Nisan 27, 2024, 18:34:50 ös

Gönderen Konu: Birbirimizi Kandırıryoruz...  (Okunma sayısı 15436 defa)

Çevrimdışı sinek

• Profili Görüntüle
Ynt: Birbirimizi Kandırıryoruz...
« Yanıtla #15 : Ağustos 29, 2008, 19:41:19 ös »
İsteyen oyanar istemeyen oynamaz , beğenen beğenir beğenmeyen beğenmez kime ne? Herhes fikrini söylemekte serberst. Forumlar bundan başka neye yarar. Ben Fifa 97'den beri Fifa oynarım. Bundan sonra da oynamaya devam edecem. Ayrıca arkadaşlarımın ve internette okuduğum yorumların etkisiyle Pes 6 aldım. Oynayınca beğenmedim ve uzunca bir süre daha almamaya karar verdim. Şimdi ben beğenmedim diyorum diye Pes'i aşağalamış mı oluyorum. Sevmiyorum oymamıyorum seven varsa alır oynar sevmeyen oynamaz bu kadar basit. Bundan kime ne?

Çevrimdışı Barguti

• FifaDelisi
  • Dıd dırı dıd Dıd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : Ağustos 30, 2008, 00:52:42 öö »
@sinek güzel belirtmiş , isteyen oynar istemeyen oynamaz. Ben sadece EA bizi kandırdı ! olayına karşıyım. Niye kandırsın ki ; onlar bu işin ticaretini yaptı ve başardılar. Sanırım 3 sene içinde Konami Pes'i pc için geliştirmeyi bırakır.

Bana kalırsa Pes 2004 ile Pes 2008 arasında pek bir değişiklik yok. Yine atari oyunu yine atari oyunu. Tüm gerçekçiliği adamın ağzından çıkan buhara , sayısı gerekmeyen saç modeline nasıl yatırırsınız. Pes ne zaman Fifa gibi skor board yapabildi . 2004'te beğenmemiştim 4 sene sonrada beğenmedim. Demek ki birşeyler kendini tekrar ediyor.

Ama görüş bunların hepsi sadece. Ve insanlar görüşlerini birilerini aşağı almak ya da kendini ve ya kendinden tarafa olanları kayırmak amaçlı yapmamalı. Ben şu şu şu sebepten dolayı Fifa'yı beğenmiyorum , EA SPORTS firma olarak bunları yaparsa iyi bir oyun olurdu şeklinde ki bir beyan daha yerini bulur. Senin ki kara benim ki kara şeklinde başlamanın da pek bir lüzumu yok.

Dediğim gibi yıllarca fifa satabilmek için sistem gereksinimleri aşağıda tuttu. Ama donanımda standartlar yavaştan yükselme dönemindeyken onlarda zamanında iyi bir hamle ile atak yaptılar. Çünkü bir çok oyuncu <mesela ben> donanım konusunda yenilenmeye gidicek. Bunu Fifa için yapmıcam belki Mafia II için GTA IV için yapıcam ama EA zamanla konusunda hatalı davranmadı. Ve next-gen kullandık deyip az bir yol kat ediceğini pek sanmıyorum.

Bu yüzden senenin kendini tekrarlayan oyunu tahminimce Pes olucak.

Ama gözüm ikisinde de değil. Sabırsızlıkla Mafia'yı bekliyorum. Yıllardır oynadığım ve hayranı olduğum ilk oyundan sonra beni tekrar yeni birşeyler almaya zorlucak tek oyun Mafia olur çünkü.

Don Barguti saygılarını sunar!

Çevrimdışı Astenic`

• Daimi Üye
  • Creeping Death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : Ağustos 30, 2008, 08:40:19 öö »

Ama gözüm ikisinde de değil. Sabırsızlıkla Mafia'yı bekliyorum. Yıllardır oynadığım ve hayranı olduğum ilk oyundan sonra beni tekrar yeni birşeyler almaya zorlucak tek oyun Mafia olur çünkü.

Saygılar ..

Aynen bende Mafia'yı oynadım uzunca ve merakla 2.serisini bekliyorum...

Çevrimdışı henege

• Daimi Üye
  • uzun bir aradan sonra!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : Ağustos 30, 2008, 10:02:15 öö »
@sinek güzel belirtmiş , isteyen oynar istemeyen oynamaz. Ben sadece EA bizi kandırdı ! olayına karşıyım. Niye kandırsın ki ; onlar bu işin ticaretini yaptı ve başardılar. Sanırım 3 sene içinde Konami Pes'i pc için geliştirmeyi bırakır.

Bana kalırsa Pes 2004 ile Pes 2008 arasında pek bir değişiklik yok. Yine atari oyunu yine atari oyunu. Tüm gerçekçiliği adamın ağzından çıkan buhara , sayısı gerekmeyen saç modeline nasıl yatırırsınız. Pes ne zaman Fifa gibi skor board yapabildi . 2004'te beğenmemiştim 4 sene sonrada beğenmedim. Demek ki birşeyler kendini tekrar ediyor.

Ama görüş bunların hepsi sadece. Ve insanlar görüşlerini birilerini aşağı almak ya da kendini ve ya kendinden tarafa olanları kayırmak amaçlı yapmamalı. Ben şu şu şu sebepten dolayı Fifa'yı beğenmiyorum , EA SPORTS firma olarak bunları yaparsa iyi bir oyun olurdu şeklinde ki bir beyan daha yerini bulur. Senin ki kara benim ki kara şeklinde başlamanın da pek bir lüzumu yok.

Dediğim gibi yıllarca fifa satabilmek için sistem gereksinimleri aşağıda tuttu. Ama donanımda standartlar yavaştan yükselme dönemindeyken onlarda zamanında iyi bir hamle ile atak yaptılar. Çünkü bir çok oyuncu <mesela ben> donanım konusunda yenilenmeye gidicek. Bunu Fifa için yapmıcam belki Mafia II için GTA IV için yapıcam ama EA zamanla konusunda hatalı davranmadı. Ve next-gen kullandık deyip az bir yol kat ediceğini pek sanmıyorum.

Bu yüzden senenin kendini tekrarlayan oyunu tahminimce Pes olucak.

tebrik ederim ben de pes in pes 2004 le 2008 in hiçbir farkı olmadığını düşünüyorum(ps2 oynuyom ama ona bile azıcık bişi katmadılar)
uzun bir aradan sonra!

Çevrimdışı Insect

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : Ağustos 30, 2008, 12:32:25 ös »
ben pes 2004 ü bilmem.2002 den beri fifa oynarım pes 2008 i aldım daha eğlenceli geldi.Benim fikrim bu. ;)

Çevrimdışı Barguti

• FifaDelisi
  • Dıd dırı dıd Dıd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : Ağustos 31, 2008, 01:11:52 öö »
zevkler tartışılmıyor işte bu yüzden @spider_fb. mafia başka ama valla loto çıkıcak olsa mafya çıkıcak olduğu kadar sevinmem ya xD

Çevrimdışı Insect

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : Ağustos 31, 2008, 17:58:41 ös »
hasanovic eleştiriye açık ol biraz ben sert çıkıyolar die kızıorm sen napıosun  >:(   doru söylüyolarmış.

PESİNİ DE AL GİT!

:D :D :D                       Şaka yapıyorum.Ama biraz eleştiriye açık ol.

Ben bu tür yorumlara çok maruz kaldım ama sen harbiden hakettin ne diyim.
« Son Düzenleme: Eylül 01, 2008, 17:33:35 ös Gönderen: spider_fb »

Çevrimdışı NiGHTMaRe

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : Eylül 02, 2008, 02:32:36 öö »
   Arkadaşlar PES oynanış bakımından harika bir oyun.Tamam belki lisans olayı yok bazı ligler eksik.
   2005ten beri kendini geliştiremedi FIFA bana göre.Gerçekten FIFA çıkmadan önce balon gibi şişiriliyordu videolarında.2006dan sonra sadece temaları ve soundtracklerini değiştirdi FIFA.Bilgisayara karşı oyunu tam bir faciaydı FIFA 2008de.Top balon gibiydi zaten.Şut çek uçsun misali :)

Çevrimdışı cartcurt

• Daimi Üye
  • Acces denied
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : Eylül 02, 2008, 10:13:34 öö »
   Arkadaşlar PES oynanış bakımından harika bir oyun.Tamam belki lisans olayı yok bazı ligler eksik.
   2005ten beri kendini geliştiremedi FIFA bana göre.Gerçekten FIFA çıkmadan önce balon gibi şişiriliyordu videolarında.2006dan sonra sadece temaları ve soundtracklerini değiştirdi FIFA.Bilgisayara karşı oyunu tam bir faciaydı FIFA 2008de.Top balon gibiydi zaten.Şut çek uçsun misali :)
Gerçekçi oynanış serisini kullanmayı denedin mi ?

Çevrimdışı yolcu03200

• Daimi Üye
  • www.yolcu.biz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : Eylül 02, 2008, 10:31:05 öö »
doğrusunu söylemekk gerekkkkkkirse bu sene pes oynanış bakımından daha iyiydi
ama pes 09 un tek avantajı kadroların yenilenmesi olacak bence
fifadan biraz umutluyum
inşallah şişirilme yapmamışlardır
“Onlar sanıyorlar ki, biz sussak mesele kalmayacak.
Hâlbuki biz sussak, tarih susmayacak.
Tarih sussa, hakikat susmayacak

Çevrimdışı NiGHTMaRe

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : Eylül 02, 2008, 11:30:00 öö »
Gerçekçi oynanış serisini kullanmayı denedin mi ?
Hepsi aynı arkadaşım ya kaç tane topa dokunsan havaya uçar?Kariyerde 90 üstü takım kurdum top alamadım adamlardan ya.Bunun bir izahı var mıdır?Sen kaç defans gördün top gelince rakibin önünü açan.FIFAnın hataları saymaklar bitmeeeez

Çevrimdışı cartcurt

• Daimi Üye
  • Acces denied
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : Eylül 02, 2008, 11:39:44 öö »
Arkadaş, dediğim yamayı yükleyince oyunun oynanabilirliği daha iyi hale geldi. Bende böyle oldu. Ne defans adamın önünü açar oldu, ne her direğe çarpan top dışarı çıkar oldu.

Çevrimdışı henege

• Daimi Üye
  • uzun bir aradan sonra!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : Eylül 02, 2008, 12:55:40 ös »
Hepsi aynı arkadaşım ya kaç tane topa dokunsan havaya uçar?Kariyerde 90 üstü takım kurdum top alamadım adamlardan ya.Bunun bir izahı var mıdır?Sen kaç defans gördün top gelince rakibin önünü açan.FIFAnın hataları saymaklar bitmeeeez

pes 2008 de kaleciler rakipten resmen gol yemek istiyolar çaprazdan gidince rakip,kaleci autu tutuyo gelen topta topa diil başka yere gidiyo peste de çok hata var
uzun bir aradan sonra!

Çevrimdışı NiGHTMaRe

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : Eylül 02, 2008, 20:27:53 ös »
pes 2008 de kaleciler rakipten resmen gol yemek istiyolar çaprazdan gidince rakip,kaleci autu tutuyo gelen topta topa diil başka yere gidiyo peste de çok hata var
PESte de hata var ama FIFAdaki gibi salakça hatalar değil...

Çevrimdışı Astenic`

• Daimi Üye
  • Creeping Death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : Eylül 02, 2008, 20:34:05 ös »
PESte de hata var ama FIFAdaki gibi salakça hatalar değil...
Hiç bir şekilde bugüne kadar bu oyun salakça bu oyun aptalca demedim..Seninde demeye hakkın yok :) Salakça gelebilir ama aşağılaman gerekmez böyle toplumsal bir ortamda..O mesajı söyle değiştir istersen..
"PESte de hata var ama FIFAdaki gibi hatalar değil..."
Hatta örneklendirmeni istiyoruz ne tür hatalar acaba :)