kolay bi yolu yok mu bu oyunda

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle