Nisan 19, 2024, 12:43:32 ös

Gönderen Konu: Torrent nedir?Ne işe yarar?  (Okunma sayısı 3041 defa)

Çevrimdışı api_duman

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
Torrent nedir?Ne işe yarar?
« : Aralık 20, 2010, 10:08:08 öö »
Sizden bir isteğim olacak biri şu torrent olayını bana resimli falan anlatabilir mi? kendim kastım yapamadım galiba o yüzden yardım istiyorum bilen ve anlayan biri yardım ederse baya sevinecem

bide bu resimli anlatımı yaptıktan sonra bana cod 4 , 6 , 7 linklerini de verirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ettim

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Torrent nedir?Ne işe yarar?
« Yanıtla #1 : Aralık 21, 2010, 12:54:51 ös »
Resimli anlatacak kadar karmaşık bişey değil. Torrent sistemini lime wire gibi düşün. Yayınlanan dosyaları bi serverdan değil de herkes birbirinden indiriyor. Herkesin bilgisayarı bi server yani. Sen bi oyunu indirirken bir yandan da o ana kadar indirdiğin kısmı başkaları senden indiriyor.

Kesilme yarıda kalma derdi yok. Şu tip sorunlar var, indirdiğin dosyayı kimse paylaşmıyorsa indiremezsin. O yüzden paylaşımı yüksek linkler bulmak lazım. Full hızda indirebilirsin böylece. Utorrent programını öneririm. İndirmek istediğin şeyin torrent linkini bulduğun zaman sana uzantısı .torrent olan ufak bir dosya indirtiyor. O dosyayı Utorrent ile açıp indirmeye başlıyorsun.

www.btjunkie.org, www.mininova.org ve http://thepiratebay.org sitelerini öneririm.

Çevrimdışı omer5941

• Daimi Üye
  • Vatan 17 Mekan 59
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Torrent nedir?Ne işe yarar?
« Yanıtla #2 : Şubat 07, 2011, 12:09:40 ös »
Mafi arkadaşımızın hazırlamış olduğu rehber var.Rehberi buradan inceleyebilirsin.