Mayıs 08, 2024, 20:30:30 ös

Gönderen Konu: Gamepad tuş ayarlarını değiştiremiyorum.  (Okunma sayısı 9251 defa)

Çevrimdışı WiniFred

• Profili Görüntüle
Gamepad tuş ayarlarını değiştiremiyorum.
« : Ekim 28, 2010, 20:28:01 ös »
Selam arkadaşlar,
gamepad'le oynuyorum ve defansta iken Change Player tuşunun, atakta iken ise Short Pass tuşunun oyunda A ile belirtilen tuşta olmasını istiyorum (zaten bunu yapamazsam oyunu düzgün oynayabilmem mümkün değil). Ama ne yaptıysam beceremedim.

Change Player'ı A yaptığımda Short Pass LB oluyor. Short Pass'ı A yapınca Change Player LB oluyor. çözümü var mı arkadaşlar?

NOT: Aslında defansta veya atak kısmında fark etmiyor. birinde tuş değişikliği yaptığınızda diğer kısımda da aynı tuşlar yer değiştirmiş oluyor. Logitech(R) Precision(TM) Gamepad kullanıyorum bu arada.

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gamepad tuş ayarlarını değiştiremiyorum.
« Yanıtla #1 : Ekim 28, 2010, 20:37:58 ös »
Short pass ile change player tuşlarının birbirlerini etkilememesi lazım.

http://www.fifadelisi.net/dwn-257-fifaconfig_eklentisi şu dosya ile ayarlamayı bir dene...

Çevrimdışı WiniFred

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Ekim 29, 2010, 12:17:58 ös »
Teşekkürler.
Ama ya ben yanlış yapıyorum ya da mantığını anlamadım.

Anladığım kadarıyla fifa config'de ilgili harflere tuş ataması yapıyoruz sadece. Yani mesela A olan tuş gamepad'imde 2 numaralı buton olsun diyoruz. Yani her harfin butonunu ayarlıyoruz sadece.

Ama bunlara görev atamaya gelince bunu oyun içinde yapıyoruz yine yanlış anlamıyorsam. işte bu görev ayarlarında problemim. Change Player ile short pass'ın FIFA 09'daki gibi aynı tuşta, yani A ile belirtilen tuşta olmasını istiyorum ama atak veya defanstan birinde tuş ayarını değiştirince  diğer tarafta da değişiyor. buttondatasetup.ini dosyasıyla bile oynadım ama maalesef yapamadım. acaba oyunun ilacıyla ilgili bir durum olabilir mi?
Umarım kafanızı şişirmiyorumdur.

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Ekim 29, 2010, 12:36:33 ös »
Teşekkürler.
Ama ya ben yanlış yapıyorum ya da mantığını anlamadım.

Anladığım kadarıyla fifa config'de ilgili harflere tuş ataması yapıyoruz sadece. Yani mesela A olan tuş gamepad'imde 2 numaralı buton olsun diyoruz. Yani her harfin butonunu ayarlıyoruz sadece.

Ama bunlara görev atamaya gelince bunu oyun içinde yapıyoruz yine yanlış anlamıyorsam. işte bu görev ayarlarında problemim. Change Player ile short pass'ın FIFA 09'daki gibi aynı tuşta, yani A ile belirtilen tuşta olmasını istiyorum ama atak veya defanstan birinde tuş ayarını değiştirince  diğer tarafta da değişiyor. buttondatasetup.ini dosyasıyla bile oynadım ama maalesef yapamadım. acaba oyunun ilacıyla ilgili bir durum olabilir mi?
Umarım kafanızı şişirmiyorumdur.
Görev atamaları değiştiremiyorsun bildiğim kadarıyla. Detaylı incelemedim o kısmı ama oyun sana neyi vermişse onu kabul etmek zorundasın. Akşam fırsat bulabilirsem bakıp yazarım sonucu.

Çevrimdışı WiniFred

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Ekim 29, 2010, 16:50:54 ös »
görev atamaları değiştirilebiliyor. yoksa yukarıda anlattıklarımı yapamazdım. değiştirilemeseydi en azından olmuyor der bırakırdım. bu şekli insanı deli ediyor.

Çevrimdışı WiniFred

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Kasım 01, 2010, 19:08:06 ös »
galiba çözümü yok. fifa 09'a devam :(

Çevrimdışı WiniFred

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Haziran 28, 2011, 19:44:46 ös »
Selam arkadaşlar,
google "FIFA 11'in tuş ayarlarını PES 11 gibi yapmak" tarzı konular gördüğüm için bu başlığı son kez aktif ediyorum, belki yapılabilecek bir yol bilen vardır diye. Aşağıda bilgisayarımda kurulu FIFA 09'un tuş ayarlarını gösterir resmi veriyorum. FIFA 11'in gamepad ayarlarını aynı şekle getirebilmenin bir yolunu bilen var mı?

Tuş dizilimi bu şekilde olmazsa benim bu oyunu düzgün oynayabilme şansım yok maalesef.

1=X
2=A
3=B
4=Y
5=LB
6=RB
7=LT
8=RT
ortadaki yeşil X'in solundaki buton 9, sağındaki buton 10 numaralı buton benim gamepadimde.

« Son Düzenleme: Haziran 28, 2011, 19:46:17 ös Gönderen: WiniFred »

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Haziran 28, 2011, 19:59:56 ös »
Oyunun içindeki controller settings bölümünde defans ve atak tuşları ayarları diye bi bölüm var orayı bi denedin mi?

Çevrimdışı WiniFred

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Haziran 29, 2011, 15:52:51 ös »
onu denemiştim evet. ilk mesajda belirttiğim problem meydana geliyor işte. atak ve defans ayarlarından birinde tuş değişikliği yapıldığında, diğer tarafta da aynı tuşlar yer değiştiriyor.

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Haziran 29, 2011, 17:15:04 ös »
onu denemiştim evet. ilk mesajda belirttiğim problem meydana geliyor işte. atak ve defans ayarlarından birinde tuş değişikliği yapıldığında, diğer tarafta da aynı tuşlar yer değiştiriyor.

O zaman alışkanlıklarını değiştirmekten başka çaren yok. Ben de 12 yıldır klavye ile oynuyordum ama bu sene game pad e geçtim. İnsan alışıyor bir süre sonra.

Çevrimdışı WiniFred

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : Haziran 29, 2011, 20:05:31 ös »
teşekkür ederim ilgin için.

mesele alışkanlıktan kaynaklanmıyor. Ben zaten her zaman futbol oyunlarını gamepad'la oynadım. Klavyeyle oynamak benim için imkansız gibi birşey.

Çünkü sol elimde doğuştan gelen bir sakatlık var. Bu yüzden solumu sağ elim gibi kullanamıyorum. Tabi böyle olunca iki elimi birbiriyle senkronize biçimde de kullanamıyorum. FIFA 09'a kadar gamepad tuş ayarlarını tam kullanabileceğim şekilde ayarlayabildiğim için rahatlıkla oynayabildim bu oyunu. Ama FIFA 11'de olmadı maalesef.

Mesela en çok FPS oynarım. çünkü en çok kullanılan tuşları mouse'a atarım. Sadece klavyeyle oynanabilen oyunlardan sadece tomb raider'ı oynayabiliyorum. o da yavaş seyrettiği için (sadece en sonuncusunu tam olarak bitirebildim). Diğerlerini oynamam mümkün olmuyor.

Böyle birşey işte durumum, yapacak birşey yok. FIFA 12'ye bakacağım artık, belki  FIFA 09 gibi ayarlanabilir tuşlar.

Sağlıcakla...
« Son Düzenleme: Haziran 29, 2011, 20:07:28 ös Gönderen: WiniFred »

Çevrimdışı Thecollector

• Daimi Üye
  • İnsan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : Haziran 29, 2011, 20:07:32 ös »
teşekkür ederim ilgin için.

mesele alışkanlıktan kaynaklanmıyor. Ben zaten her zaman futbol oyunlarını gamepad'la oynadım. Klavyeyle oynamak benim için imkansız gibi birşey.

Çünkü sol elimde doğuştan gelen bir sakatlık var. Bu yüzden solumu sağ elim gibi kullanamıyorum. Tabi böyle olunca iki elimi birbiriyle senkronize biçimde de kullanamıyorum. FIFA 09'a kadar tuş ayarlarını tam kullanabileceğim şekilde ayarlayabildiğim için rahatlıkla oynayabildim bu oyunu. Ama FIFA 11'de olmadı maalesef.

Mesela en çok FPS oynarım. çünkü en çok kullanılan tuşları mouse'a atarım. Sadece klavyeyle oynanabilen oyunlardan sadece tomb raider'ı oynayabiliyorum. o da yavaş seyrettiği için (sadece en sonuncusunu tam olarak bitirebildim). Diğerlerini oynamam mümkün olmuyor.

Böyle birşey işte durumum, yapacak birşey yok. FIFA 12'ye bakacağım artık, belki  FIFA 09 gibi ayarlanabilir tuşlar.

Sağlıcakla...

Geçmiş olsun umarım düzelir oyunda tabiki
"Only a human mind could invent something insipid as love"

Çevrimdışı WiniFred

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : Haziran 30, 2011, 18:44:28 ös »
Sağol dostum...

Çevrimdışı WiniFred

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : Eylül 30, 2011, 20:12:04 ös »
Arkadaşlar umarım bu başlık altında sormam sıkıntı yaratmaz. Rahat anlaşılabileceğini düşündüğüm için yine buraya yazıyorum. FIFA 12'deki gamepad tuş ayarları esneklik bakımından nasıl? istenildiği gibi ayarlanabiliyor mu? yoksa FIFA 11'deki durum bunda da mevcut mu? bilgi verebilirseniz sevinirim.

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : Ekim 01, 2011, 10:14:19 öö »
Arkadaşlar umarım bu başlık altında sormam sıkıntı yaratmaz. Rahat anlaşılabileceğini düşündüğüm için yine buraya yazıyorum. FIFA 12'deki gamepad tuş ayarları esneklik bakımından nasıl? istenildiği gibi ayarlanabiliyor mu? yoksa FIFA 11'deki durum bunda da mevcut mu? bilgi verebilirseniz sevinirim.

Çok fazla karıştırma fırsatım olmadı. 1 kez oynayabildim daha. Ama sanırsam daha berbat 11 den o konuda.