Mart 28, 2024, 15:08:28 ös

Gönderen Konu: GTA IV'ü en düşük Sistemlerde oynatmak fps arttırmak !!  (Okunma sayısı 6257 defa)

Çevrimdışı ays

• Daimi Üye
  • Sorry For Party Fucking
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
GTA IV'ü en düşük Sistemlerde oynatmak fps arttırmak !!
« : Eylül 08, 2009, 17:18:11 ös »
Arkadaşlar sistemim Pentium Dual-Core 1.86 , 2gb ram , 9300m gs ekran kartı.  ??? Yani Laptopta oynuyorum.Sistemimde tüm oyunları oynadım Far cry 2 , dead space , cod 5 ,vb.. Ancak GTA 4 te en düşük ayarlarda 11 fps alınca önce oyunu sildim sonrada oyundan daha fazla performans alabilmek için çok site gezdim ve sonunda commandline.txt dosyası ile fps artırılabileceğini keşfettim.  
Şimdi O sistemde nasıl GTA IV oynuyorum onuda söyleyeyim. GTA IV ü düşük sistemlerde oynayabilmek için önce tüm patchlerin kurulu olması gerekiyor.Ve ekran kartınızın EN SON driver larını yükleyiniz.En düşük ayarlarda 10 fps alan birisi bu söylediklerimi uyguladığında 20 fps ye çıkacak GARANTİLİ dir. Önce oyunun yüklü olduğu yere commandline.txt adlı bir metin belgesi açacağız.içine şunları yazacağız  

-DX9 -novblank -width 640 -height 480 -minspecaudio -nomemrestrict -norestrictions -percentvidmem 100 -usedirectinput -renderquality 1

ve kaydedip çıkıyoruz.
Normalde GTA IV 640x480 çözünürlüğü desteklemiyor  :-\ ama commandline sayesinde çözünürlüğü düşürebildik.Diğer kodlarda bize performans kazandıracak.
Ve bu sayede 10 fps kadar bir artış olmaktadır. 640x480 bazı arkadaşlar için çok düşük bir çözünürlük olabilir ancak hiç oynamamaktan iyidir. Oyunda %35 lerdeyim gittikçe oyun daha heyecanlı olmaya başladı.

Şu anda oyunu şu ayarlarda oynuyorum.    

Çözünürlük 640x480
Gölgeler kapalı
Texture Kalitesi Low
Render Quality Medium
Yani Herşey Low
View distance 5
Detail distance 5
Vehicle distance 10
FPS = 19 - 23    

Ayrıca GTA IV High Quality Textures yaması çıkmış onuda indirirseniz Texture kalitesi artıyormuş ayrıca dokular daha hızlı geliyormuş.

NOT BU DOSYA KENDİ UPLOADIM DEĞİLDİR !!! FPS yi biraz Düşürüyor ama Texture Kalitesi Artıyor !!!

http://rs225.rapidshare.com/files/180712572/High_Quality_Texture_.rar

İndirdiğiniz Dosyayı
C: \Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto IV\PC\data\cdimages atın.Yedeğini almayı unutmayın !!!  

"ALINTIDIR!!! Başka sitelerde paylaşacak olanlar lütfen alıntı yaptığınızı bildiriniz.oyun-Arsivi"

-yokum.

Çevrimdışı ztcbaba

• Daimi Üye
  • zтcвαвα
    • Profili Görüntüle
Ynt: GTA IV'ü en düşük Sistemlerde oynatmak fps arttırmak !!
« Yanıtla #1 : Eylül 12, 2009, 23:44:29 ös »
gta IV gerçekte çok yüksek çözünürlükte oynandığı için herkezin işine yarar...;D

ғeɴerвαнçe ѕĸ мeɴejerι

Çevrimdışı ays

• Daimi Üye
  • Sorry For Party Fucking
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Eylül 12, 2009, 23:47:26 ös »
Gerçekten Çok istiyor 512 ekran kartında kasıyormuş :D
-yokum.

Çevrimdışı ztcbaba

• Daimi Üye
  • zтcвαвα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Eylül 12, 2009, 23:48:36 ös »
Gerçekten Çok istiyor 512 ekran kartında kasıyormuş :D
off...:(

ғeɴerвαнçe ѕĸ мeɴejerι