Nisan 27, 2024, 14:24:39 ös

Gönderen Konu: Fifa 2007 Rochdale AFC kariyerim Sezon 2  (Okunma sayısı 7157 defa)

Çevrimdışı Insect

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
Fifa 2007 Rochdale AFC kariyerim Sezon 2
« : Haziran 08, 2010, 02:28:53 öö »
İlk sezon: http://www.fifadelisi.net/forum/menejerlik-kariyerleriniz/fifa-2007-rochdale-afc-kariyerim/

Oynama Şeklim
Zorluk seviyesi world class ve süre 2 mins.

Yönetimin Beklentileri
- Küme düşmemek.
- Chris Dagnall'ın kontratını 3 yıl uzatmak.

Bu sezon bizden çok daha güçlü ekiplerle mücadele edeceğiz.Amacımız şampiyonluk veya üst lige çıkmak değil birlik ve beraberlik içinde ligi ulaşabildiğimiz en üst sırada tamamlamak.Geçen sezon olduğu gibi bu yıl da transfer yapmayacağız.Harcamalarımız yine teknik ekip üzerinde olacak.

Kadro
Kadroda tam anlamıyla bir gençleştirme operasyonu yaşandı diyebiliriz.27 yaşını geçmiş olan 7 oyuncuyu sattık.Takımın yaş ortalamasını düşürmek için elimizden geleni yaptık.Bu yıl daha genç ve dinamik bir kadroyla mücadele edeceğiz.

7.Hafta Puan Durumu
Lige 3 galibiyet,3 beraberlik ve 1 mağlubiyet ile vasat bir başlangıç yaptık.

« Son Düzenleme: Haziran 09, 2010, 13:44:58 ös Gönderen: Böcük ! »

Çevrimdışı Insect

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fifa 2007 Rochdale AFC kariyerim Sezon 2
« Yanıtla #1 : Haziran 08, 2010, 03:56:19 öö »
Lig Kupası'nda inanılmaz bir başarı göstererek İngiltere'nin köklü ekiplerinden West Ham United'ı devirmeyi başardık.
İlk 90 dakika 0-0 sonuçlanınca maç uzatmalara gitti.Moyo-Modise'nin attığı aşırtma golü ve Dagnall'ın penaltısıyla maçı 2-0 aldık.

9.Hafta Puan Durumu
« Son Düzenleme: Haziran 09, 2010, 13:37:23 ös Gönderen: Böcük ! »

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Haziran 08, 2010, 07:18:04 öö »
Bence Lig 1 de ilk sezonun olmasına rağmen gayet iyi gidiyorsun. Tecrübelerime dayanarak söyliim, bence tüm paranı hocalara harcaman yerine biraz para biriktirip 1-2 oyuncu al. Özellikle forvete güçlü ve hızlı oyuncular almalısın.
Çok faydasını görürsün. Ben yapmadım pişmanım.

Çevrimdışı Insect

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Haziran 08, 2010, 13:34:11 ös »
Dagnall ve Moyo-Modise genç ve hızlı adamlar alıştım onlarla oynamaya.
Takımın maç başına geliri 4000 mi ne stad paralarını saymazsak.Düzgün adam alsam iflas ederim oyun biter heralde.
Scouting işime yaradı adam alıp sattıp kâr ettim.Bu sezonu da teknik ekibe ayıracağım.Negatiator ve şu stadyum sorumlusunu geliştirip transferi öyle yapacağım gelecek sezon.

Alıntı
Çark şeklindeki simge takım kimyasını gösterir. Takım kimyası başarılı sonuçlar almanızdaki en büyük etken. Oyuncularınızın güçleri düşük bile olsa takım kimyanız yüksek ise hem balarılı sonuçlar alırsınız hem de genç oyuncularınızın güçleri daha çok artar. Takım kimyanızı yükseltmek için ipuçlarını yazının ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz.

Bu babasayfadaki Fifa06 menejerliğinde yazıyor.Fifa07'de de aynı sanırım.
O çark şeklindeki şey bende 20 ve 30 arasında değişiyor.Arttırmak için orda yazanları denedim fakat başarılı olamadım.
Başka ne yapabilirim takım kimyasını arttırmak için?
« Son Düzenleme: Haziran 08, 2010, 14:19:10 ös Gönderen: Böcük ! »

Çevrimdışı Insect

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Haziran 08, 2010, 14:53:20 ös »
Ekibimiz yine zor bir şeyi başararak Sunderland'ı elemeyi başardı.Galibiyet golü 90. dakikada Thompson'dan geldi.

Bu galibiyetle Lig Kupası'nda 4.tura çıkmış bulunuyoruz.4.turda Sheff Wed ile çeyrek final için mücadele vereceğiz.

13.Hafta Puan Durumu
« Son Düzenleme: Haziran 09, 2010, 13:45:52 ös Gönderen: Böcük ! »

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Haziran 08, 2010, 15:29:48 ös »
Dagnall ve Moyo-Modise genç ve hızlı adamlar alıştım onlarla oynamaya.
Takımın maç başına geliri 4000 mi ne stad paralarını saymazsak.Düzgün adam alsam iflas ederim oyun biter heralde.
Scouting işime yaradı adam alıp sattıp kâr ettim.Bu sezonu da teknik ekibe ayıracağım.Negatiator ve şu stadyum sorumlusunu geliştirip transferi öyle yapacağım gelecek sezon.

Bu babasayfadaki Fifa06 menejerliğinde yazıyor.Fifa07'de de aynı sanırım.
O çark şeklindeki şey bende 20 ve 30 arasında değişiyor.Arttırmak için orda yazanları denedim fakat başarılı olamadım.
Başka ne yapabilirim takım kimyasını arttırmak için?

Takım kimyası daha çok simulate yaptığında işe yarıyor. Maçları kendin oynarken de fark ediyordur ama. Yoksa niye koysunlar. Onu arttırmak için oyuncuların morallerini yüksek tutacaksın. Bunun içinde gelen sorulara doğru cevap vermen gerekiyor.Hani o mail kutuna gelen sorular.

Bir de takım içinde çok değişiklik yapmazsan artıyor. Sürekli aynı ilk 11 le oynıycaksın. Zaten o çok fazla artmaz 50 filan olsa bile iyi rakam.

Çevrimdışı Insect

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Haziran 08, 2010, 16:26:52 ös »
Gelen sorulara öyle cevaplar veriyorum ki hep takım morali düşüyor.Fan support ve job security artıyor genelde.Daha dikkatli olurum artık. :)
Sürekli aynı 11'le oynuyorum ama sadece kalecinin morali 99 ve en golcü adamın 30.Diğerleri 0 veya 1'le 5 arası.

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Haziran 08, 2010, 17:29:41 ös »
Gelen sorulara öyle cevaplar veriyorum ki hep takım morali düşüyor.Fan support ve job security artıyor genelde.Daha dikkatli olurum artık. :)
Sürekli aynı 11'le oynuyorum ama sadece kalecinin morali 99 ve en golcü adamın 30.Diğerleri 0 veya 1'le 5 arası.

Takımdaki oyuncuların morali verdiğin cevaplarla düşebilir, sözleşme teklif edersin de redderse düşebilir, satış listesine koyarsan düşebilir, maç oynamazsa düşebilir.
Onun dışında sürekli oynayan oyuncunun morali yüksek olur. İyi sonuçlar da alırsan moralle beraber kimyada yükselir.Şahsen benim ilk 11'deki tüm oyuncuların morali 99. 8 maçta sadece 9 puanım var ama takım kimyası da 55.

Çevrimdışı Insect

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Haziran 08, 2010, 17:44:08 ös »
Sözleşme teklif edip de imzalayamadıklarım oluyor.Negatiator'u yükseltiyorum bu yüzden hepsini 3 yıla çıkartacağım.Belki yükselir.
Belki Fifa10'da biraz daha esnetmişlerdir takım moral ve kimya olayını.Yada ben birşeylerde hata yapıyorum.
Büyük ihtimalle kontratlardan kaynaklanıyor.Kontratları yenileyince düzelir diye düşünüyorum.
Bir de kondisyonları çok düşük benim adamların ondan kaynaklanıyor olabilir.Bu yüzden Medical Staff'ı da yükselteceğim Negatiator'dan sonra.

Çevrimdışı Insect

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Haziran 08, 2010, 19:24:51 ös »
Takımımız Lig Kupası'nda üstün başarı göstererek çeyrek finale kadar yükseldi.Fakat şanssız bir eşleşme ile rakibi Arsenal oldu.

Arsenal'in pozisyon bulmakta zorlanmadığı maç çok şanslı bir şekilde 1-0 bitti.Arsenal'in kaçırdığı çok net gol pozisyonları vardı.
LDV Vans Trophy'de ise aynı başarıyı gösteremedik ve ilk turda elendik.Şu anda mücadele ettiğimiz tek kupa organizasyonu İngiltere Kupası ve 3.turdayız.
Gençleşmiş kadromuzla ligde birincilik koltuğuna oturmayı başardık.

22.Hafta Puan Durumu
« Son Düzenleme: Haziran 09, 2010, 13:50:01 ös Gönderen: Böcük ! »

Çevrimdışı ziyaretci

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : Haziran 08, 2010, 23:27:05 ös »
İyi bir sezon geçirmişsin :P Arsenali'de eleseydin iyi para kaldırırdın herhalde ::)

Çevrimdışı Insect

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : Haziran 09, 2010, 01:55:30 öö »
Takımın başına geçtiğimden beri kullandığım 3-5-2 taktiğini son sakatlıklardan sonra mecbur olarak bıraktım.As oyuncularımdan bir savunma ve bir ortasaha oyuncum sakatlandı.Savunmada takımda 6 oyuncu bulunduğu için yerini doldurmak zor olmadı.Ama takımda zaten 5 tane ortasaha oyuncusu bulunduğu için sakatlanan oyuncumun yerini kimse dolduramadı.Bu sebeple 4-4-2'ye döndüm.İki oyuncu da Mayıs ayında iyileşecek.
Şu an Şubat ayındayım ve ligde herşey iyi gidiyor.6 puan farkla lideriz.

İngiltere Kupası'nda 5.tura geldik.Fakat 5.turda rakibimiz bakın kim oldu:

Elbette adil bir eşleşme değildi.Arsenal'den sonra federasyonun bize ikinci kazığı bu oldu. :-\
Doğru dürüst pozisyonumuzun olmadığı maçta Dagnall'ın şanslı frikik golüyle onurumuzu kurtarmayı başardık.

« Son Düzenleme: Haziran 09, 2010, 13:53:45 ös Gönderen: Böcük ! »

Çevrimdışı Insect

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : Haziran 09, 2010, 05:21:14 öö »
Ve sonunda başardık.En yakın rakibimiz Brighton'a 5 puan fark atarak Football League One şampiyonu olduk.

Klüp yönetiminin beklentisi küme düşmememiz ve C.Dagnall'ın kontratının 3 yıl uzatılması yönündeydi.Dagnall'ın kontratını uzatabilmek için her türlü mücadeleyi verdik.Negatiator'u seviye 6'ya kadar çıkardık.Negatiator haricinde birçok antrenörde değişim yaşandı.

Sezon Başında

Sezon Sonunda

« Son Düzenleme: Şubat 10, 2018, 21:12:39 ös Gönderen: Insect »

Çevrimdışı ߣRK@Y

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : Haziran 09, 2010, 05:46:19 öö »
Gelecek sezon şampiyon olman zor gibi  :)  :-*

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye