Nisan 20, 2024, 07:19:49 öö

Gönderen Konu: Telekomun banladığı sitelere erişim  (Okunma sayısı 8003 defa)

Çevrimdışı WatCheR

• FifaDelisi
  • Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
Telekomun banladığı sitelere erişim
« : Mart 05, 2007, 02:23:38 öö »
Telekom tarafından erişimi engellenen sitelere ulaşabilmek için yapmanız gerekenler.Tarafımdan denendi gerçekten de megaupload vs. gibi yasaklı sitelere sorunsuz girebiliyorsunuz
divxforever.com sitesinden alıntıdır yazı :

Hızlı ve sansürsüz Dns Sunucuları Kullanmak

Bilgisayarım > Denetim Masası > Ağ Bağlantıları altında;

Internet erişimimize bağlı olarak “Çevirmeli , Yerel Ağ Bağlantısı, Kablosuz Ağ Bağlantısı” ayarlarımız bulunur.

Internet’e erişimi için kullandığınız ağ bağlantımıza (Lan, Wireless hangisini kullanıyorsak), faremizin (mouse) sağ tuşuyla tıklayıp “Özellikler”i seçelim. (Veya direk faremizle çift tıklayalım. Eğer bağlantı tipimiz kablosuz bağlantıysa açılan pencerede Özelliklere tıklayalım.)

Aşağıdaki ekran görüntüsüne benzer bir bağlantı özellikleri penceresine ulaşmış olmamız gerekiyor.

Internet İletişim Kuralları (TCP/IP) üzerine çift tıklayalım. (Veya seçili hale getirip Özelliklere tıklayalım..)

Önümüze “Internet İletişim Kuralları (TCP/IP) Özellikleri” gelmiş olmalı. Buradaki ip ayarları, bilgisayardan bilgisayara farklılık gösterir. IP ayarlarımızda herhangi bir değişiklik yapmıyoruz. Bizim ilgilendiğimiz kısım, kırmızı çerçeve ile belirlenen DNS sunucu adres ayarlarının olduğu kısım.

Mevcut ayarlarınız “DNS sunucu adresini otomatik al” veya “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan:” işaretli ve ADSL modem/router lokal ip adresi girili durumdadır. ADSL modeminiz dns’leri otomatik olarak TTNET’den alıp (TTNET DNS sunucu adresleri) bilgisayarınıza aktarır.

Biz bu noktada araya girip, yavaş ve sansürcü olan TTNET DNS sunucularını devreden çıkartıp, engellenen sitelere ulaşmak istiyorsak;

aşağıdaki DNS sunucu adreslerini, kırmızı çerçeve içersine aldığımız “Yeğlenen DNS sunucusu” ve “Diğer Dns Sunucusu” girmeliyiz.

Hızlı, sansürsüz DNS Sunucu adresleri:
Verizon (Level3) Public DNS Servers

4.2.2.1

4.2.2.2

4.2.2.3

4.2.2.4

4.2.2.5

4.2.2.6

bu adreslerden iki tanesi girmemiz yeterlidir.

Yeğlenen DNS sunucusu: 4.2.2.1

Diğer Dns Sunucusu: 4.2.2.2

şeklinde girip Tamam‘a tıklayıp kaydetip çıkalım.

Çevrimdışı fly190

• Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Telekomun banladığı sitelere erişim
« Yanıtla #1 : Mart 05, 2007, 20:03:33 ös »
ben milli eğitime bağlı internet bağlantısını kullanıyorum. paylaşım sitelerini falan açmıyordu. bu siteleri açmaya başladı ancak bu defada download linki çıkmadan gelen süre göstergesi bittikten sonra gelen doğrulama kodunu giriyorum indirme başlamıyor yani olmadı bu dnsleri girince bu defada hiç bağlanmıyor bir bakabilir misin

Çevrimdışı onnur

• Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Mart 07, 2007, 16:41:34 ös »
ya abi dns leri yazdım ilk başta girdi soraki girişlerimde görüntülenemiyor çıktı..

Çevrimdışı Barguti

• FifaDelisi
  • Dıd dırı dıd Dıd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Ocak 13, 2008, 00:12:22 öö »
www.proxy.org   var arkadaşlar  bu sitede girmek istediğiniz adresi yazıyorsunuz oda açıyor ben denedim oldu ;)

Çevrimdışı EmreTaner

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Ocak 13, 2008, 11:22:08 öö »
www.proxy.org   var arkadaşlar  bu sitede girmek istediğiniz adresi yazıyorsunuz oda açıyor ben denedim oldu ;)

Saolun.... ama banladıgına göre bildiği birşey vardır telekomunda ;D
Geliştir

paylaşmlarımın çoğunun şifresi www.oyun-arsivi.com dur

Çevrimdışı NiGHTMaRe

• Daimi Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Ocak 21, 2008, 17:23:18 ös »
Saol WaTcHeR...
« Son Düzenleme: Ocak 21, 2008, 17:26:23 ös Gönderen: NiGHTMaRe »

Çevrimdışı NiGHTMaRe

• Daimi Üye