Mayıs 18, 2024, 15:08:59 ös

Gönderen Konu: Noel Baba azzeye de uğra  (Okunma sayısı 1667 defa)

Çevrimdışı yolcu03200

• Daimi Üye
  • www.yolcu.biz
    • Profili Görüntüle
Noel Baba azzeye de uğra
« : Aralık 29, 2008, 15:33:36 ös »

29 aralık pazartesi

NOEL BABA GAZZE’YE DE UĞRA

2008 hiç şüphesiz, dünya açısından da ülkemiz açısından da kötülerin ve kötülüklerin öne çıktığını bir yıldı… Hatta bir dünya savaşı çıksa ancak bu kadar ölüm olabilirdi denecek kadar berbat bir yıldı…

27 Aralık’ta Benazir Butto’nun ölümü ile 2007’yi devralan 2008, Musul’da kanla girilen yılını Gazze’de yaşanan faciayla, yine kanla kapattı…

‘Ne kadar ölüm var’ diye alt alta olaylar eşliğinde sıraladığımda, tam sayfanın masum binlerce ölüyle dolduğuna üzülerek hatta kahırla şahit oldum…
ve sıralamaktan vazgeçtim…
Pazar yeri bombalamalar, okul bombalama, sayısız sivil halk vs vs.

ÖZET: 2008 berbattı…

AK partinin kapatılma davası, Kandil Dağına düzenlenen operasyon, Ergenekon ise ülkemizin öne çıkan olaylarıydı…

Yüzümüzü güldüren olaylar da; Kosova’nın bağımsızlığı ve Dünya jandarma genel komutanı Bush’un kafasına fırlatılan ayakkabı idi…

DÜNYA NEREYE GİDİYOR?

Abd’ye ilk defa siyahi bir siyasinin seçilmişliği manevi açıdan, ekonomik kriz ise maddi açıdan, dünya adına ciddi değişimlerin olacağının işaretidir…

ABD’NİN yardım İSTEĞİNE Zengin Müslüman ülkelerin yapacağı/yapmayacağı yardım ise bu değişimin kilit noktasını oluşturacaktır…

Eğer Müslüman ülkeler pısırık kedi tavrından, kükreyen bir aslana dönüşmezse, Amerika ve İsrail önümüzdeki Noel’ini de kanla kutlamaya devam edecektir...

Felluce’den Gazze’ye, Musul’dan Kerbela’ya gözü yaşlı bütün çocukların vebali, sebep olanların ve sessiz kalanların tümünün üstüne olsun…

Siz de evinizde ‘çok iyi niyetle’ süslediğiniz çam ağacınızın karşısına geçtiğinizde, bu yazdıklarımı bir kere de o ışık cümbüşü karşısında ‘yaşayan çocuklarınız’ koltuklarınızın altında iken düşünün…

2009’da sağlık mutluluk huzur MUŞ
HADİ CANIM SENDE…

Bedirhan Gökçe [/color]
“Onlar sanıyorlar ki, biz sussak mesele kalmayacak.
Hâlbuki biz sussak, tarih susmayacak.
Tarih sussa, hakikat susmayacak