Nisan 19, 2024, 19:51:51 ös

Gönderen Konu: Fifa 2012 deneyimleriniz  (Okunma sayısı 14496 defa)

Çevrimdışı martymcfly

• Profili Görüntüle
Ynt: Fifa 2012 deneyimleriniz
« Yanıtla #15 : Mart 01, 2012, 01:28:58 öö »
Bir de maçı kazanıp en son skorda bekleten şerefsizler var.

Çevrimdışı umutov84

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : Ocak 22, 2014, 22:38:45 ös »
Ben daha bir aydır oynamaya basladım Fifa 12 yi.Önceki Fifa serileriyle de işim olmamıştı nedense.Oyunda en çok karşılaştığım problem sağ ve sol beklerin ileride kalıp yanlardan bol bol pozisyon vermemdi...Kurcaladım.Taktiklerde
Formations / Edit / Player work rate 'e girip...oradan sağ ve sol beklerin attacking work rate'ini low yaptım...İleri çıkmaz oldular.Defansa çakılı oynuyorlar.Ben topla ileri çıkmalarına izin vermedikçe yerlerini terketmiyorlar.Dolayısıyla yanlardan adam kaçıramaz oldu rakipler.Bu bilginin aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaslara faydası olacagını düşünüyorum.
   İki tane ciddi sıkıntım var Fifa 12 ile ilgili.Birincisi hakemler çok adaletsiz.Rakip benimkileri biçiyor hakemin gıkı çıkmıyor.Benim adam rakibe hafif dokunuyor ,hemen faul veriyor.İllet oldum hakemlere.
   Bir de orta saham topu kaptı ,forvete pas atacak.Ama forvet uçmuş çoktan ofsayte bile girmiş.Normalde topu atacak adamın pas atabilecegi bir pozisyona gelmeleri gerekir ama adam ileri kaçıyor - ofsayt falan da umrunda degil...Forvet ne kadar kaliteli olursa olsun aynı sıkıntı..Lukaku ,Messi ,Welliton farketmiyor.Bu problemle ilgili bir ayar varsa bilgilendirirseniz sevinirim.

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : Ocak 23, 2014, 17:37:14 ös »
ofsayta yakalanmamak için pasın zamanlamasını çok iyi yapman gerekiyor. Tam zamanında vermeyi başarırsan kaleciyle başbaşa kalırsın, ama tüm pozisyonlarda olmaz bu tabi, yoksa her pozisyon gol olurdu

Çevrimdışı umutov84

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : Ocak 24, 2014, 16:31:32 ös »
ofsayta yakalanmamak için pasın zamanlamasını çok iyi yapman gerekiyor. Tam zamanında vermeyi başarırsan kaleciyle başbaşa kalırsın, ama tüm pozisyonlarda olmaz bu tabi, yoksa her pozisyon gol olurdu

Dogru diyosun da , daha orta saha topu alır almaz forvet defansın arkasında saçma bir yere kaçmış oluyor  s_hocked pas atsan ya ofsayt ya da defansın ayagında top.biraz top süreyim o adam ofsayttan çıkana kadar diyorum.bazen oluyor,bazen de 1sn icinde hemen gelip biri topu ayagımdan alıyor...şu ana kadar attığım gollerin %90 ı rakip ataktayken kaptığım topları HAVADAN şişirerek ileride biriyle buluşturup kaleciyle karşı karşıya bırakarak attım.onda da kaleciler %90 kurtarıyo direkt şut çekersen.kaleciyle karşı karşıyayken bir forvet digerine pas atıp kaleciyi yanıltınca genelde % 100 gol oluyor.sıkıldım hep aynı golleri atmaktan.

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : Ocak 28, 2014, 19:11:07 ös »
Dogru diyosun da , daha orta saha topu alır almaz forvet defansın arkasında saçma bir yere kaçmış oluyor  s_hocked pas atsan ya ofsayt ya da defansın ayagında top.biraz top süreyim o adam ofsayttan çıkana kadar diyorum.bazen oluyor,bazen de 1sn icinde hemen gelip biri topu ayagımdan alıyor...şu ana kadar attığım gollerin %90 ı rakip ataktayken kaptığım topları HAVADAN şişirerek ileride biriyle buluşturup kaleciyle karşı karşıya bırakarak attım.onda da kaleciler %90 kurtarıyo direkt şut çekersen.kaleciyle karşı karşıyayken bir forvet digerine pas atıp kaleciyi yanıltınca genelde % 100 gol oluyor.sıkıldım hep aynı golleri atmaktan.

Fifada zaten çok fazla gol varyasyonu yapmak mümkün değil. Ya göbekten verkaçlarla defansın arkasına sarkacaksın, ya müsait bi pozisyon bulup uzaktan şansını deneyeceksin ki uzaktan gol atmak çok kolay iş değil. Ya da kanatlardan gidip orta kafa gol yapacaksın.

Kaleciyle karşı karşıya kaldığında düz vuruş yerine joypad in sağ üst veya sol alt tuşuna basarak vurursan gol olma şansı daha yüksek. Kaleci çok açılmışsa da aşırtma vuruş yapabilirsin ama onu ayarlamak çok zor.

Çevrimdışı umutov84

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : Ocak 30, 2014, 02:38:54 öö »
Fifada zaten çok fazla gol varyasyonu yapmak mümkün değil. Ya göbekten verkaçlarla defansın arkasına sarkacaksın, ya müsait bi pozisyon bulup uzaktan şansını deneyeceksin ki uzaktan gol atmak çok kolay iş değil. Ya da kanatlardan gidip orta kafa gol yapacaksın.

Kaleciyle karşı karşıya kaldığında düz vuruş yerine joypad in sağ üst veya sol alt tuşuna basarak vurursan gol olma şansı daha yüksek. Kaleci çok açılmışsa da aşırtma vuruş yapabilirsin ama onu ayarlamak çok zor.

Evet malesef gol varyasyonu çok fazla değil.Yanlardan orta yapıp güzel bir gol atayim diyorum.Çoğunlukla defansın kafasında eriyor ortalar.On verkaçtan belki bir tanesi kaleciyle karşı karşıya bırakıyor.CPU'yu bir şekilde daha avantajlı yapmış oyun...Saha da kücük sanki :) İki pas yapıyosun ,üçüncü pasa bir bakmışsın hemen adamın dibinde biri bitmiş.Rakip cezası çok fazla pas yaparsan tıklım tıklım oluyor.Halı saha gibi Fifa 12 sahası :)
   Long pass özelliği yüksek orta sahalar alıyorum takıma , bir de hızlı forvetler...Rakip hücumdayken topu kapıp ileri şişirdiğimde genelde başarılı oluyor.Kilitlenen her maçı öyle açtım.Hatta baktım rakip iyice kapanıyor , takım halinde ileride yakalansınlar diye topu bilerek kornere attığım bile oldu...Korner atmak için geldiklerinde kontra atak için şans buluyorum.Fazlaca gol attım korner vererek.