Mart 28, 2024, 22:08:57 ös

Gönderen Konu: Cumhuriyet Bayramı'nı Kutlamama Saçmalaması  (Okunma sayısı 2657 defa)

Çevrimdışı jesterone

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
Cumhuriyet Bayramı'nı Kutlamama Saçmalaması
« : Ekim 30, 2011, 00:00:47 öö »
Tartışma bölümü açılsaydı ya...
Neyse tartışın siz bu olayı, ben birazdan artistik bir şekilde gelip uzun bir yazı yazarım.
« Son Düzenleme: Ekim 30, 2011, 15:04:52 ös Gönderen: jesterone »

Çevrimdışı NoMerCyOsKAR

• Daimi Üye
  • Fifa In HD
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Van Depremi Nedeniyle Cumhuriyet Bayramı'nı Kutlamama Saçmalaması
« Yanıtla #1 : Ekim 30, 2011, 00:14:19 öö »
Tartışma bölümü açılsaydı ya...
Neyse tartışın siz bu olayı, ben birazdan artistik bir şekilde gelip uzun bir yazı yazarım.
Nesini Tartışalım.Artık değiştiremeyeceğimiz bir şey.
Ha bu arada ben yatıyorum hadi iyi geceler :)

NoMerCy | FIFA 12 | Goals Compilation | #2      
NoMerCy | Fifa 12 DERSLERİM
                                                                     NoMerCy | Fifa 11 DERSLERİM

Çevrimdışı ziyaretci

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Ekim 30, 2011, 00:40:41 öö »
Irkçılığın tavan yaptığı şu sıralar doğru bi karar bence.Ama bunu akp hükumeti yapınca insan bi tedirgin oluyor nedense c_heesy

Çevrimdışı Thecollector

• Daimi Üye
  • İnsan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Ekim 30, 2011, 06:55:05 öö »
Her türlü doğru ve açık şimdi burada ırkçılık yaptırmayın görüyoruz 15 tırı soyuyor hayvanlar bu yüzden günahımı bile vermem

saat abartılı gelebilir ayrıca dersaneye gidecektim eskisine göre kalkmışım :D ondan
« Son Düzenleme: Ekim 30, 2011, 06:56:46 öö Gönderen: Thecollector »
"Only a human mind could invent something insipid as love"

Çevrimdışı By VeNoM

• Daimi Üye
  • Bilişim Öğrencisi
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Ekim 30, 2011, 12:31:18 ös »
Tartışalacak bir şey yok bence. Irkcılık ile teröristleri karıştırmayınız. Görülen ırkcılıklar kürt nefreti değildir terörizmin bulunmasıdır.
29 Ekim kutlanmaması bir başbakanın halkı için alabileceği en kötü karardır. Sen kimsin ki ATATÜRK'ün bize bıraktığı bu bayrama kanlı ellerinde dokunmaktasın. 29 Ekim kutlanmasın diyen ve kutlanmamasını doğru olduğunu düşünen herkesi kınıyorum.
Bu atamızdan kurtuluş savaşından Türkiye'yi Türkiye yapan tüm değerlerden bize kalmıştır. Bu hükümetinde bir geçmişimizi lekelemediği kalmıştı onu da yapmış oldular. Yılmaz özdil'in 2-3 gün önceki yazısını okuyanlar ne demek istediğimi anlayacaklardır.

Çevrimdışı ziyaretci

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Ekim 30, 2011, 14:02:30 ös »
cumhuriyet bayramı eğer çeşitli okulların ve askeri taburların geçiş töreniyse yapılmasın kardeşim. senin her olayda örnek olarak gösterdiğin avrupa'da nerde yapılıyormuş bu tarz geçit törenleri. merak etme, hiçbir yerde yapılmıyor.

bugün gelinen noktada bu tarz geçit törenleri afganistan,pakistan,iran,kuzey kore ve buna benzer ülkelerde yapılıyor hala. ve yapılan törenler uluslararası kamuoyunda militarist törenler olarak bahsediliyor. bu törenler cumhuriyet'in yüz karasıdır zaten. hiç yapılmaması gereken şeylerdi. bari bu deprem bir bahane olur ve bundan sonra bir daha da yapılmaz.

törenin yapılmamasını türkiye'ye şeriatın gelmekte olduğunun göstergesi olarak öne süren dangalaklara şunu sorarım. faşist italya ve hitler almanya'sı da 2. dünya savaşı'ndan sonra bu tarz törenleri kaldırınca engizisyon mahkemeleri yeniden kuruldu değil mi benim kıt kafalı ulusalcım?

arkadaşlar bunlar çağdaşlaşmanın önündeki engellerdir. bugün bu törenlerinin kaldırılmaması talebi kemalizm'in asıl gerici unsur olduğunun göstergesidir zaten. adamlara kalsa devletin bütün düzenlemeleri atatürk zamanıyla aynı olsun, hiç değiştirilmesin. bu kafayla kemalizm daha çok tasfiye edilir pratik siyasetten. çağın gereklerini okuyamayan, düşünsel gelişimi 1938'de bitmiş bir ideoloji. belli bir kitle kalır sadece, 'atatürk yaşasaydı rereöreöre' diye çeşitli mecralarda anıran. onlar da bugün her yerde anırıyor zaten.

siz hala askeri geçit törenlerinin dosta güven, düşmana korku verdiğini zannedin. ulan böyle bir durum olsa bugün herkes kuzey kore'den it gibi tırsardı. adamlara bak yahu; http://www.youtube.com/watch?v=yp6cb7bgj48

Çevrimdışı jesterone

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Ekim 30, 2011, 15:03:59 ös »
Asıl konu Van depremi nedeniyle iptal edilmesiydi ama madem tartışılan konu iptal edilme olmuş başlığı değiştirelim o zaman.

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Cumhuriyet Bayramı'nı Kutlamama Saçmalaması
« Yanıtla #7 : Ekim 30, 2011, 15:37:36 ös »
Ben bu tip şeylerin yaşatılmasından yanayım ama kutlama şekli değiştirilmeli. Çoluk çocuk saatlerce ayakta, yağmur çamur demeden bekletiliyor, ordan oraya yürütülüyor.

Spor, kültür, bilgi yarışmaları vs gibi etkinlikler yapılmalı bence.

Bir de Van'da deprem oldu diye kutlama ertelenirmiymiş diyenler, deprem İzmir'de olsaydı 1000 lerce kişi ölseydi gene aynı şeyi düşür mydü? Veya depremde çok yakınlarınız ölmüş olsaydı ne düşünürdünüz.

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Ekim 30, 2011, 15:40:27 ös »
Ha bir de spor etkinlikleri vs dedim de, bunlar da gönüllü olma esasına dayanmalı. İsteyen katılmalı. Ortaokulda hatırlıyorum benim böyle akrobatik hareketlere pek becerim yoktur. Kodumun beden hocası 19 mayısta öyle bi kareografi hazırlamışki sanırsınki Moskova devlet sirkiyiz amına koyim.

Bi hareketler bihareketler. Beceremiyorum kardeşim ben yapmak zorundamıyım bu hareketleri. Herkes spora yetenekli olacak diye bi kural mı var. Kim neye yetenekliyse ona göre etkinliklere katılsın.

Çevrimdışı Thecollector

• Daimi Üye
  • İnsan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Ekim 30, 2011, 18:25:13 ös »
Kutlama işine girmeyelim o tamamen yanlış zaten.
Saçma yok kaymakama selam ver yok. En sağdaki kafanı çevir saçmalık.
19 mayısta kol çevirme vs. hareket yaptırıyorlar.Kaymakam bile izlemiyordur bence.
"Only a human mind could invent something insipid as love"

Çevrimdışı ays

• Daimi Üye
  • Sorry For Party Fucking
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Kasım 04, 2011, 12:56:25 ös »
Kurban bayramını da ben kutlamıyorum hadi bakalım
-yokum.

Çevrimdışı By VeNoM

• Daimi Üye
  • Bilişim Öğrencisi
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Kasım 07, 2011, 12:29:41 ös »
Ufuk abiye katılıyorum ays den uçmuş gitmiş ne derse tamam :D Cumhuriyet bayramı kutlanmalı ama doğru şekilde. Amerikan özentisi olmaktansa ölmeyi tercih ederim.