Mart 28, 2024, 21:10:04 ös

Gönderen Konu: Gameranger'den Fifa 11 oynamak  (Okunma sayısı 3547 defa)

Çevrimdışı Thecollector

• Daimi Üye
  • İnsan
    • Profili Görüntüle
Gameranger'den Fifa 11 oynamak
« : Haziran 18, 2011, 16:56:00 ös »
Online oynamanız için Gameranger adında bir ağ programına ihtiyacınız vardır.
Gameranger hakkında teknik destek ve indirmek için

http://www.gameranger.com
üye olurken karşınıza invite code diye bir seçenek çıkacak o bölümü boş bırakara next diyerek o bölümü geçin kayıt olduktan sonra email aktif ediceksiniz hesabınızı. gereksiz mesajlarada takılabiliyor aktivasyon kodu bazen orayada dikkat edin
Ben sadece Gameranger üzerinden nasıl oyuna gireceğinizi anlattım.
1a. Adım, Gameranger'de oda açmak yada odaya girmek.. Oda açmak için sağ üst köşede Host diyoruz 2. resimdeki çıkacak..

2a. Adım, Oda kurma ayarları.. ( Burada Maximum oyuncu sayısı ve oda şifresi koyabileceğiniz bölüm.. Eğer arkadaşınızla yapacaksanız rahatsız olmamak için odaya şifre koyabilirsiniz... )

3a. Adım, Oda kurdum rakip geldi, rakip geldiğine göre Start a basıyoruz ve oyun benim ve rakibin kendiliğinden açılacak.. Daha sonra aşağıdaki oyun içi adımları yapınız...

FİFA 11 Gameranger ile online oynama!

Öncelikle oyun açıldığı zaman kimse otomatikman maça girmeyi beklemesin, resimdeki gibi manual yapacaksınız..

1. Adım, ONLİNE MODES

2. Adım, MULTİPLAYER

3. Adım, LAN PLAY

4. Adım, LAN Bölümü ( Bu ekranda oyunu kurmak için aşağıda Host Game tuşuna basıyoruz.. )

5. Adım, Host oda açma ayarları ( Oda adını ve gerekli ayarları yaptıktan sonra Create Lobby Room diyoruz )

6. Adım, Oda kuruldu, burada rakibin sizin odaya gelmesini bekleyeceksiniz..

7. Adım, Ve Rakip geldi, rakip odaya girdiğine göre aşağıda bulunan Ready tuşuna basabiliriz.

8. Adım, Takımımızı seçiyoruz..

9. Adım, Taktiğimizi yapıyoruz..

10. Adım, oyun açılırken karşımıza antreman ekranı geliyor ekran kendinden geçecektir.. 11. Adımdaki görüntü çıkacak..

11. Adım, Artık maç yavaş yavaş başlıyor....

12. Artık Rakiple maçımı yapıyorum...

13. Gördüğünüz gibi oyunda rakibimin adı yazmakta...

14. 2-1 Öndeyim

15. Ve 3-1 çaktım kısacası sorunsuz oynadım 90 dakika..

Alıntıdır..

Konu sabitlense daha yardımcı olur sanırım.

« Son Düzenleme: Haziran 18, 2011, 17:05:39 ös Gönderen: Thecollector »
"Only a human mind could invent something insipid as love"

Çevrimdışı Equando

• Moderator
  • Daimi Üye
  • 7 books, 7 days, 7 chances
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gameranger'den Fifa 11 oynamak
« Yanıtla #1 : Haziran 18, 2011, 17:13:58 ös »

Çevrimdışı By.GereDeLy

• Daimi Üye
  • fDnet
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Haziran 18, 2011, 17:24:11 ös »
Konu verilmişti.
21.10.2013

Çevrimdışı Thecollector

• Daimi Üye
  • İnsan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Haziran 19, 2011, 22:22:06 ös »
Firewall sorunu yaşıyorum neden acaba

Firewall Problem

You appear to have a firewall or router that is blocking you from playing games.
Firewalls are designed to prevent unwanted communication to and from your computer or network, but sometimes they are too strict and actually block legitimate data. That is what is happening here.

The built-in firewall in Mac OS X (in Sharing in System Preferences) will not be the problem. You will be able to play games with GameRanger with that firewall enabled.

The firewall that is causing the problem is likely to be in your modem/router. You will need to ask your ISP (Internet Service Provider) or refer to your router's instruction manual for information on how to open UDP port 16000 in your firewall. Most routers are configured through a web page built into them. You may be able to reach yours here. Unfortunately, it is not possible to offer step-by-step instructions here as every router is different.

If you are at work on a company network or at a university, you may not be able to fix the problem yourself. Instead you may have to ask the network administrator to open UDP port 16000 in the firewall.
"Only a human mind could invent something insipid as love"