Mayıs 11, 2024, 10:27:59 öö

Gönderen Konu: Fifa 12 Ligler, Takımlar , Statlar  (Okunma sayısı 12910 defa)

Çevrimdışı Yağız!

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fifa 12 Ligler, Takımlar , Statlar
« Yanıtla #15 : Eylül 06, 2011, 11:58:55 öö »
Dünya sıralaması falan geçin bunları :) IFHHS, UEFA'nın resmi kurumu değil, verilerini doğrulayan bir kurumda yok.

Suç aranıyorsa kendi takımınızın yönetiminde arayın, marka değerini hiçe sayan yönetiminizde.
Lig 1 Galatasaray Menajeri

Çevrimdışı By VeNoM

• Daimi Üye
  • Bilişim Öğrencisi
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #16 : Eylül 06, 2011, 14:58:32 ös »
Ne federasyona sahip olduk arkadaşlar herkes ateş püskürtüyor. Böcük yani Alp'in yorumlarına katılıyorum ama işi zorlaştıran federasyondu. Her yıl federasyon lisansları toplar EA Sports'a iletirdi, ama yeni federasyon kıçını kaldırma girişiminde bulunmadı. En büyük örneği Fenerbahçe'nin men edilmesi. Daha ortada fol yok yumurta yok salla sepeti düşssün yumurtalar ama sepete birşey olmasın ihsiyatı ile iş yapmak yanlıştır. Federasyona göre en nihayetinde bu bir "oyun" gibi görünse de bu "oyunu" dünyanın her yerinde insanlar oynuyor.
Türkiye Ligindeki takımlarımız bu yıl çok iyi ve güzel transferler yapmışken bu işimize taş koyma olayı çok kötü oldu. Bir Quaresme bir Almeida bir Alex bir Gökhan Gönül bir Elmander bir Ufjlasi bir Burak bir Adrian bir Vederson bir Kirita bunları haketmedi. Herşeyi geçtim bu taraftar bu TÜRK milleti ne böyle bir federasyonu ne böyle play-off sistemini ne de fifa 12 den ihraç edilircesine, TÜRK futboluna rest çekilircesine yok sayılmayı kesinlikle haketmedi.

Çevrimdışı By.GereDeLy

• Daimi Üye
  • fDnet
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #17 : Eylül 06, 2011, 15:09:55 ös »
Ne federasyona sahip olduk arkadaşlar herkes ateş püskürtüyor. Böcük yani Alp'in yorumlarına katılıyorum ama işi zorlaştıran federasyondu. Her yıl federasyon lisansları toplar EA Sports'a iletirdi, ama yeni federasyon kıçını kaldırma girişiminde bulunmadı. En büyük örneği Fenerbahçe'nin men edilmesi. Daha ortada fol yok yumurta yok salla sepeti düşssün yumurtalar ama sepete birşey olmasın ihsiyatı ile iş yapmak yanlıştır. Federasyona göre en nihayetinde bu bir "oyun" gibi görünse de bu "oyunu" dünyanın her yerinde insanlar oynuyor.
Türkiye Ligindeki takımlarımız bu yıl çok iyi ve güzel transferler yapmışken bu işimize taş koyma olayı çok kötü oldu. Bir Quaresme bir Almeida bir Alex bir Gökhan Gönül bir Elmander bir Ufjlasi bir Burak bir Adrian bir Vederson bir Kirita bunları haketmedi. Herşeyi geçtim bu taraftar bu TÜRK milleti ne böyle bir federasyonu ne böyle play-off sistemini ne de fifa 12 den ihraç edilircesine, TÜRK futboluna rest çekilircesine yok sayılmayı kesinlikle haketmedi.
ne konuştun bee vallaha kanım dondu resmen  :'(
21.10.2013

Çevrimdışı By VeNoM

• Daimi Üye
  • Bilişim Öğrencisi
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #18 : Eylül 06, 2011, 15:40:41 ös »
gercekler acidir, dost aci soyler.

Çevrimdışı Insect

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : Eylül 06, 2011, 17:32:08 ös »
Alıntı
Alp o anlık hırsla dediğini düşünüyorum bunları. Dediklerinden sanki herşey normalken mükemmel federasyonumuz lisansları vermiş ea sadece gs yi kabul etmiş imajı çıkıyor. Açıkçası böyle bir olay olsa almazdım zaten orjinal. Ama şu anki durum ne? Uefa "biz atarsak kötü olur" dedikten sonra bizi atan federasyonumuz var. Avrupaya gidemediği halde şampiyon olan bir takım , avrupaya gittiği halde şampiyon olmayan bir takım , türkiye kupasını aldığı halde hala sevinemeyen bir takım , başlamasına günler kala hiçbir şeyin net oladığı bir ligimiz var. Ea'nın yaptığı mantıklı. Doğru değil belki ama mantıklı. Açıkçası ben eadan gelen "oyunda bi galatasaray var mis mis" açıklamasından sonra farklı bi olay beklemiyordum. Ama avrupanın en yeni ve en güzel statlarından TT Arenanın olmamasına şaşırdım. Sonuç olarak bok gibi bir federasyon varken çok parlak birşey beklemiyordum ben. Üzüldüm ama şaşırmadım.

Alper Uefa'nın Beşiktaş ve Trabzonspor'a yönelik hiçbir tavrı yok.
Platini'nin son açıklamasını duydun mu bilmiyorum. "Soruşturma bittiğinde herkes Şampiyonlar Ligi'ne neden sadece Fenerbahçe'nin alınmadığını görecek " dedi.Bu ne demek ? Trabzon ve yine bir UEFA organizasyonunda yer alan Beşiktaş'ın suçsuz olduğu demek.
Bu takımlarımızın eklenmeyip Kore Ligi gibi abuk subuk enteresan enteresan liglerin eklenmesi benim canımı sıkan.Ligin eklenmemesi zaten Aydınlar'ın suçu,ama suçsuz bir Beşiktaş ve Trabzonspor'un,25 milyon taraftarı olan bir Fenerbahçe'nin eklenmeyip izlenme oranlarını toplasan bu ülkedeki derbi maçlarının yarısını bulmayacak ligleri eklemek bence çok rahat bir şekilde bize yapılmış bir çifte standart.Bunun üzerine gidip tıpış tıpış orjinal alırsanız adamlar ekleme gereği duymaz zaten bundan sonra böyle kalır.

Ama TFF en doğrusunu yaptı diyen arkadaşa sinirlendim ben sadece.Lisans hakkını klüplere bırakmak TFF Tarihinin en boktan kararıydı.Savunulabilecek hiçbir tarafı olduğunu da düşünmüyorum

Çevrimdışı By VeNoM

• Daimi Üye
  • Bilişim Öğrencisi
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #20 : Eylül 06, 2011, 17:36:58 ös »
En komik yanı da bu olay en çok pes 12 ye yaradı. :D

Çevrimdışı By.GereDeLy

• Daimi Üye
  • fDnet
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #21 : Eylül 06, 2011, 19:28:04 ös »
En komik yanı da bu olay en çok pes 12 ye yaradı. :D
gerçekten ya zaten adamlar 3 takım koyuyodu bu sene fifa 1 takım koyacak pes daha çok oynanır demi  s_hocked
21.10.2013

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : Eylül 06, 2011, 20:07:07 ös »
Alper Uefa'nın Beşiktaş ve Trabzonspor'a yönelik hiçbir tavrı yok.
Platini'nin son açıklamasını duydun mu bilmiyorum. "Soruşturma bittiğinde herkes Şampiyonlar Ligi'ne neden sadece Fenerbahçe'nin alınmadığını görecek " dedi.Bu ne demek ? Trabzon ve yine bir UEFA organizasyonunda yer alan Beşiktaş'ın suçsuz olduğu demek.
Bu takımlarımızın eklenmeyip Kore Ligi gibi abuk subuk enteresan enteresan liglerin eklenmesi benim canımı sıkan.Ligin eklenmemesi zaten Aydınlar'ın suçu,ama suçsuz bir Beşiktaş ve Trabzonspor'un,25 milyon taraftarı olan bir Fenerbahçe'nin eklenmeyip izlenme oranlarını toplasan bu ülkedeki derbi maçlarının yarısını bulmayacak ligleri eklemek bence çok rahat bir şekilde bize yapılmış bir çifte standart.Bunun üzerine gidip tıpış tıpış orjinal alırsanız adamlar ekleme gereği duymaz zaten bundan sonra böyle kalır.

Ama TFF en doğrusunu yaptı diyen arkadaşa sinirlendim ben sadece.Lisans hakkını klüplere bırakmak TFF Tarihinin en boktan kararıydı.Savunulabilecek hiçbir tarafı olduğunu da düşünmüyorum
Anlaşabileceğimizi düşünmüyorum. Haksızsın demiyorum ama ea adına oyun yaptığı kuruluşun avrupa şubesine sormadan oyun yapamaz bence. Fenerbahçeyi attıran uefa eminim laf etmiştir biraz. Sonucu yapımcıda aramak saçma bence. Adamlarda bu olayın satışları düşürebileceğini biliyorlardır. Eğer biri "bunları almayın olum" demediyse neden almasınlar  suçsuz bir Beşiktaş ve Trabzonspor'u,25 milyon taraftarı olan bir Fenerbahçe'yi.
Şu tıpış tıpış olayı fazla sert olmamış mı yahu ? Orjinal alacak insanlara "u harfi ile ülke söyle" denilen ama usa demiyip utah diyen amerikalı muamelesi yapman yanlış.Önceden dediğim gibi eğer EA keyfi bir almamazlık yapmasaydı boykot yerinde olurdu.Şu durumda birşey değişmeyecektir.Sonuçta Fifa 2007 yi kim orjinal aldı da Türk Ligi'ni aldılar oyuna 5 sene boyunca tuttular.Şöyle düşünüyorum gerizekalılar(TFF) erken bitirseydi soruşturmayı bence bank asyayı bile görebilirdik oyunda. Kimsenin(uefa hariç) bize uluslararası bir tavrının olduğunu düşünmüyorum.

Çevrimdışı Insect

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : Eylül 06, 2011, 20:53:16 ös »
Ben aksine UEFA'nın bize yönelik bir uluslararası tavrının olduğunu düşünmüyorum.
Platini'nin bugünkü açıklamalarına dayanarak söylüyorum bunu.Ve kusura bakmayın bilmiyorsam ama UEFA ile EA Sports arasında hiçbir bağlantı yok,varsa da ben bilmiyorum.
Eğer öyle bir bağlantı olsa UEFA,organizasyonlarının lisansını Konami'ye değil EA'e verirdi.Yani EA,Uefa ile alakalı bir firma değil sadece Fifa'nın isim lisansını almış durumda.
Yanlış biliyorsam aydınlatın,yanlış biliyorsam zaten sonuna kadar api haklıdır bu konuda.Ben kendi bilgilerime dayanarak o yorumu yaptım

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : Eylül 06, 2011, 20:57:23 ös »
Ben aksine UEFA'nın bize yönelik bir uluslararası tavrının olduğunu düşünmüyorum.
Platini'nin bugünkü açıklamalarına dayanarak söylüyorum bunu.Ve kusura bakmayın bilmiyorsam ama UEFA ile EA Sports arasında hiçbir bağlantı yok,varsa da ben bilmiyorum.
Eğer öyle bir bağlantı olsa UEFA,organizasyonlarının lisansını Konami'ye değil EA'e verirdi.Yani EA,Uefa ile alakalı bir firma değil sadece Fifa'nın isim lisansını almış durumda.
Yanlış biliyorsam aydınlatın,yanlış biliyorsam zaten sonuna kadar api haklıdır bu konuda.Ben kendi bilgilerime dayanarak o yorumu yaptım
öncelikle kimse bir konuda sonuna kadar haklı olamaz
zaten abi kardeş gibiler demedim. yada bi bağlantı var demedim. Sadece salakların 2 ayda çözemediğini uefa yetkilisi gelip 2 günde şike var göndermeyin bunları diyosa ben art niyet ararım bunda bunu yapan onu da yapabilir yapmıştır demiyorum yapabilir.
Lisans olayı ayrı o dediğin bağlantı dinlemez yeşile bakar

Çevrimdışı Insect

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : Eylül 06, 2011, 21:03:16 ös »
İşte aynı yeşil EA Sports ile bildiğimiz FIFA denen kuruluş arasında da var.Yani bağlantı yok.Ben öyle biliyorum,ayrıca Electronic Arts Kuzey Amerika kökenli bir firma ve UEFA onlara nasıl baskı yapsın ki.Bu Tayyip Erdoğan'ın Çin'e dayılanmasından farksız olurdu.
Ama ben art niyet olduğunu düşünmüyorum.Sanki adamlar için çok fark edecek Fenerbahçe ve Trabzonspor.Soruşturma bitince anlayacağız art niyet var mı yok mu.

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : Eylül 06, 2011, 21:08:33 ös »
Dünya'da dönen her olayı bildiğimizi sanmıyorum.
Kısaca demek istediğim EA Sports gelirini azaltacak birşeyi kasten yapmaz.
« Son Düzenleme: Eylül 06, 2011, 21:37:28 ös Gönderen: api_duman »

Çevrimdışı Barguti

• FifaDelisi
  • Dıd dırı dıd Dıd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : Eylül 10, 2011, 01:46:22 öö »
Arkadaşlar EA Sports yaptığı oyunlarda hatta genel olarak EA Games yaptığı tüm oyunlarda lisans haklarına saygı duyan ve bunları çiğnemeyen bir firma. Türkiye Liginin Fifa 12 tabanından çıkarılmasının ligimizin kalitesi ile alakalı olmadığı alınan diğer liglerden belli oluyor. Sorun EA Sports gibi yaptığı oyunlar tüm dünyada kabul gören bir şirketin kulüplerimize yalvarıp bana lisans vermemesinden kaynaklı ki adamlar bu konuda haklı biraz. Bu firma sadece futbol oyunları üretmiyor , bir çok spor dalının lisanslı yapımcısı.

Konami gibi sokak işi yapmadıkları için Fenerbahçe yerine North Kadikoy FC Beşiktaş için Small Portugal FC ya da Trabzon için Kolbasti 61 Fc yapmamaları son derece normal.

Eğer bizim ligimiz yerine dandik bir sürü lig varsa bu firmanın değil Yaz başından beri Türk Futbolunu paramparça etme görevine bürünmüş federasyonun işidir.

Yine de olayın iç yüzünü tam bilmiyorum , fikrim bu EA bize gıcıklık olsun diye Türkiye Ligini oyundan çıkartmamıştır :)

Çevrimdışı By VeNoM

• Daimi Üye
  • Bilişim Öğrencisi
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #28 : Eylül 10, 2011, 13:56:09 ös »
Konuyla ilgili açıklığı getireyim. "FIFA" kurumu oyundan bir lig çıkartamaz. Çünkü oyunun "FIFA" kurumu ile bağlantısı yok. Ligimizin olmamasının tek nedeni TFF'nin takım lisanslarını vermeyi reddetmesidir. Hiç bir EA Sports yetkilisi a ligi b ligi olsun diye 18 takımı tek tek dolaşıp lisansları almaz. Diğer ligler norveç ligi olsun isveç ligi olsun bu liglerin federasyonları bütün takımların lisanslarını toplayıp EA Sports'a gönderdiği için bulunmaktadır. Yoksa EA Sports onlara gidip "Lütfen oyunumuzda sizin de liginiz olsun." dememiştir.  EA Sports'un fifa kurumu bir karar almış bizde onun üstünden yürüyelim vb. gibi bir söylem yapma hakkı yoktur ve yapmamıştır. Ligimizin olmamasının tek nedeni TFF'nin aç gözlülüğüdür ki bunu hepimiz biliyoruz. Mehmet Ali Aydınlar Play-off'la ilgili Fatih Altaylı'ya şunları söylemiştir; "Play-off'da Galatasaray ile Fenerbahçe'nin veya Beşiktaş'ın fazladan derbi yapmaları herkes için büyük kazanç sağlayacaktır."
Bunu söyleyen bir insanın takımlardan lisansları toplayıp EA Sports'a vermesinin beklenmesi mümkün değildir. Artık tek bir isteğimiz olabilir o da önümüzdeki sezon bu yönetimin olmaması.

Çevrimdışı By.GereDeLy

• Daimi Üye
  • fDnet
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #29 : Eylül 10, 2011, 14:04:07 ös »
Konami gibi sokak işi yapmadıkları için Fenerbahçe yerine North Kadikoy FC Beşiktaş için Small Portugal FC ya da Trabzon için Kolbasti 61 Fc yapmamaları son derece normal.
:) beklenen konuşma
21.10.2013