Mayıs 11, 2024, 00:00:46 öö

Gönderen Konu: Kontrolleri TAMAMEN Özelleştirme?  (Okunma sayısı 3006 defa)

Çevrimdışı kiziroğlumustafa

• Profili Görüntüle
Kontrolleri TAMAMEN Özelleştirme?
« : Ekim 06, 2010, 18:23:07 ös »
Herkese iyi günler.

Arkadaşalar bu Fifa 2011 kontrolleride PES inki gibi olmuş. Ben buna alışık değilim.

Ben Eski fifa daki gibi. İstiyorum. Ayarlayacağım tuşun karşısında X-Y -A-B falan yazmasın.

Trough ball- Pass- Pace control yazsınki ben kendime göre ayarlayayım.

Bunun dışında. Ben adamdan Lshift ile hareket yapmak istiyorum. Son olarak Tuşlar 2 kere ayarlanmıyor. Örneğin;
Top kapmayı Q yaptım Adam kaçırmayı da Q yapacam olmuyor. Zaten hangisi adam kaçırma anlıyamaıyorum. Ben yanında ne yin ne olduğunu yazmasını istiyorum

Umarım derdimi anlatabilmişimdir.
Bunun çözümü var sa lütfen yardım edin. Bunu çözen arkadaştan ALLah razı olsun!!!!

Teşekkürler.

• Profili Görüntüle
Ynt: Kontrolleri TAMAMEN Özelleştirme?
« Yanıtla #1 : Ekim 06, 2010, 23:26:12 ös »
Tamam. Peki bazı şeyleri ayarladım fakat hala bir sorunum.
TEk sorun
Bunu bulun yeter.

Şimdi Hareket yapmak için Shift+Ne ayarlıyorsanız dörttane tuş var onlara basmanız lazım.
Ben bunu shift+ Yukarı, aşağı, sağ, sol yapmak istiyorum. Fakat yapınca Sağ sola gidişler de kayboluyor.

Hareket ve sağ sol tuşlarını aynı yapmak istiyorum kısacası

Bunu bulandan allah razı olsun.

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Ekim 07, 2010, 16:19:24 ös »
oyun xbox oyunu ile aynı olduğu için shiftle hareket imkansız 2,4,6,8 tuşları game pad teki hareket tuşunun yerine geçiyor ama joystick ile yapılan yumuşak hareketleri yapamıyorsun. bir joystick al bence

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Ekim 07, 2010, 17:00:27 ös »
Game pad var da. GamePad ucuzlardan. Onda da anolog tuş yok.

Ama bunun bir yolu olmalı çok saçma yapmışlar. PC için oyun çıkarıyorsunuz. Klavye ile hareketleri kısıtlıyorsunuz. Saçma. Tamam gamepad ayarlarıda koyun. Fakat klavye ile oynamayı zorlaştırmanın alemi yok.

Bence bir yolu olmalı. Zaten hareketleri yapmamız için shifte basmak gerekiyor. Shifte basmadan 2,4,6,8 e bassak bile hareket yapmıyor.
Shift ve yön tuşlarına bastığımızda hareket yapması mantıklı. Yani Shift+Yöntuşları 2,4,6,8 yerine geçebilir.

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Ekim 07, 2010, 18:29:31 ös »
bak bu sene yapılan şey aslında harika oldu.Sen istiyorsun ki fifa 10 daki kalas hareketler yine olsun fakat senin isteğini yapınca oyunun şuanki yumuşak ve gerçekçi hali gidiyor tren rayında gibi giden sadece 8 yön görebilen oyuncuların oluyor onlar öyle yapınca da oyunda hiçbir gelişme olmuyor çünkü son 4 senedeki (fifa 11 hariç) tüm fifalarda kullanılan kalas oyun motoru klavye için yapılabilecek en iyi oynanabilirliği sağlıyordu ama oyun kalas gibi olduğundan kimse beğenmiyordu.adamlar bu sene zaten konsolda harikalar yaratan oyunu getirmişler onun üzerinde düzenleme yapsalardı oyun sistemi eskiye dönecekti açıkçası bana göre klavye de oynamak zaten olmaması gereken bir olaydı çünkü zordu gerçekçi bir futbol oyununu klavye ye uyarlamak onlar böyle yaptı gayette güzel oldu bence git analogu olan bir game pad al hatta mümkünse xbox 360 game pad al microsoftunki 100 lira ama diğer markaların 25-30 lira arasında değişen fiyatları var al hayatını yaşa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Ekim 07, 2010, 20:07:48 ös »
Tamam. Kabul doğru. Önceki oyunlar gerçekten de çok kötü idi. Ben de beğenmiyordum.
Ama yinede klavye de böyle zorlaştırmanın alemi yok. Sonuçta PC oyunu.

Zaten, Siz klavyede 2.4.6.8 tuşları ile hareket yapacak olsanız dahi Shift tuşuna basmak zorundasınız.
Bu durumda sağ elinizi yön tuşlarından çekmelisiniz ki Hareket yapasınız. Yani;

Hareket yapmaya başladığınız anda bir diğer deyişle elinizi shifte koyduğunuz anda --hareket yapmak için-- Yön tuşlarının hiç bir anlamı kalmıyor.
Fakat 2,4,6,8 tuşları ile hareket yaptıktan sonra Yön tuşlarına basmanız bir  hayli zor.

Onun için shifte basıldığında zaten yön tuşları işlevini kaybediyor. İşlevini kaybedeceğine shift+yön tuşları hareket olsa daha mantıklı olurdu bence.