Mayıs 02, 2024, 12:25:43 ös

Gönderen Konu: Crysis Dev anlatım Alıntı yoktur!  (Okunma sayısı 6397 defa)

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
Crysis Dev anlatım Alıntı yoktur!
« : Eylül 19, 2009, 11:44:57 öö »
Üç Türk'ün sahip olduğu Crytekfirmasının Cryengine 2 motoruyla çıkarttığı şuan bile Dünyanın tartışmasız en iyi fps oyunu olan Crysis'ten bahsedeceğim biraz
HİKAYE
Macera bir grup amerikalı bilim adamının 2020 Ağustos ayında linşel(doğru adını unuttum ama böyle okunuyor) adalarından birinde tarih öncesi bir makine fosili bulmasıyla başlıyor.Koreliler haberi alıp adayı ele geçirince iki hafta sonra kendimizi adaya paraşütle inecek olan raptor birliğinin içinde buluyoruz.Beş kişilik birliği şöyle özetliyim:
1.Prophet-tim komuyanı
2.Jester-normal bir yüzbaşı bizimle aynı rütbede
3.Psyco-birliğin manyağı komiği de denebilir sevdiğim bi insandır kendisi
4.Aztec-hakkında bilgi bulunmamaktadır sadece 2-3 karede yüzünü görebiliyoruz
5.Nomad-Anakahraman yani oyunda yönettiğimiz güzide kahraman
Oyunun başında uçakta prophet bize görevi anlatırken 2-3 dk geçiyor ve adaya atlıyoruz.Bu bölümde gece görüşü açarsanız harika bir manzara karşınıza çıkacaktır.Tam paraşütümüzü açacakken birşey bize çarpıyor ve paraşüt açılmadan düşüyoruz.Bize neyin çarptığını görmek için gece görüşüyle tam sola bakmanız yeterli.İniş sırasında acayipliklerle karşılaşan tek kişi biz değiliz.Aztek'ede birşeyler oluyor.böyle anlatmaya devam edersem tek başıma 4 sayfa yazı yazacağım.Bazı olaylar sonrasında bulunan bu makine fosilinin Dr.Roshental'ın sandığı gibi kayıp bir uygarlığın sembolü değilde garip bir makine olduğunu anlıyoruz.bu süreçte hala korelilerle savaştayız.Bu arada biz Dr.roshentalın yanına ulaşıp bunları öğrendiğimiz sırada kore generali Lee Chan Kyong roshentalin kızı dağlardaki bir mağarada esir ettiğini de öğreniyoruz.Bundan sonraki görevimiz helena roshental ve yanındaki araştırma ekipten bir kişiyi kurtarmak üzerine kurulu.Bir takım olaydan sonra rehinelerin bulunduğu dağa geliyoruz.Ama bu sırada korelilerin çakma nano teknolojili askerleri bizi ele geçiriyor.Uyandığımızda kore generali karşımızda ve giysimiz çalışmıyor yanımızda kore askerleri general dağdaki bir yapının açılmasıyla dünyada bulunmayan bir gücün elinde olacağı kanısında fakat bu böyle olmuyo ve dinamitler patlayıp yapı açılınca yaydığı mikrodalga ışınlar bizim bozuk nanogiysimizi çalıştırırken diğer nanoları bozuyor.Bu sayade kurtuluyor ve generali öldürüyoruz.Helenayla beraber asansörle mağaradan çıkarken açılan yapının yaydığı enerjilerle oluşan deprem bizi sıkıştırıyor fakat gelen v-tol(bir çeşit uçak) bizi kurtaracak diye beklerken helenayı alıp gidiyor bizde mecburen yapının içine giriyoruz.Şahsen sevmediğim tek bölüm burası ve anlatmıyım süpriz olsun ama gerçekten süpriz olacak ;D.İlk bölüm diyebileceğim bölümleri özetledim.Geri kalanı oynayıp öğrenin diyorum.
Nanogiysi
Amerikanın şu an üstünde çalıştığı exoskeleton projesinin bitmiş hali.Dört özelliği var:
1.Maksimum Hız:Hızımızı büyük oranda arttıran bir özellik doğru kullanılırsa harika şeyler yapılabiliyor.
2.Maksimum Güç:Yumruk atmada,nişancılıkta ve aşılmaz tepeleri zıplayarak aşmamızda gerçekten yardımcı olan özellik.
3.Maksimum zırh:İki kat can sağlar.
4.Pelerin:Görünmezlik
tabi bu özellikler sınırsız değil giysinin gücü bitiyor fakat kısa sürede doluyor.
Daha da söyleyebieceğim birşey olduğunu sanmıyorum.
Benden size kıyak oyunun sonundan birkaç foto kendim çektim haa :D

Ve nomadin oyun boyunca göründü tek yer.

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Crysis Dev anlatım Alıntı yoktur!
« Yanıtla #1 : Eylül 19, 2009, 11:46:40 öö »
Crysis Warhead i ingilizce oynadığım için pek bişiy anlamadım warhead i rica etsem jestercim açıklar mısın?

Çevrimdışı ays

• Daimi Üye
  • Sorry For Party Fucking
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Eylül 19, 2009, 11:50:54 öö »
Güzel Anlatmışsın rep olsa verirdim tebrikler :)
-yokum.

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Eylül 19, 2009, 11:57:44 öö »
Crysis 2 ile ilgili bir haber alıntılıyım

Crysis 2'nin (ve/veya devam oyununun) geleceği resmi bir ağızdan ilk kez açıklandı! Haber, Crytek'in animasyon sorumulusu Steven Bender'in ağzıdan direk olarak geliyor.

Bender'in söylediklerine göre, 2. bölümde hikaye sadece Koreliler ve yaratıklar etrafında devam etmeyecek. Grafikler üzerine daha da odaklanılacak.

Bender, özellikle karakterlerdeki yüz dokuları olmak üzere oyun içeresindeki kaplamalarda ve 3 boyutlu animasyonlarda pek çok ilerleme olacağını belirtiliyor. Onların en büyük amacının ise, oyunun görselliğini daha da gelişmiş bir düzeye götürmek olduğunu söylüyor ve ekliyor; Bu düzey fotogerçekci film kalitesine yakın bir kalite olarak düşünülebilir!

Crysis, hali hazırda zaten fotorealistik bir görüntüyü bizlere sunmaktan geri kalmayan bir yapım. Doğrusu, Bender'in bu açıklamlarından sonra insan 'Crysis'in devamında daha nasıl bir görsellik ve oyun tecrübesi bizleri bekliyor ki?' demekten kendini alamıyor...

Çevrimdışı ays

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Eylül 19, 2009, 12:01:36 ös »
CrySis Wars Ne Oluyor ?
-yokum.

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Eylül 19, 2009, 12:01:51 ös »
Crysis 2 ile birlikte yeni nanosuit te geliyor merak edenler inceleyebilir.
http://www.crynetsystems.com/

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Eylül 19, 2009, 12:02:43 ös »
Crysis wars sadece online oyun için yaratılmış bir paket değişik özellikleri olduğunu duymuştum ama pek bi bilgim yok.

Çevrimdışı karizmax

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Eylül 19, 2009, 14:50:04 ös »
Hayran Olmana Şaşmamalı Gerçekten Anlattığına Göre Mükemmel Bir Oyunmuş Şu CRYSİS.En Yakın Zamanda Deneyeceğim

Çevrimdışı Insect

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Eylül 19, 2009, 14:57:56 ös »
Güzel olmuş.  :o

Çevrimdışı ays

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Eylül 19, 2009, 17:12:43 ös »
Bende Crysis Warhead var ama çok sevmedim :(
-yokum.

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : Eylül 19, 2009, 17:47:41 ös »
Bende Crysis Warhead var ama çok sevmedim :(
warhead sadece 7 saat lik oyun süresi olan bir oyun yani çok kısa ama crysis 2 çok acayip geliyor valla

Çevrimdışı ays

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Eylül 19, 2009, 18:00:38 ös »
:) Bekliyorum
-yokum.

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : Nisan 19, 2010, 19:53:36 ös »
http://www.youtube.com/watch?v=SSVBGvrQ-NM

son çıkan trailer Dünyanın şuana kadar yapılmış en iyi oyunu geliyor uyandırıyım dedim

Çevrimdışı ziyaretci

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : Mayıs 22, 2010, 00:29:09 öö »
Bu oyunu 2 günde bitirmiştim :D Kuzenimde vardı tabi yanımda ama küçük ::)