Nisan 28, 2024, 12:08:32 ös

Gönderen Konu: Lucid Dream , Astral Dream  (Okunma sayısı 6168 defa)

Çevrimdışı berbat88

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Lucid Dream , Astral Dream
« : Nisan 04, 2011, 17:55:29 ös »
bu gün başka forum sitelerinde tartışılan bi konuyu gördüm ordada biraz tartışdık şimdide buraya konu açayım dedim . öncelikle Lucid Dream kısacana rüyanızı kontrol etmek yani rüyada istediğiniz şeyi yapmak ( yalnış anlaşılmasın gerçek hayatttaki gibi mesela ışınlanmak dan bahsetmiyorum ). Herkez rüyalarını bir film gibi gördüğünü söyler ama bende hiç bir zaman böyle bir şey olmadı :/ her zaman için ya rüyada olduğumu anlarım yada kendimi kontrol edebilirim .Astral dream ise basit bir şekilde bilinçli Karabasan halidir , bunun teknikleri internette yazar. yok bunlar saçma sapan şeyler boşuna uğraşmayın flaan demeyin bir deneyin de görelim :) . ha birde unutuyordum Paranormal Activity die bir film var yasaklanmışdı zannediyorum konusunu okursanız anlarsınız bu filmide ciddi bir hastalığınız yoksa veya hamileyseniz şahsen tavsiye etmem :) . benim sorduğum tartışmak istediğim siz rüyalarınızı nasıl görüyorsunuz kendinizi kontrolk edip istediğiniz zaman uyanabiliyormusunuz ?
« Son Düzenleme: Nisan 04, 2011, 21:31:36 ös Gönderen: berbat88 »

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Lucid Dream , Astral Dream
« Yanıtla #1 : Nisan 04, 2011, 18:39:55 ös »
Ben şahsen bi yerden filan düşüyorsam veya ölüm tehlikesi varsa kendimi uyandırıyorum.  Uyanamasam nolur bilmiyorum  deneyip görmek lazım :P

Çevrimdışı Equando

• Daimi Üye
  • 7 books, 7 days, 7 chances
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Nisan 04, 2011, 18:51:15 ös »
Astral seyahat hakkında internette yalan yanlış bir sürü bilgi var.Bu konuda birçok insandan daha fazla bilgi sahibi olduğumu düşünüyorum.
Boğaz ağrım ve baş ağrım geçince yazmaya çalışırım.

Çevrimdışı berbat88

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Nisan 04, 2011, 21:23:29 ös »
Astral seyahat hakkında internette yalan yanlış bir sürü bilgi var.Bu konuda birçok insandan daha fazla bilgi sahibi olduğumu düşünüyorum.
Boğaz ağrım ve baş ağrım geçince yazmaya çalışırım.
geçmiş olsun ...

Çevrimdışı okanbjk74

• Moderator
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Nisan 05, 2011, 19:40:30 ös »
Ben bu konuyla ilgili yaklaşık 3 senedir bilgi sahibiyim. "Lucid Rüya" tanım olarak bilinçli rüya denilebilir. Herşey hayal ürünü ama senin olan bitenden haberin var. Ne düşünürsen ne istersen olur. "Astral Seyahat" ise astral bir bedenle birnevi ruhun bedenden ayrılması olayıdır. Bu olayın "Lucid Rüya"dan farkı herşey gerçek zamanın akıp gittiği süre içerisinde gerçekleşir. Dışarıda gezen insanlar, evler, arabalar hayal ürünü değil dışarıdaki yaşanan olaylardır. Ruhunuzla uçup dolaşabilirsiniz. Düşünce ile astral'in ileriki seviyelerinde gitmek istediginiz heryere gidebilirsiniz.

Eğer sormak istediginiz yada öğrenmek istediginiz birşeyde yardımcı olabilirm bu konuda.

Çevrimdışı berbat88

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Nisan 05, 2011, 20:20:52 ös »
dışardakilerin hayal ürünü değilde gerçek olduğunu ilk defa duyuyorum çok ilginç

Çevrimdışı Equando

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Nisan 05, 2011, 20:26:41 ös »
Normalde farklı bir şekilde dolaşmak gibi düşün.

Çevrimdışı ziyaretci

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Nisan 05, 2011, 21:01:29 ös »
paranormal activity film zaten gerçek değil ki.sadece oyuncuların hiç tanınmamış olması gerçekçi kılmış sadece filmi.karabasan ise beyinle alakalı bişi.normalde uyku felcide herkes karabasan diyor.beynin uyanmasına rağmen bedenin halen uykuda kalması olayı gibi bi halt.buda işte bazen sanrılar görmeye sebep olur.fazla korkacak bir şey değil heralde :D

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Nisan 05, 2011, 21:31:04 ös »
Ben bu konuyla ilgili yaklaşık 3 senedir bilgi sahibiyim. "Lucid Rüya" tanım olarak bilinçli rüya denilebilir. Herşey hayal ürünü ama senin olan bitenden haberin var. Ne düşünürsen ne istersen olur. "Astral Seyahat" ise astral bir bedenle birnevi ruhun bedenden ayrılması olayıdır. Bu olayın "Lucid Rüya"dan farkı herşey gerçek zamanın akıp gittiği süre içerisinde gerçekleşir. Dışarıda gezen insanlar, evler, arabalar hayal ürünü değil dışarıdaki yaşanan olaylardır. Ruhunuzla uçup dolaşabilirsiniz. Düşünce ile astral'in ileriki seviyelerinde gitmek istediginiz heryere gidebilirsiniz.

Eğer sormak istediginiz yada öğrenmek istediginiz birşeyde yardımcı olabilirm bu konuda.

Bu konuda hiç bilgi sahibi değilim. Çok da ilgimi çekmiyor açıkçası ama 6-7 yaşlarındayken bu tür olaylar geliyordu başıma. Uyurken ruhumun bedenimden ayrıldığını sonra evin içinde dolaşmaya başladığını hatta dışarıya çıktığımı hatırlıyorum ve dediğin gibi herşey gerçek zamanlıydı, yoldaki su birikintisine bastığımı, direk lambalarının yolu aydınlattığını vs çok iyi hatırlıyorum. O zaman ufağım tabi derinlemesine düşünmedim bu olayların aslını, hatta şimdi düşündüğümde pek hatırlayamıyorum da neler olduğunu.

Çevrimdışı berbat88

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Nisan 05, 2011, 22:44:32 ös »
paranormal activity film zaten gerçek değil ki.sadece oyuncuların hiç tanınmamış olması gerçekçi kılmış sadece filmi.karabasan ise beyinle alakalı bişi.normalde uyku felcide herkes karabasan diyor.beynin uyanmasına rağmen bedenin halen uykuda kalması olayı gibi bi halt.buda işte bazen sanrılar görmeye sebep olur.fazla korkacak bir şey değil heralde :D
benim bildiğim uyurken kaslar çalışmaz ve o nedenle insan bağıramaz kabus görmeklede birleşince bu karabasan olayı çıkıyor işte ortaya , ama sadece bi tahmin .

Bide bu astral yolculuğun gerçek zamanlı olacağını pek fazla zannetmiyorum bunların psikolojik olması ve bunları bizim kendimizin beynimizde kurgulama ihtimali yok mu hiç ?

Çevrimdışı Equando

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : Nisan 05, 2011, 22:57:06 ös »
benim bildiğim uyurken kaslar çalışmaz ve o nedenle insan bağıramaz kabus görmeklede birleşince bu karabasan olayı çıkıyor işte ortaya , ama sadece bi tahmin .

Bide bu astral yolculuğun gerçek zamanlı olacağını pek fazla zannetmiyorum bunların psikolojik olması ve bunları bizim kendimizin beynimizde kurgulama ihtimali yok mu hiç ?
[Şaka Yok]
Benim bir sevgilim vardı.  a_rtist
Gece yatarken giydiklerimin rengini söylemişti bana.

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : Nisan 05, 2011, 23:05:50 ös »
olayı aslında tamamen beyninle yapıyorsun sadece beynini kullanarak ruhunu serbest bırakıyorsun sonra kalbinin götürdüğü yere ama tabi o kadar kolay değil 2-3 yıl çalışıp yapamayan var bi de bu ruh ayrılma olayından sonra ruhlar boyutuna geçiyorsun büyük olasılık cin ya da diğer o boyutta yaşayan varlıkları görebilirsin eğer cidden korkun varsa hiç yapmayı deneme bile

Çevrimdışı Equando

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : Nisan 05, 2011, 23:12:46 ös »
İnternette dolanan en büyük yalan ölüm riskidir.
Astral seyahatte herhangi bir ölüm riski yoktur.İstediğiniz gibi korkmadan deneyebilirsiniz.Ama api'nin de dediği gibi normal yaşantınızı etkileyecek derecede korkuyorsanız önermiyorum.

Çevrimdışı okanbjk74

• Moderator
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #13 : Nisan 06, 2011, 10:45:47 öö »
Bu konuda hiç bilgi sahibi değilim. Çok da ilgimi çekmiyor açıkçası ama 6-7 yaşlarındayken bu tür olaylar geliyordu başıma. Uyurken ruhumun bedenimden ayrıldığını sonra evin içinde dolaşmaya başladığını hatta dışarıya çıktığımı hatırlıyorum ve dediğin gibi herşey gerçek zamanlıydı, yoldaki su birikintisine bastığımı, direk lambalarının yolu aydınlattığını vs çok iyi hatırlıyorum. O zaman ufağım tabi derinlemesine düşünmedim bu olayların aslını, hatta şimdi düşündüğümde pek hatırlayamıyorum da neler olduğunu.
Küçükken benimde başıma geldigini hatırlıyorum. Ruhumla uçtugumu filan. Ama gerçek olup olmadıgını çok az hatırlarım hatta hiç hatırlamıyorum denilebilir.

İnternette dolanan en büyük yalan ölüm riskidir.
Astral seyahatte herhangi bir ölüm riski yoktur.İstediğiniz gibi korkmadan deneyebilirsiniz.Ama api'nin de dediği gibi normal yaşantınızı etkileyecek derecede korkuyorsanız önermiyorum.
Zaten bana bu konuda en gülünç gelen tarafı ölüm. Eğer bunu denedikten sonra birdaha uyanamayacagınızı sanıyorsanız paniğe kapılmayın. Böyle birşey yok. Astral'in riskini; gece gözlerinizi kapatıp uykuya daldıgınızda açabileceginiz ne kadar risk taşıyorsa Astral'inde ölüm riski o kadardır.
Ruhunuzun bedenden çıkma olayından sonra ruhnunuzla bedeniniz arasında "Gümüş Kordon" denilen bir bağ ile birbirine bağlıdır. Bu bağ çok parlak(neon tarzı) bir mavi oldugunu söylerler. Bu bağ siz nereye giderseniz gidin ruhunuzla bağlı olacaktır. Kopma riski yoktur. Bu bağ sadece ölüm esnasında kopar.
« Son Düzenleme: Nisan 06, 2011, 10:47:21 öö Gönderen: okanbjk74 »

Çevrimdışı Equando

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : Nisan 06, 2011, 12:04:39 ös »
Taksit taksit yazdığımın farkındayım ama söylemeden geçemeyeceğim.
Astral seyahat denen şey 5-10 yaşları arasında daha rahat yapılıyor.Sizlerin de küçükken yapmanız doğal.Stres vb. faktörler astral seyahat'in en büyük engeli.Beynin rahat olması lazım.