Mart 29, 2024, 12:47:05 ös

Gönderen Konu: Beyler ikinci el pc parçası piyasası hakkında bilgi sahibi olanınız varmı?  (Okunma sayısı 2057 defa)

Çevrimdışı fıfat2

• Daimi Üye
  • Yok ben almıyım
    • Profili Görüntüle
Beyler ben daha birkaç haftaya kadar pc parçasının ikinci elinin olduğunu bile bilmiyordum şimdi size sorum şu ben 1000 lira verip son model bir ekran kartı alsam onu kaç ay sonra 800 liraya satarım veya kaç yıl içinde değeri ne kadar düşer

-Orjinal kutu tercih önceliği yaratırmı
-Garanti kapsamında olması fiyata ne kadar etki eder
« Son Düzenleme: Ağustos 26, 2011, 02:25:02 öö Gönderen: fıfat2 »

Çevrimdışı By VeNoM

• Daimi Üye
  • Bilişim Öğrencisi
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Kutuyu açmazsan 1000'e bile satarsın :D ama kutuyu actıktan sonraki fiyatı 800 den başlar ay geçtikce düşer bu değer hiç belli olmayan birşeydir. Mesela snn ekran kartının bi üst modeli çıkarsa seninkinin fiyatı düşer. Yani belli fiyatlar yoktur.

Çevrimdışı fıfat2

• Daimi Üye
  • Yok ben almıyım
    • Profili Görüntüle

Yani bu işlerin belli sınırları yok

Peki ortalama 6 ay kullanılmış bir ekran kartına ne kadar verirdin

Çevrimdışı By VeNoM

• Daimi Üye
  • Bilişim Öğrencisi
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ekran kartının ayrıntılarına göre ve son çıkan modellerine göre değişir. 2. El ekran kartına para vermem için o ekran kartının baya sağlam olması lazım.

Çevrimdışı fıfat2

• Daimi Üye
  • Yok ben almıyım
    • Profili Görüntüle
Ekran kartının ayrıntılarına göre ve son çıkan modellerine göre değişir. 2. El ekran kartına para vermem için o ekran kartının baya sağlam olması lazım.
Peki bu kartların sağlam olduğunu alıcı kişilere nasıl kanıtlayacağız devrenin fotoğrafını çekip koysam devreden anlaşılırmı

Gerçi ben kartları fazla kullanmayı düşünmüyorum örneğin yaz tatili başında 1000 lira verip bir kart alıp sonunda satmak gibi bir düşünce benimkisi gittigidiyor da falan 200 lira zararla satabilirsem her sene 200 liraya son model ekran kartım olacak buda benim çılgın projem ;D
« Son Düzenleme: Ağustos 26, 2011, 04:33:55 öö Gönderen: fıfat2 »

Çevrimdışı By VeNoM

• Daimi Üye
  • Bilişim Öğrencisi
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Peki bu kartların sağlam olduğunu alıcı kişilere nasıl kanıtlayacağız devrenin fotoğrafını çekip koysam devreden anlaşılırmı

Gerçi ben kartları fazla kullanmayı düşünmüyorum örneğin yaz tatili başında 1000 lira verip bir kart alıp sonunda satmak gibi bir düşünce benimkisi gittigidiyor da falan 200 lira zararla satabilirsem her sene 200 liraya son model ekran kartım olacak buda benim çılgın projem ;D
Sağlam derken özellikleri çok iyi olmalı 1 veya 2 gb ramli ekran kartının bit'i en az 512 olmadıcak kimse almaz.

Diğer konuya gelince 3 ay sonra 500+ bi fiyata satabilirsin sanırım.

Çevrimdışı fıfat2

• Daimi Üye
  • Yok ben almıyım
    • Profili Görüntüle
Sağlam derken özellikleri çok iyi olmalı 1 veya 2 gb ramli ekran kartının bit'i en az 512 olmadıcak kimse almaz.

Diğer konuya gelince 3 ay sonra 500+ bi fiyata satabilirsin sanırım.
Abi o iş yaş o zaman her sene 500 lira zarar demek 365 gün için hesaplayınca her güne 0,75 krş demek oluyor.

Yardım ettiğin için çok saol kimseye danışmadan bu işe başlasaydım bayağı bi zarara girecektim beni büyük bir yıkımdan kurtardın.

Çevrimdışı By VeNoM

• Daimi Üye
  • Bilişim Öğrencisi
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Abi o iş yaş o zaman her sene 500 lira zarar demek 365 gün için hesaplayınca her güne 0,75 krş demek oluyor.

Yardım ettiğin için çok saol kimseye danışmadan bu işe başlasaydım bayağı bi zarara girecektim beni büyük bir yıkımdan kurtardın.
önemli değil ama 500 liradan fazlaya satabilrsin alıcıya göre değişir.