Nisan 27, 2024, 23:02:43 ös

Gönderen Konu: orjinal Fifa 09 alanı döverim !  (Okunma sayısı 21017 defa)

Çevrimdışı gameman

• Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: orjinal Fifa 09 alanı döverim !
« Yanıtla #15 : Ekim 11, 2008, 21:30:14 ös »
Ya tamam sen öyle düşünüyo olabilirsin ama gerçek bu yani :) Oyunda kamera açısı sevinçlerde çok yakından gösterildiği için gözüküyor damarları.Gerçektede oyuncuların o kadar dibine girse azda olsa gözükür.Kimsenin orjinal almaya bişey zorladığı falanda yok.Adidas sezonu diyosan o 2008 dede vardı başka bir isimle...hatta çoğu oyunda var.Orjinal alanlar için avantaj ama almazsanda dövmüyolar yani.Bi de şöyle düşün adamlar o kadar uğraşıp oyun yapsın sen korsan alıp online season oynanmıyo de :) adamlar bize tasarlamıyoki madem oynıcaksın al orj oyna .

Çevrimdışı jesterone

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : Ekim 11, 2008, 21:34:31 ös »
Ya tamam sen öyle düşünüyo olabilirsin ama gerçek bu yani :) Oyunda kamera açısı sevinçlerde çok yakından gösterildiği için gözüküyor damarları.Gerçektede oyuncuların o kadar dibine girse azda olsa gözükür.Kimsenin orjinal almaya bişey zorladığı falanda yok.Adidas sezonu diyosan o 2008 dede vardı başka bir isimle...hatta çoğu oyunda var.Orjinal alanlar için avantaj ama almazsanda dövmüyolar yani.
Bize maç lâzım,abidik kubidik camera açıları Adidas sezonu değil.Ki Fifa bu işlere kendini o kadar verdi ki asıl önemli olanları (oynanabilirlik,grafik,anti-bug vs.) unuttu.05 çok iyi idi.Pes aynı,Fifa süper idi.Keşke 2005'e yama yapsalar da keyifli oynayasak(m) diyorum.Orjinal konusu ise ayrımcılık...Zengin olan full,fakir olan demo gibi birşey oynuyor...

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : Ekim 11, 2008, 21:38:58 ös »
Bize maç lâzım,abidik kubidik camera açıları Adidas sezonu değil.Ki Fifa bu işlere kendini o kadar verdi ki asıl önemli olanları (oynanabilirlik,grafik,anti-bug vs.) unuttu.05 çok iyi idi.Pes aynı,Fifa süper idi.Keşke 2005'e yama yapsalar da keyifli oynayasak(m) diyorum.Orjinal konusu ise ayrımcılık...Zengin olan full,fakir olan demo gibi birşey oynuyor...
buna katılıyorum fifa detaylar yüzünden oynanabilirliği unuttu

Çevrimdışı gameman

• Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #18 : Ekim 11, 2008, 21:39:32 ös »
İfade sıkıntısı yaşıyosun galiba ya sen anlatamıyosun ya biz anlayamıyoruz :D 3 mesajdada aynı şeyleri yazıyosun cevap veriyorum yine aynı şeyi yazıyosun xD

Çevrimdışı Barguti

• FifaDelisi
  • Dıd dırı dıd Dıd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : Ekim 11, 2008, 22:24:58 ös »
öncelikle gameman yabancı siteleri benim kadar iyi takip ediyor olamazsın çünkü ben ingilizce bölümü mezunuyum ve yıllardır yabancı forumların içerisinde yer alıyorum. türk forum sitelerinde ikinci durağım burası ama yıllardır one united üyesi olarak manU forumlarında yazıyorum. yabancı forumlarda da aynı konudan şikayetçi herkes. offline istatistiki bilgiler için menünün küçülmesinin ne anlamı var diyorlar onlarda çok mu gerekliydi EA neden böyle yaptı diyorlar. demek ki onlardada bir uzaylı düşüncesi yok.

Çarpışmalar iyi demişsin oynadığım her maçta rakipleri saymıyorum kendi oyuncularım bile birbirleriyle 3-4 defa çarpışıyorlar. bu mu gerçekcilik? EA ne zaman abartmadan birşeyi oyun içine aktarmayı öğrenecek bilmiyorum açıkcası.

şut kontrolleri yine o kadar iyi değil. uzaktan sert şutlar dışarda, içerde sert şutlar gol oluyor plaseler dışarda daha güzel içerde berbat.

tüm enerjiyi "pes gibi" oyuncuların yüzüne ayırıp geri kalanı unutmakta saçma olmuş stadlar 2003'ten beri aynı hemen hemen. modellemelerde hiçbir değişiklik yapmıyor inadına.

ne yani şimdi yabancı oyun siteleri 9.5 verdi diye tamam beklentiler karşılandı mı dicez? hayır kesinlikle istediği sistem özelliklerine göre az kalır bu oyun. ayrıca büyük oyun sitelerinin şirketlerle içli dışlı olduğunuda göz ardı etmiş olamazsın. yarın pes çıktığında aynı notu onada vericeğini kendin görüceksin kaynağın her nereyse. e o zaman? pes mi daha iyi olacak ya da hemen gidip orjinal pes mi almamız gerekecek?

görüşüm kesinlikle değişmez 5 ytl verip fifa dvdsi alabilirsiniz ama 50 ytl vermek bu oyuna "iyi" diyerek bence mantıklı bir hareket olmaz. tabi yinede online olarak oynamak için verilirse ayrı bir konu olur.

bence yorum yaparken türklerin değil sadece tüm dünyanın yaşadığı bir sorun var : objektif olmak. çıkmadan önce beklentilerimde fifanın bu sene iyi işler becereğini düşündüğümü görürsün ama çıktıktan sonra ilk ben fifayı beğenmedim. yani fan değil objektiflik lazım biraz dostum  ;)

ayrıca eleştirimin hayal gücü ile ilgisi yok sadece beklentilerle ilişkisi var. 09'ta bile hakemler kollarını açarak sahada maymun gibi hareket ediyorsa EA artık sadık müşterilerinden fırça yemelidir diye düşünüyorum

Çevrimdışı jesterone

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : Ekim 11, 2008, 22:27:16 ös »
öncelikle gameman yabancı siteleri benim kadar iyi takip ediyor olamazsın çünkü ben ingilizce bölümü mezunuyum ve yıllardır yabancı forumların içerisinde yer alıyorum. türk forum sitelerinde ikinci durağım burası ama yıllardır one united üyesi olarak manU forumlarında yazıyorum. yabancı forumlarda da aynı konudan şikayetçi herkes. offline istatistiki bilgiler için menünün küçülmesinin ne anlamı var diyorlar onlarda çok mu gerekliydi EA neden böyle yaptı diyorlar. demek ki onlardada bir uzaylı düşüncesi yok.

Çarpışmalar iyi demişsin oynadığım her maçta rakipleri saymıyorum kendi oyuncularım bile birbirleriyle 3-4 defa çarpışıyorlar. bu mu gerçekcilik? EA ne zaman abartmadan birşeyi oyun içine aktarmayı öğrenecek bilmiyorum açıkcası.

şut kontrolleri yine o kadar iyi değil. uzaktan sert şutlar dışarda, içerde sert şutlar gol oluyor plaseler dışarda daha güzel içerde berbat.

tüm enerjiyi "pes gibi" oyuncuların yüzüne ayırıp geri kalanı unutmakta saçma olmuş stadlar 2003'ten beri aynı hemen hemen. modellemelerde hiçbir değişiklik yapmıyor inadına.

ne yani şimdi yabancı oyun siteleri 9.5 verdi diye tamam beklentiler karşılandı mı dicez? hayır kesinlikle istediği sistem özelliklerine göre az kalır bu oyun. ayrıca büyük oyun sitelerinin şirketlerle içli dışlı olduğunuda göz ardı etmiş olamazsın. yarın pes çıktığında aynı notu onada vericeğini kendin görüceksin kaynağın her nereyse. e o zaman? pes mi daha iyi olacak ya da hemen gidip orjinal pes mi almamız gerekecek?

görüşüm kesinlikle değişmez 5 ytl verip fifa dvdsi alabilirsiniz ama 50 ytl vermek bu oyuna "iyi" diyerek bence mantıklı bir hareket olmaz. tabi yinede online olarak oynamak için verilirse ayrı bir konu olur.

bence yorum yaparken türklerin değil sadece tüm dünyanın yaşadığı bir sorun var : objektif olmak. çıkmadan önce beklentilerimde fifanın bu sene iyi işler becereğini düşündüğümü görürsün ama çıktıktan sonra ilk ben fifayı beğenmedim. yani fan değil objektiflik lazım biraz dostum  ;)

ayrıca eleştirimin hayal gücü ile ilgisi yok sadece beklentilerle ilişkisi var. 09'ta bile hakemler kollarını açarak sahada maymun gibi hareket ediyorsa EA artık sadık müşterilerinden fırça yemelidir diye düşünüyorum
+Bilmem kaç.

Çevrimdışı gameman

• Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #21 : Ekim 11, 2008, 22:34:04 ös »
Oynamayın... ne diyimki ben size ben size ne dersem diyim siz yinede bildiğinizi okuyacaksınız...

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : Ekim 11, 2008, 22:35:45 ös »

hakkaten döktürmüşsün yaw ve her dediğinde doğru artık oynayış sistemi değişmeli hakemler maymun gibi durmamalı
+Bilmem kaç.
+bilmem kaç xD

Çevrimdışı jesterone

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : Ekim 11, 2008, 22:38:04 ös »
Gameman tek sen farklısın.Çoğunluluk kötü diyor işte.Sen de bunu kabullen.

Çevrimdışı Barguti

• FifaDelisi
  • Dıd dırı dıd Dıd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : Ekim 11, 2008, 22:52:17 ös »
senin bize birşey deme şansın yok zira bizim sanada birşey deme şansımız yok. isteyen oynar beğenir beğenmez. ama türkler yanlış beyan veriyor yabancılar doğru tarzı bir yaklaşım çok yanlış. çünkü böyle birşey yok.

Çevrimdışı Insect

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : Ekim 12, 2008, 01:58:48 öö »
Ben koyu bi pes fanı olarak hangisini alacağıma karar vermek için ikisinin de demosunu indirdim ve fifa biraz daha iyi geldi yani grafikler bakımından ama eğer böyle sadık fifa severlerin olduğu bir forumda bile çoğunluk fifa 09 dan memnun değilse ben yine arada kaldım.

Ama pes cephesinde de durum farklı değil detaylar çok üst düzeye çıkarılmış durumda yani zaten sadece detaylar iyi oynanabilirlik çok gerilemiş fifa bence aynı sadece next-gen teknolojisine geçmiş.

Benim oyundan beklentilerim büyüktü aslında ama olmadı sağlık olsun fifa 09 yine korsandan alırım oynarım sıkılınca pes..ama pes 2009 değil katiyen pes 6  :D

Arkadaşlar fifa da OYNANABİLİRLİK yok.fifa 2002 de vardı.2000 de vardı.Ben hala fifa 2000 2002 açarım oynarım arada.Niye? Oynarken zevk alıyosun..Sonradan fifa batırdı oynanabilirlikte.

Pes te bu yıl batırdı helal olsun iyki bi şampiyonlar ligi ni aldılar  :P

İki oyun da vasat olmuş ama artık pc de futbol oyunu oynamamak lazım aslında  ;)

Çevrimdışı Barguti

• FifaDelisi
  • Dıd dırı dıd Dıd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : Ekim 12, 2008, 02:03:32 öö »
ya iyi değil kötü değil ORTA işte. yani orjinal alınmayı hak etmiyor sonuçta

Çevrimdışı solebize

• Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #27 : Ekim 12, 2008, 08:53:17 öö »
arkadaşlar bence bu yılki fifa iyi ya bi kere oynanış biras değişti arkadaşlar fifa 08 de semi proda oynuyordum rakip takım ot gibi bakıyordu topa hiç benim savunmamı zorlamıyordu ama şimdi en kötü takım bile maçta 1 2 gol posizyonuna giriyor ve ayarı profesyonel yaptığımda 1 2 gol yediğim bile oluyor bence bu seneki rakip takımın savunmaya yükleniş anlayışı süper bence çok iyi benim maddi durumum olsaydı orjinal alırdım ama bende internetten indirdim

Çevrimdışı jesterone

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : Ekim 13, 2008, 15:52:49 ös »
arkadaşlar bence bu yılki fifa iyi ya bi kere oynanış biras değişti arkadaşlar fifa 08 de semi proda oynuyordum rakip takım ot gibi bakıyordu topa hiç benim savunmamı zorlamıyordu ama şimdi en kötü takım bile maçta 1 2 gol posizyonuna giriyor ve ayarı profesyonel yaptığımda 1 2 gol yediğim bile oluyor bence bu seneki rakip takımın savunmaya yükleniş anlayışı süper bence çok iyi benim maddi durumum olsaydı orjinal alırdım ama bende internetten indirdim
Bi git arkadaşım,olaya tarafsız bakanlar genelde kötü diyor.
Pardon bu arada kızdım biraz,maalesef ki PES  2 senedir ezici galibiyette. :-\

Çevrimdışı solebize

• Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #29 : Ekim 13, 2008, 16:48:21 ös »
Bi git arkadaşım,olaya tarafsız bakanlar genelde kötü diyor.
Pardon bu arada kızdım biraz,maalesef ki PES  2 senedir ezici galibiyette. :-\

Kardeş yapmayın ya ama biras emeğe saygı gösterin evet haklı olabilirsiniz ama lütfen emeğide göz ardı etmeyelim