Mart 29, 2024, 12:22:49 ös

Gönderen Konu: Bedava CS 1.6 Server Kurmak ve Adminlik Vermek [Resimli Anlatım]  (Okunma sayısı 31790 defa)

Çevrimdışı ays

• Daimi Üye
  • Sorry For Party Fucking
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Gerçek serverdan tek farkı 10 kişiden fazlası olduqunda serverda ping olur okadar.

Arkadaşlar önce 3 partlık bu server klasörünü indiriyoruz. Ardından C nin içine atıyoruz. Şu şekilde olucak C:hlds ( partları cıkarınca hlds die klasör oluşcak)

Part1
Part2
Part3

Rar Pass:www.frmwrz.com

Daha sonra www.portacma.net e giriyoruz. karşımza çıkan sayfadaki yeri Oyun ve Counter-Strike Olarak deiştiriyoruz

Şimdi ip adresimizi giricez. Resimde bulunan bölgeyi biliyosunuz.

Açın ve oradaki ipnizi sitedeki bölüme yazın ve alta modeminizin marka ve modelini girin.
bu resim küçültülmüştür. orijinal boyutunda görmek için lütfen tıklayınız.

sonra oradaki " şimdi port açalım" a tıklıyoruz ve karşımıza bi sayfa geliyor. Sonra o sayfadaki resimli anlatımı orada anlattığı şekilde uyguluyoruz. İşlem tamam!

Port olayıda bitti hele şükür. Sonra C:hlds ye girip hlds.exe yi çalıştırıyoruz. Server ismi, map ve diğerlerini kendimize göre ayarlıyoruz.LAN ı internet yapıyoruz. Start server dedik.Fakat o kısım yine Lan olmuşsa LAN ın üzerine çift tıklayıp tekrar INTERNET yapıoruz böylece tanımadıqınız kişiler servera gelebiliyor. Server acıldı Siz ağ bağlantılarımda görünen ip ile giriceksiniz. yani portacma sitesine yazdıqınız ip ile. Ve sonra http://www.ip-numaram.com/ a giriyoruz. Oradan ipmizi diğer arkadaşlara veriyoruz. Onlarda servera o ipden giriyolar.

AdminLik yazma işide basit

C:\hlds\cstrike\addons\amxmodx\configs\users.ini yi acıoruz. Orada hazırlar war onları deiştirebilirsiniz.Meslea Skyine yazan yere kendi nickinizi rakamlı bölüme şifrenizi yazıp gerisine dokunmayın kaydedin cıkın.

Ardından csye girdiK ve Consolu acıp şöyle yazıoruz setinfo _pw (şifreniz neyse onu yazıoruz, parantezler hariç ) ve adminlik yazdıqımız nicki tam olarak yazıoruz nick bölümüne.Karışık gibi görünebilir fakat adım adım giderseniz sonuca ulaşırsınız herşey acık İşlem tamam Kolay gelsin

İyi eğlenceler.
« Son Düzenleme: Eylül 06, 2009, 13:44:14 ös Gönderen: ice_men »
-yokum.

Çevrimdışı ays

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Bedava CS 1.Server Kurmak [Resimli Anlatım]
« Yanıtla #1 : Eylül 06, 2009, 13:43:38 ös »
CS 1.6 Server Adminlk Verme :

C:\hlds\cstrike\addons\amxmodx\configs\users.ini yi acıoruz. Ve resimde gördüqümüz yere gelioruz.Orada "Harun" "asdasd".... die devam eden yer var. harun yerine kendi nickinizi asdasd yerine adminlik şifrenizi yazın. Ve kaydedin. Sonra oyuna girin ve menüdeyken konsolu acın. setinfo _pw boşluk bırakın adminlik şifrenizi yazıp enterlayın. Sonra Adminliğe yazdığınız nicki oyundaki Options bölümündeki nick yazma bölümüne yazın. Bukadar... Sonra istediğiniz kişiye bu yöntemle adminlik yazabilirsiniz.
-yokum.

Çevrimdışı okanbjk74

• Moderator
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Bedava CS 1.6 Server Kurmak ve Adminlik Vermek [Resimli Anlatım]
« Yanıtla #2 : Eylül 07, 2009, 16:09:52 ös »
Ya böyle bedava server açma filan olsa herkes açar :) Yani kimse para verip server açmaz .

Çevrimdışı ays

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Eylül 07, 2009, 16:23:21 ös »
Alıntı
Gerçek serverdan tek farkı 10 kişiden fazlası olduqunda serverda ping olur okadar.
Belki Bu yüzden olabilir :) Alıntı Yaptığım sitede olduğunu söylüyorlardı. Ama counterle ilgilenmedğimden bilmiyorum : )
-yokum.

Çevrimdışı okanbjk74

• Moderator
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Eylül 07, 2009, 21:59:08 ös »
Aslında senin bu açtıgın konu arkadaşlarımızla filan 3e3 ,4e4,5e5 gibi clan maçları için filan güzel bişey . Ama kendimce diyorum şimdi sadece clan maçları için adamlar server açıyo onların hakkı yenmiyomu diye ama nafile :D Bedava server açacak olanda bunları pek düşünmez zannedersem :) Herkes kendine açacak olanlara iyi oyunlar ne diyim :)

Çevrimdışı ays

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Eylül 07, 2009, 22:02:38 ös »
Katılıyorum ;)
-yokum.

Çevrimdışı Astenic`

• Daimi Üye
  • Creeping Death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Kasım 07, 2009, 15:28:21 ös »
Sağlam bir bilgisayarınız olmalı bunu uygulayabilmek için. Yoksa en en fazla 5e5 bir klan maç serverı açabilirsiniz hatta oda mümkün olmayabilir. En iyisi siz almaya devam edin herkes rahatça oynasın ( server satıcısı falan değilim ;D ) :)

Çevrimdışı jackass7

• Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Şubat 02, 2010, 15:14:06 ös »
Link kırık partlar
Yaşamak için Fifa, Fifa için fifadelisi.net ;)

pes filan traş...

Çevrimdışı By VeNoM

• Daimi Üye
  • Bilişim Öğrencisi
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Nisan 30, 2011, 18:08:37 ös »
beyler konuyu güncelleyebilirmisiniz