Nisan 27, 2024, 20:48:55 ös

Gönderen Konu: Playstation 3  (Okunma sayısı 13497 defa)

Çevrimdışı berbat88

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Playstation 3
« : Haziran 21, 2011, 00:21:18 öö »
Arkadaşlar yaz geldi karneler alındı okulla kapandı bende bu aralar PS3 almayı düşünüyorum vede yardımlarınızı istiyorum bir anlatım yapabilecek olursa çok sevinirim ama öncelikle başlangıç olarak bir iki soru sormak istiyorum :

-USB ye oyun atarak oynayabiliyomuyuz ? bunu yapabiliyosak ps3 ü e ayrıca bir eklenti kurmak lazım mı ? ps3 oyunları neredeyse en az 10 gb ona uygun usb bulacağıma orjinal oyun alırım daha iyi buna bir çözüm mutlaka vardır . ps2 de korsan cd açabiliyor bundada öyle bir şey varmı ? Wirellesi olan bir modemim var korsan oyunlarda online oynayabilirmiyim veyada orjinal oyunlarda online oyun oynarken sıkıntı çekermiyim ? ( Lag açısından falan , ayrıcada online oynamaya kalkarsam çok az türkiyeden oyuncu bulabilirim uzaktan olduğu içinde lag olucakdır :(  ) vede son olarak istanbul avrupa yakasında oturuyorum sizce teknosa gibi büyük bir mağazadan mı almalıyım kaç paradır yoksa yurttışından falan mı getirtmeliyim ( dubaiden falan )

Sorularım biraz uzun oldu ama yardımcı olabilecek olursa çook sevinirim

Çevrimdışı Thecollector

• Daimi Üye
  • İnsan
    • Profili Görüntüle
Ynt: Playstation 3
« Yanıtla #1 : Haziran 21, 2011, 00:23:55 öö »
PS3 tavsiye etmem sadece orijinal DVD çalıştırıyor Usb konusunu tam olarak bilmiyorum grafik olarakta Xbox360'ı hayatta geçemez.
"Only a human mind could invent something insipid as love"

Çevrimdışı berbat88

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Haziran 21, 2011, 00:26:10 öö »
Xbox la ps3 arasındaki fiyat farkı ne kadardır ps3 de olupda xbox360 da olmayan bir şey var mı ?

Çevrimdışı By.GereDeLy

• Daimi Üye
  • fDnet
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Haziran 21, 2011, 00:27:39 öö »
benim bilgim yok fakat ps2 al derim hem korsanda çalıştırıyormuş.
21.10.2013

Çevrimdışı berbat88

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Haziran 21, 2011, 00:29:46 öö »
PS2 alalı yaklaşık 4 yıl oluyor . bu devirde ps2 alınırmı ya

Çevrimdışı By.GereDeLy

• Daimi Üye
  • fDnet
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Haziran 21, 2011, 00:35:30 öö »
sen bilirsin fakat orjinale vereceğin parayla 10 tane korsan alırsıın
21.10.2013

Çevrimdışı berbat88

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Haziran 21, 2011, 00:36:59 öö »
dediğim gibi ps2 bende var zaten ayrıcada orjinale vereceğim parayla 100 tane oyun alabiliyorum , merak edenlere kapalı çarşıya gelmelerini öneririm ;) 1 TL ye DVD satıyorlar vallaha ps2 pc film dizi her bi şey var :D Ps3 de korsan oyun açılabilseydi çokdan almıştım ama ps2 nin modası geçti artık .

Çevrimdışı Thecollector

• Daimi Üye
  • İnsan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Haziran 21, 2011, 00:38:15 öö »
Fiyat farkı en fazla 50 lira Tabi hafızaya göre Grafik farkı oyununa göre değişiyor

bunu da netten buldum

her iki konsolu görmüş, kullanmış bir kişi olarak kafası karişanlara hakkında net bilgiler verebileceğim sorunsal.

bir kere sallamasyon bilgi vermeyelim. açın bakın tüm forumlara call of duty 4'ün ps3 ve xbox 360 arasındaki versiyonları arasında öyle ahım şahım fark olmadığını görürsünüz. hayır ayar vermeyelim diyorum ama böyle mal mal tesbitler duyunca kızıyorum. adamlar onlarca screenshot ile karşılaştırıyor bir fark bulamıyor. cod 4'ün iki konsolda olabilecek en önemli farkı 360'ın fpsler için inanılmaz güzellikte olan oyun padi olabilir. hem ele çok iyi oturur, hem ağırdır, titreşimi vardır, hemde stickleri çaprazdır. 360'ın en sevdiğim yönü oyun padi idi. gercekten bir mukayese yapılda, xbox'ın ps3 ü geride biraktiği tek alan oyun padidir diyebilirim.

bunun disinda her alanda xbox 360 ps3 un gerisinde kalıyor. ha bir alan var ilerde olduğu, o da kopya oyunları, back-up diyoruz kibarlıktan, fw yapıldıktan sonra kopyaları sorunsuz oynatması. burada sorun su, back-up oyun ile konsolun live denilen internet ortamına akarsanız ms sizi bir süre sonra banlıyor. konsolunuz ile bir daha internete baglanamıyorsunuz. en fazla eski back-up oyunları oynayabilirsiniz.

360'ta kopya oyun oynamanın böyle bir bedeli var. lakin işe yarar bir gerçek olduğunu da inkar edemeyiz. 8-10 liradan tonla oyun alınabiliyor, bir ayda 10 baba oyunu alıp 3 ay eve kapanabilirsiniz. maliyet çıkar. yalnız bu uzun vadede ne kadar sürer bilinmez. oyun şirketleri kopya oyun nedeniyle yavaş yavaş ps3 e yöneliyorlar. ps3 ün ise kırılması hakkında bir haber yok. en iyimser tahminle 2009'un ortalarını bulabilecegini söylüyorlar. cell işlemci sistemi cok ozel bir yapıda. oyle basit bir lehimle kaynakla kopya oyun çalıştırtacak hale gelmesi imkansız. ayrıca blu-ray kopyalarının da astarı yuzunden pahalı gelmesi nedeniyle yaygınlasabilmesi en az 2 yıl sonra olabilir. tabi önce kırılması gerekiyor.

ps3 her acıdan donanımsal saglamlıgının karsılıgını alıyor. konsolun bozulması nerde ise imkansız, japonlar taş gibi saglam yapmışlar. en fazla bozulsa bozulsa blu-ray gözü bozuluyor, garantiden değişiyor. xbox 360'taki çok ısınmaya dayanamayan lehimlerin erimesine bağlı (-ürün ucuza mal olsun diye adi kalitede lehimlenmiş, kutu ise önce dıştan tasarlanmış, iyi soğutma olmadığından donanımın içindeki lehimlerin erimesine bağlı, geri dönüşümsüz bir hasar oluşuyor. buna 3 kırmızı diyorlar.-) oluşan geri dönüşümsüz 3 kırmızı gibi bir sonu yok. (gerçi microsoft yeni üretim partilerinde kaliteyi, soğutma imkanlarını artırarak bu kronik sorunu çözmeye çalışıyor ama tam aşılmış değil.) her gecen gun ps3 un lehine isliyor. blu-ray olayı onceleri garipsenmisti, abartı deniyordu ama sonrasında blu-ray'in ne kadar ileri görüşlülükle kondugu anlasıldı. şimdi high definition formatı savaslarında blu-ray zaferini ilan etmek üzere, çok az kaldı. konsolun bozulma sorunu olmadıgından, blu-ray bozulur gibi sacma sapan laflar da etmeyelim lütfen.

fiyatlarda ise ps3 gün be gün düşüyor. 360'ın ipini çeken bir unsurda bu. 40glık modellerin fiyatı nerde ise 500ytl oldu. vg chartz'a baktıgımızda ps3'ün satıs rakamının 9 milyonu geçtigini görüyoruz. 500 doların üstünde bir rakamla satılan, 1 yılını yeni dolduran, bomba oyunlarından hicbirini piyasaya sürmeyen bir konsol için inanılmayacak rakamlar.

http://www.vgchartz.com/

sonuçta en son detayı kendimden vereyim. her iki konsolda elimden geçti. birini sattım, "hangisini elinde tutuyorsun" diye soranlar, entry i bir daha okursa yanıtı kolayca bulacaktır. evet, kara yılan evin bir köşesinde, baş köşede, hemen yanımda bekliyor. 360'ın tek özlediğim yanı inanılmaz güzel gamepad'i. kopya oyun oynamaya mecbur değilseniz, 15 dakika sonra bırakılan oyunlarından yüzlercesini kapsayan bir arşiv düşünmüyorsanız, temiz, az, öz, sağlam oyunlu bir arşiv, sorunsuz bir konsol istiyorsanız son tavsiyem konsol işinde düne değil, bugün ve yarına yatırım yapmanız şeklindedir.

EDİT :
Ben Xbox öneririm daha rahat tek dezavantaj Türkçe olmaması ama yakında yaparlar bu arada ikisinde de wireless bağlantısı var
« Son Düzenleme: Haziran 21, 2011, 00:39:49 öö Gönderen: Thecollector »

Çevrimdışı berbat88

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Haziran 21, 2011, 00:43:57 öö »
aklım karıştı :( bu yazı çok eski fiyatları değişti ayrıcada ps3 ün henüz kırılmadığını yazmış burdaki adam şu anda kırıldımı ? o kişi anladığım kadarıyla bunları 2008 in sonlarında yazmış o gün olmayıpda bu gün olan bir çok değişiklik var .

Çevrimdışı Thecollector

• Daimi Üye
  • İnsan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Haziran 21, 2011, 00:45:06 öö »
Bende yeni farkettim Playstation kırılamadı hala xbox360 alayına

Çevrimdışı Thecollector

• Daimi Üye
  • İnsan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : Haziran 21, 2011, 00:46:18 öö »
İnternette neredeyse okumadığım sayfa kalmadı bu konu hakkında. Ama bende sonunda kararımı verdim.
Bazı arkadaşlar zarar etmemek için ülkemiz pazarına girmediğini yazmışlar microsoftun.Sebebi de korsan oyunmuş.
Ama dikkat edin artık insanımız da korsanın emek hırsızlığı olduğunu anlamaya başladı ve artık orjinale alışıyoruz.Sony bence bize bunu kazandırdı.O da kolaya kaçıp girmez ve dikkate bile almazdı.
Gerçi ülkemizde şöyle bir durum var bu oyunları,konsolları ancak iş hayatına geçince edinebiliyoruz.Yoksa harçlıklarımızla almak ve özellikle öğrenciyken bunları almak çoğumuz için güç.Onun için kendi paramızı kazandıktan sonra böyle şeylere yönelebiliyoruz.
Bende onun için orjinalden sapmayacağımı söylemiştim.Çünkü ucunda emek var.
Evet bence microsoft 75-80 milyonluk bir ülkeyi görmezden geliyor.Çok fazla vergi,korsan oyun piyasası gibi sebeplerle tenezzül bile etmiyor,bu pazara girmeyi belki de gerekli görmüyor. An itibarıyla 41 ülkeye hizmet veriyor. Bize vermediği hizmeti koreye,honkonga,meksikaya,arabistana veriyor.Peki oralarda korsan yok mu?
Tabi ki var.Bizlere hep batıdan örnekler verilir.Gelişmişlik hep batıdaymış gibi sunulur.
Sanki en iyi teknoloji,en iyi üniversiteler...Her şeyin en iyisi Amerikada,Avrupada.
Ben Japonların görülmemeye çalışıldığını düşünüyorum.Yok sayılıyorlar tıpkı bizim gibi.
Gönül isterki bizim de yerli üretim konsolumuz olsun.
Ama şimdilik ben de arkadaşlarım gibi düşünüyor,tercihimi play stationdan yana kullanıyorum.(ps 3 320gb).
Her şey için teşekkürler arkadaşlar.

bak bu yeni bide bunu oku

alıntıdır(www.level.com.tr)

Çevrimdışı berbat88

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Haziran 21, 2011, 00:48:55 öö »
evet benimde tercihim ps3 den yana :) ama bu biraz daha yasal bilindik bir site korsan oyunlardan hiç bahsedilmemişo konuyada biraz daha giren bir yazıbulursan sevinirim .

Çevrimdışı ays

• Daimi Üye
  • Sorry For Party Fucking
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : Haziran 21, 2011, 02:14:59 öö »
benim tavsiyem xbox. ikisi de vardı ps3ü sattım gerek bile yok xbox varken :)
ps2 alınmaz atari al daha iyi
-yokum.

Çevrimdışı Thecollector

• Daimi Üye
  • İnsan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : Haziran 21, 2011, 02:24:08 öö »
Grafik farklı diyorlar ama ben fark göremiyorum :) Bazen farklı oluyor ama nadir Çok abartıyorlar

Çevrimdışı By.GereDeLy

• Daimi Üye
  • fDnet
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : Haziran 21, 2011, 13:10:33 ös »
en iyisi xBox360 al o zaman herkesin dediğine göre.  ;)
21.10.2013