Nisan 29, 2024, 16:44:57 ös

Gönderen Konu: orjinal Fifa 09 alanı döverim !  (Okunma sayısı 21053 defa)

Çevrimdışı Barguti

• FifaDelisi
  • Dıd dırı dıd Dıd
    • Profili Görüntüle
Ynt: orjinal Fifa 09 alanı döverim !
« Yanıtla #30 : Ekim 13, 2008, 16:55:40 ös »
emeğe saygı gösteriyorum ama onlar bize saygı göstermiyor ;) 50 ytl bu oyun için çok EA 20 ytl'den satsa peynir ekmek gibi gitsin birşey demem tabi

ayrıca pes'in 2 senedir üstün olduğunu düşünmüyorum jester ; zira pes'te bu sene beğenilmedi oyuncular tarafından zaten pes daha ilerisine gidemez bundan sonra EA bunu çok iyi analiz etti Konami daha fazlasını yapamıcaktır ;)

Çevrimdışı solebize

• Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #31 : Ekim 13, 2008, 17:02:41 ös »
fiyat konusunda bende kızgınım kardeş keşke dediğin gibi 15-20 ytl olsaydı

Çevrimdışı berbat88

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #32 : Ekim 14, 2008, 14:27:39 ös »
bu fifa adam olmas:p

Çevrimdışı berbat88

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #33 : Ekim 14, 2008, 14:39:52 ös »
Bi git arkadaşım,olaya tarafsız bakanlar genelde kötü diyor.
Pardon bu arada kızdım biraz,maalesef ki PES  2 senedir ezici galibiyette. :-\
bu seneyie saydık mı 3 2006 çıkdından beri fifa çok kötü 2006 dıda oyunu inanılmaz deiştirdiler bir 2005e bak bir 2006ya grafikler çok deişti oynanabilirlik düştü 2005 06 07 ve 08 den daha iyi...

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : Ekim 15, 2008, 21:06:45 ös »
Bargoti
isimlere dikkat

ben henüz oyunu full oynamadım ama demodan anladığım kadarıyla grafikler next-gen güzel olmuş ama abartı var (DAMARRR)bence formalar güzel suratlar güzel buraya kadar fifa 09 harika ama bundan sonrası ;
oynanabilirlik konusuna gelelim gene demodan anladığım kadarıyla oynanabilirlikte çok ufak bir deişiklik var ama tatmin edici değil gene gerçek mücadele şansını vermiyor ama yenilik var ama allah kahretsin ki >:( >:(gene abartı çarpışma iyi düşünülmüş ama aynı takımdan oyuncular çapışırmı yaw  =/  bu yüzden ben oyuna orta diyorum

Bi git arkadaşım,olaya tarafsız bakanlar genelde kötü diyor.
Pardon bu arada kızdım biraz,maalesef ki PES  2 senedir ezici galibiyette. :-\
katılmıyorum jester pes 2 senedir ezici değil.fifa 07 de pes6 daha iyi idi.ama konami sora batırdı.(benim görüşüm)pes 08 grafikleri çok kötü adamlar plastik gibi hele o göz hareketleri midemi bulandırıyor neden çünkü adamlarda canlılık yok.bu sene ki pes e bakacak olursak ss lerden çok kötü gibi göründü bana ki sitedeki en büyük pes fanı spider_fb de bunu destekler görüşte bu yüzden buna  katılmıyorum.

bunları toplarsak fifa bu sene benim gözümde geçen sene ye göre itibarını biraz da olsa(DİKKAT BİRAZ DA OLSA DİYORUM)her şeye rağmen ben fifa 08 i de oynuyordum ve oynanabilirlik değişmemesine rağmen grafikelr için bu oyunu da oynayacağım

saygılar.....

Çevrimdışı Geo_Emre

• Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #35 : Ekim 16, 2008, 20:01:32 ös »
Sadece şöyle diyim: 1997'den beri EA'nın çıkardığı bütün futbol oyunlarını oynadım. Hatta daha da ötesine gideyim. Fifa 96'yı ve EA'nin ilk futbol oyunu olan ms-dos'ta çalışan Fifa Soccer'ı da oynadım (hani şu kalecinin önünde dikilip degaj atarken gol attığınız :P ), hatırlayanlar bilir. Fifa görüntü kalitesinde, cazibesiyle, estetiğiyle çok yol katetti gerçekten. Fifa 98 Road to World Cup çıktığında oyun anlamında adete bir çağ açmıştı. World Cup 98 verdiği heyecanla, Dünya kupasını oynarken yarattığı hızla bambaşkaydı. Müzikleri de bir o kadar etkileyici ve hatırda kalıcıydı (eğer bir az olsun hatırlamak isterseniz şu müziğini indirebilirsiniz --> Chumbawamba - Tubthumping). Fifa 99'de ise biz Türkler açısından çok sevindirici birşey vardı. Oyunda Galatasaray ve Beşiktaş'ı, ayrıca Ali Sami Yen stadını görmek bizi bir hayli mutlu etmiş ve oyun iyice içimize işlemeye başlamıştı. O zamanlar Fifa yeni yeni sıyrılmaya başlamıştı. Çünkü piyasada o kadar çok futbol oyunu vardı ki. Virtua Soccer 1-2, Actua Soccer, Kickoff 97-98-99, Ubisoft'un bir futbol oyunu adını hatırlamıyorum... Ama Fifa elde ettiği lisans hakları ve bunu oyunseverlere sunuş şekli ile fark yaratmaya başlamıştı. Ve Fifa 2000... Türkiye ligiyle tanışmıştık. Artık Fifa, Türklerin vazgeçilmezi haline gelmişti. Ayrıca geldiği görüntü kalitesiyle de bir çok rakibini sollamıştı. Yine hatırlayanlar bilir, Euro 2000'nin çıkmasıyla ilk defa crack olayı ile tanışmıştık (anlayana  ve yapana kadar anam ağlamıştı, cdyi alıp geri götürdüğümü bilirim :) ). Fifa o zamanlar çok hızlı koşuyodu ve 2000 sonbaharında çıkardığı Fifa 2001 ile bir kez daha kalitesini ve geliştirme azmini gösterdi. Fifa 2001'de ilk kez lisanslı formaları görmek mümkün oldu. Ancak o yıldan sonra Fifa bir hayli duruldu. Geliştirme süreci yavaşlatı. Oynanabilirlik yerine görüntü kalitesi üzerine yoğunlaştı. Fifa 2002, 2003, 2004 azar azarlık bir geliştirme hali söz konusu oldu. Sonra Fifa 2005'te ilk defa oynanabilirlik estetiği üzerine yenilik getirmek zorunda kaldılar. Çünkü artık çok ciddi bir rakibi vardı. KONAMI... PES ve Winning Eleven belki görüntü anlamında Fifa'nın gerisindeydi, ancak estetik, gerçekçilik ve oynanabilirlik üzerine Fifa'yı gerçekten sıkıştırmaya başladı. Ve kanaatimce Pes yavaş yavaş o yıldan sonra Fifa'yı geçmeye başladı. Hatta o yıllardan sonra Play Station salonlarının sayısı inanılmaz bir hızla artmaya başladı ve çok da rağbet gördü. Bense EA'ya olan güvenim ve Fifa'ya olan tutkumla Fifa 2006 ve Fifa 2007'yle devam ettim. (Ek bilgi: 2005 yılından beri üniversite öğrencisiyim.) Fifa 2007'yi kaldığımız yurtta hergün onlarca kez oynardık. Sabahlara kadar turnuvalar düzenlerdik. Ama Fifa için stil, trend, oynama şekli hep aynıdır. Bir yolunu bulursunuz ve hep gol atmak için o yolu denersiniz. Fifa'da gol atmak için bulduğunuz zayıf noktaları kullanmaya başlarsınız. Ama o sıralarda PES 6 bayrağı eline aldı. Çünkü PES 6 oynarken bir futbolcunun sahada düşündüğü gibi hızlı karar vermek zorundasınız. Çünkü PES 6'ta herşey mümkün. Orta yaparsınız, top seker ve kaleci yanıldığı için top filelere gider. Bir Fifa tutkunu, Fifa aşığı ve hatta Fifa delisi olarak üzülerek söylüyorum. KONAMI'nin PES 6'sı o ana dek yapılanların en iyisi oldu. PES 6'yla beraber artık her mahalleye internet cafeler yerine Play Station cafeler girdi. Beni de çekmeye başladı ve gerçekten etkisini girdim. Ama Konami, Pes 6'daki başarısını, Pes 2008'de gösteremedi. Çünkü ortaya estetik ama ağır bi oyun çıkardı. Sonuç: cafelerde PES 6 oynanmaya devam etti. Fifa 2008'de de kayda değer bir değişiklik olmadı. Fifa 2009'u, yeniliklerini dolu dolu takip ettim. Aslına bakarsanız ilk defa EA Sports'a güvenmiyordum. Bence EA yine başaramadı. Fifa 2009'u hiç bi oyunla kıyaslamadan şöyle diyim. Görüntü anlamında bugüne dek en iyisini yaptı. Ama oynanabilirlik aynı, hala aynı, hep aynı :(( Hep çok katı. Estetik namına hiç bişi yapmadı. Kendini geliştirmedi. Bunu bir Fifa tutkunu olarak söylüyorum. Fifayı hep oynadım hala oynuyorum. Ama.............................................. ...................

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : Ekim 17, 2008, 18:38:29 ös »
Sadece şöyle diyim: 1997'den beri EA'nın çıkardığı bütün futbol oyunlarını oynadım. Hatta daha da ötesine gideyim. Fifa 96'yı ve EA'nin ilk futbol oyunu olan ms-dos'ta çalışan Fifa Soccer'ı da oynadım (hani şu kalecinin önünde dikilip degaj atarken gol attığınız :P ), hatırlayanlar bilir. Fifa görüntü kalitesinde, cazibesiyle, estetiğiyle çok yol katetti gerçekten. Fifa 98 Road to World Cup çıktığında oyun anlamında adete bir çağ açmıştı. World Cup 98 verdiği heyecanla, Dünya kupasını oynarken yarattığı hızla bambaşkaydı. Müzikleri de bir o kadar etkileyici ve hatırda kalıcıydı (eğer bir az olsun hatırlamak isterseniz şu müziğini indirebilirsiniz --> Chumbawamba - Tubthumping). Fifa 99'de ise biz Türkler açısından çok sevindirici birşey vardı. Oyunda Galatasaray ve Beşiktaş'ı, ayrıca Ali Sami Yen stadını görmek bizi bir hayli mutlu etmiş ve oyun iyice içimize işlemeye başlamıştı. O zamanlar Fifa yeni yeni sıyrılmaya başlamıştı. Çünkü piyasada o kadar çok futbol oyunu vardı ki. Virtua Soccer 1-2, Actua Soccer, Kickoff 97-98-99, Ubisoft'un bir futbol oyunu adını hatırlamıyorum... Ama Fifa elde ettiği lisans hakları ve bunu oyunseverlere sunuş şekli ile fark yaratmaya başlamıştı. Ve Fifa 2000... Türkiye ligiyle tanışmıştık. Artık Fifa, Türklerin vazgeçilmezi haline gelmişti. Ayrıca geldiği görüntü kalitesiyle de bir çok rakibini sollamıştı. Yine hatırlayanlar bilir, Euro 2000'nin çıkmasıyla ilk defa crack olayı ile tanışmıştık (anlayana  ve yapana kadar anam ağlamıştı, cdyi alıp geri götürdüğümü bilirim :) ). Fifa o zamanlar çok hızlı koşuyodu ve 2000 sonbaharında çıkardığı Fifa 2001 ile bir kez daha kalitesini ve geliştirme azmini gösterdi. Fifa 2001'de ilk kez lisanslı formaları görmek mümkün oldu. Ancak o yıldan sonra Fifa bir hayli duruldu. Geliştirme süreci yavaşlatı. Oynanabilirlik yerine görüntü kalitesi üzerine yoğunlaştı. Fifa 2002, 2003, 2004 azar azarlık bir geliştirme hali söz konusu oldu. Sonra Fifa 2005'te ilk defa oynanabilirlik estetiği üzerine yenilik getirmek zorunda kaldılar. Çünkü artık çok ciddi bir rakibi vardı. KONAMI... PES ve Winning Eleven belki görüntü anlamında Fifa'nın gerisindeydi, ancak estetik, gerçekçilik ve oynanabilirlik üzerine Fifa'yı gerçekten sıkıştırmaya başladı. Ve kanaatimce Pes yavaş yavaş o yıldan sonra Fifa'yı geçmeye başladı. Hatta o yıllardan sonra Play Station salonlarının sayısı inanılmaz bir hızla artmaya başladı ve çok da rağbet gördü. Bense EA'ya olan güvenim ve Fifa'ya olan tutkumla Fifa 2006 ve Fifa 2007'yle devam ettim. (Ek bilgi: 2005 yılından beri üniversite öğrencisiyim.) Fifa 2007'yi kaldığımız yurtta hergün onlarca kez oynardık. Sabahlara kadar turnuvalar düzenlerdik. Ama Fifa için stil, trend, oynama şekli hep aynıdır. Bir yolunu bulursunuz ve hep gol atmak için o yolu denersiniz. Fifa'da gol atmak için bulduğunuz zayıf noktaları kullanmaya başlarsınız. Ama o sıralarda PES 6 bayrağı eline aldı. Çünkü PES 6 oynarken bir futbolcunun sahada düşündüğü gibi hızlı karar vermek zorundasınız. Çünkü PES 6'ta herşey mümkün. Orta yaparsınız, top seker ve kaleci yanıldığı için top filelere gider. Bir Fifa tutkunu, Fifa aşığı ve hatta Fifa delisi olarak üzülerek söylüyorum. KONAMI'nin PES 6'sı o ana dek yapılanların en iyisi oldu. PES 6'yla beraber artık her mahalleye internet cafeler yerine Play Station cafeler girdi. Beni de çekmeye başladı ve gerçekten etkisini girdim. Ama Konami, Pes 6'daki başarısını, Pes 2008'de gösteremedi. Çünkü ortaya estetik ama ağır bi oyun çıkardı. Sonuç: cafelerde PES 6 oynanmaya devam etti. Fifa 2008'de de kayda değer bir değişiklik olmadı. Fifa 2009'u, yeniliklerini dolu dolu takip ettim. Aslına bakarsanız ilk defa EA Sports'a güvenmiyordum. Bence EA yine başaramadı. Fifa 2009'u hiç bi oyunla kıyaslamadan şöyle diyim. Görüntü anlamında bugüne dek en iyisini yaptı. Ama oynanabilirlik aynı, hala aynı, hep aynı :(( Hep çok katı. Estetik namına hiç bişi yapmadı. Kendini geliştirmedi. Bunu bir Fifa tutkunu olarak söylüyorum. Fifayı hep oynadım hala oynuyorum. Ama.............................................. ...................
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Çevrimdışı Barguti

• FifaDelisi
  • Dıd dırı dıd Dıd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : Ekim 17, 2008, 20:01:02 ös »
@Geo_Emre

Aga fifanın geldiği noktayı sen benden iyi yorumlamışsın , o zaman tekrar ediyorum

fifa 09 oynayın , ama orjinal alanı döverim!

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : Ekim 17, 2008, 20:26:14 ös »
@Geo_Emre

Aga fifanın geldiği noktayı sen benden iyi yorumlamışsın , o zaman tekrar ediyorum

fifa 09 oynayın , ama orjinal alanı döverim!
malesef çevremdeki bütün güvenilir(bozuk cd vermeyen) cd ciler kapandı orjinal alacam bundan sora her oyunu =/

Çevrimdışı Barguti

• FifaDelisi
  • Dıd dırı dıd Dıd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : Ekim 17, 2008, 20:27:46 ös »
mevkini söle hemen el atalım bir cd center ;)

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : Ekim 17, 2008, 20:30:03 ös »
mevkini söle hemen el atalım bir cd center ;)
yok saol zaten fifa 09 u daha oynayamayacağım çünkü bil yetmiyo xD geliştrince bakıcaz bi çaresine

Çevrimdışı Insect

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : Ekim 18, 2008, 00:00:36 öö »
Fifa 09 orjinal aldım ve oynadım..

Fifa sevenler Fifa oynasın Pes sevenler Pes oynasın ama kesinlikle ORJİNAL oyun almayın fifa da pes de bu yıl batırmış..

Bu sitedeki en baba FifaDelisi'sin abi kutlarım..Kesinlikle katılıyorum söylediklerine..

Çevrimdışı forekalx

• ßé$IKT@$
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #42 : Ekim 18, 2008, 13:45:46 ös »
Mesaj yazarken tüm harflerin büyük harfle olmamasına ve içerisinde kısaltmada olsa argo tabirler kullanmamaya özen gösterelim arkadaşlar!

Mesaj içeriği forum kurallarını ihlal ettiği için tarafımdan editlenmiştir.

barguti   - moderator -
« Son Düzenleme: Ekim 18, 2008, 14:03:58 ös Gönderen: barguti »
çArşı - Alayına Gider !...

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : Ekim 18, 2008, 13:58:36 ös »
kanka o orjinal alınması için yapılmış bi önlem crack kullan geçer

Çevrimdışı cartcurt

• Daimi Üye
  • Acces denied
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : Ekim 18, 2008, 15:40:13 ös »
Kırkiki, sakin ol, foruma gelir gelmez forumu gezmeden şaka yollu yazılan bi' mesajı ters taraftan algılama. -.-